Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti külön vesztek a gyerekeitek...

Ti külön vesztek a gyerekeiteknek pl: csoki, chips. Vagy kapnak egyet és megosztoznak rajta?

Figyelt kérdés
2013. nov. 17. 08:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

OFF: Attól, hogy egy gyerek egy héten egy szelet csokit megeszik még nem lesz 5 évesen cukorbeteg és nem hal meg 15 évesen túlsúly által kialakult érelmeszesedésben. Hagyjuk már az ilyen okoskodást, pláne egy olyan kérdésnél, ahol nem az érdekli a kérdezőt, hogy te csokival, vagy biobizbasszal tömöd a kölyköd... Ha valaki minden nap megetet egy tábla Milkát egy nagy zacskós Chioval a gyerekével, az az ő baja úgy gondolom, de a kérdés továbbra sem erre irányult.


ON: én gyerekként mindent külön kaptunk. Most közeledik a Karácsony, és emlékszem, hogy adventi naptárból is külön kaptunk, meg mikulás csomagból is. Persze volt, hogy közösen is kaptunk valamit, pláne rokonoktól, de olyankor megosztottuk, sosem volt belőle veszekedés. Ha lesznek gyerekeim, én is így fogom csinálni. Ha az egyik kap egy túrórudit, a másik is, vagy ha mást kér, akkor kap azt. Nem fogok egy 80 Ft-os túrórudit megfeleztetni velük. De hogy a kedves kötekedő is értse: ha egy fürt banánon van 6 db, abból 3 az egyik gyereké, 3 a másik gyereké. Gyümölcsre is le lehet vetíteni ezt a dolgot, az értelmes emberek képesek rá, nem csak a kötekedést látják minden kérdésben.

2013. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%
Előző vagyok: mi gyerekként mindent külön kaptunk, csak elírtam.
2013. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi hol így, hol úgy kaptunk. De például ha külön-külön kaptunk valami csokit, csak más-más ízűt azt is megfeleztük. Nálunk ilyenen sose volt vita.
2013. nov. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Általában külön-külön. De azon sosem megy a vita, ha mondjuk el kell otthon felezni valamit!(mert mondjuk csak egy van már belőle)
2013. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én anno sosem kaptam ilyeneket a szülőktől. Max. több havonta ettünk 1 csokit a családdal 5en.
2013. nov. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
Igaz én nem vagyok szülő, de nekünk kis korunkba mindig együtt kaptuk, és azt elfeleztük. :) Most 15 éves vagyok, és van amikor most is osztozkodunk rajta, de van amikor külön kapunk.
2013. nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy ha nagyobb kiszerelést vettek, akkor volt egymás között elosztós, kicsi dolognál meg külön. Főleg akkor, amikor már kikristályosodtak az ízlésbeli különbségek.

Sztem 1-2x érdemes venni közöset, hogy megtanulják az osztozást, többször inkább külön, hogy ne legyen belőle veszekedés. Mert sajnos a legtöbb testvéri kapcsolatban van egy sunyibbik, aki biztos, hogy titokban többet vesz, meg ha a másik megenné a részét, kis fizikai nyomásra elveszi tőle...

2016. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!