Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok, mit tennétek...

Hogy reagálnátok, mit tennétek, ha a 16 éves lányotok úgy állítana haza, hogy terhes?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 20:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez tipikusan olyan kérdés amire nem lehet válaszolni ha neméli át az ember. Persze tudjuk mindenki így meg úgy döntene, aztán meg ha ott lenne lehet megse tudna szólalni.
2013. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
29%
nyugi nagymami vagy nagypapi nektek ez még nem a világ vége csak a lányotoknak
2013. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%
Biztos nagyon kiakadnék, de az is sokat számítana, hogy kitől és milyen körülmények között lett terhes, meg hogy ismerem e a fiút stb. Szerintem kellene pár nap, hogy feldolgozzam az információt.
2013. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
47%
11-es! Az biztos. Én is azért írtam a pár napot, mert addig tuti nem is szólnék senkihez. Nem voltam még iylen helyzetben, nemtudom hogy végül mit mondanék a lányomnak, de tuti 3 napra bezárkóznék, nem érdekelne, hogy a lányom mellett kellene lennem meg mittudomén. Szerintem a legtöbben nemtudnának azonnal reagálni.
2013. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
94%

Őszintén szólva,ha szülő leszek,akkor mindenáron a gyerekem mellett fogok állni.Mert ha a sors úgy akarja,és lesz egy egészséges gyermekem majd a későbbiekben,akkor nem akarom,hogy bármit is féljen nekem elmondani,vagy azt higyje,hogy haragudni fogok rá..stb.Persze,nagyon sokba kerül egy gyerek,de majd akkor vállalni fogok valami másodállást,vagy esetleg ő vállal ilyen normálisabb diákmunkát 5 hónapos korig(a terhességnél),és akkor ezt pont így meglehet oldani.Félrerakja a zsebpénzt,én meg adok neki hozzá,megveszem a nagyobb dolgokat,amik kellenének a kicsinek.:) Támogatnám a gyermekem mindenben.


MIÉRT?

Mert hozzám mindig úgy álltak a szüleim,hogy állandóan idegeskedtek,ezzel idegesítettek engem is,lelkiismeret furdalást csináltak nekem általános iskolába,ha már négyest kaptam,középiskolába meg mindig csodálkoznak,hogy nekem nincs önbizalmam,meg nem állnak mellettem..stb.Holott én nem drogozok,nem cigizek és nem iszok..sőt,még szórakozni se járok.Nyáron szoktam eljárni,akkor is havonta kétszer..és nem rúgok be,inni sem iszok,mert attól álmos lennék és előbb-utóbb elaludnék.Szeretetet sem kaptam eleget.

Úgyhogy..

Szerintem jobb,ha egy anyuka érzelmileg 100%-ban a gyermeke mellett áll.

2013. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
25%

orulj hogy elmondta...

sulinkba most szult szombaton egy 17 eves lany, es senki, meg a szulei sem tudtak a terhessegerol, aki kerdezte, annak letagadta. felelotlenseg. 7 honapos terhesen kirepult Nemeto-ba, szules elotti nap floorballozott es kapus volt..

becsuszott, de ott van a 72 oras esemeny utani tabletta - gondolom mar az keso..

2 valasztas van- megszuli es ezzel ugrott az elete mert kihagyja a sulit es mibol tartja majd el szegeny kisbabat? wc pucolasbol?

a kegyetlenebb pedig az abortusz. arrol nem szeretnek semmit mondani.:(

2013. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%
Nekem volt egy ilyen gimis ismerősöm, 17 évesen lett terhes, a fiú nem vállalta. A szülei mindenben támogatták, egy évet kihagyott, utána leérettségizett. Most már barátja is van, neki viszonylag jól alakult az élete.
2013. nov. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem azokat, akik azzal jönnek, hogy ha megszüli, akkor így meg úgy itt a világvége. Attól még, hogy valaki fiatalon megszül egy gyereket, nem áll meg az élet! Ismerek olyan szülőt, aki, bár kicsit idősebb korában szült érettségi után (18 évesen), de mellette tudott tanulni, lediplomázott, és lett jól fizető állása. Persze, nagy felelősség egy gyerek, és elég sok mindenről le kell mondani miatta, és a nagyszülők segítsége is nagyon sokat jelent, de meg lehet oldani. Az is elgondolkodtató egyébként, hogy amikor becsúszik egy baba, akkor az abortuszt nagyon sokan megbánják, és hatalmas lelki megrázkódtatás egy nőnek, viszont akik a szülés mellett döntenek, azok sokkal kisebb eséllyel bánják meg később a döntésüket.
2013. nov. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
73%

Nézd Kérdező, mivel a mai korban élek, feltételezném (illetve hát reményeim szerint tudnám is) hogy szexuális életet él, azt meg tudom, hogy 100%-os fogamzásgátlás manapság még nem létezik, nem kapnék a szívemhez tőle. Persze én se tudnék valszeg percekig megszólalni, nem azért, mert nem kapok levegőt, hanem, mert dunsztom sincs, hogy erre, ebben a helyzetben mi a fenét mondjak...aztán valszeg kinyögném, hogy "hát van ilyen" vagy hasonló, eget verő bölcsességet:))) (10 évvel később persze simán gratulálna az ember, de az itt kicsit kínos lehet)

Na, ha a dolog ilyentén kínos részén túl vagyunk, akkor jön az, hogy mit NEM csinálnék:

Nem faggatnám erőszakosan

Nem akarnám kivenni a döntést a kezéből (kezükből)

Nem kezdenék el a feje felett intézkedni, rohangászni mint pók a falon


Magamat ismerve a kezébe nyomnék egy doboz sört (egy még egy terhesnek sem árt:)), meg magamnak is felciccentenék egyet, majd elmondanám neki, hogy ez egy milyen komoly helyzet és döntés, meg hogy ez az első olyan komoly, életre szóló döntési helyzet az életében, amiben én csak segíteni tudok, de helyettük eldönteni semmiképp se szeretném, hogy első körben üljenek le kettesben a fiúval, és beszéljék át alaposan a dolgot, hogy bármelyik irányba is dönt, számíthat a segítségemre amiben tudok de helyette nem fogok gyereket nevelni, és kb ennyi.

Szóval nem lenne egy olyan félelmetes, stresszes szitu, mint amit itt a GYK-n a szüleik reakciójától rettegő tinik elő tudnak adni...

2013. nov. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabbnak azt tartanám, hogy a lelkét megnyugtassam. Ő fontos számomra, hisz a lányom és szeretem. Ezen nem változtat, hogy minden bizonnyal felelőtlen volt. Emellett a másik prioritás az lenne, hogy megtaláljuk a megoldást.

Először megkérdezném, hogy biztos-e benne. Ha nem, akkor átbeszélném vele, hogy SOS mit lehet tenni. Ha egyértelmű, hogy tényleg terhes, átbeszélném vele, hogy milyen lehetőségek vannak. Elmondom, hogy én mit gondolok, mit lenne érdemes csinálnia, de rábíznám a döntést.

2013. nov. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!