Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önzőség a párom részéről,...

Önzőség a párom részéről, vagy én vagyok túl "erőszakos"?

Figyelt kérdés

Páromnak évekkel ezelőtt Karácsonykor halt meg az édesapja. Azóta neki a Karácsony nem ünnep.

Ha nem rágnám a fülét, nem díszítenénk fát, nem sütnénk semmi süteményt stb.

Az előző kapcsolatából van egy 6 éves fia. Ő imádja a karácsonyt, és én is. A családom teljesen be van zsongva már most.

Mondtam páromnak, hogy lassan nézelődjünk karácsonyi ajándék ügyben, meg 1-2 díszt esetleg a lakásba vehetnénk.

Nem tetszett neki, mert hogy ő nem ünnepli a Karácsonyt. Értem és tiszteletben tartom hogy fájdalmas emléket juttat eszébe az ünnep. De kicsit önzőnek tartom, hogy már csak a gyerek miatt sem hajlandó karácsonyozni.

Rólam nem is beszélve :(


2013. nov. 27. 21:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Azért annyit megtehet a fiáért, hogy EGYÜTT vesszük meg neki az ajándékot, nem?
2013. nov. 27. 21:56
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy erőszakos.


A párodnak ezt már fel kellett volna dolgoznia.

Megértem a fájdalmát, de az élő szeretteinket nem lehet hátrébb sorolni, mint a meghaltakat.

2013. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

Hmmm nálunk is pont ez volt.

Párom anyuja szenteste halt meg,8 éve és van neki az előző kapcsolatából egy 8 éves kisfia.El kell hogy keserítselek,de még jó pár évig neki nemnagyon lesz karácsonya.Pláne ha nagyon anyás volt.Az én férjem nagyon az volt.Mi 3 éve vagyunk együtt és hát tavaly már volt karácsony és idén is már úgy veszem észre hogy lesz.Szóval kitartás.Nemtudsz mit csinálni.Magában kell ezt elrendezni.

2013. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%
11. Igen, azért ennyit tényleg megtehet, még akkor is, ha amúgy nem ünnepel. Meg illene neki veled oda is adni, ha nem is akar elmenni az ünnepi vacsorára, akkor előtte valamikor.
2013. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
32%

Ha a karácsony a családról szól, és a párod a családod része, akkor miért nem kíméled meg őt? Legyen neki ez az ajándékod, hogy kihagyod az ünnepből.

Ez kábé olyan, mintha téged megerőszakolnának, a párod meg utána követelné, hogy feküdj le vele. De még ilyen alapvető dolgok... ha én rajongok a fociért, a párom meg nem, akkor sem erőltetem. Ne rágd a fülét kérlek.

Én alapvetően nem értem, mi ez a stressz a díszítéssel meg a vásárolgatással meg a főzéssel, teljesen feleslegesen. Az emberek egy elég magas hányada lesz öngyilkos pont karácsony után... Az ajándékot meg eredetileg a megbocsátás jeléül adták az emberek karácsonykor azoknak, akik ártottak nekik.


Nem értem, miért kell erőltetni. Az ajándékot megvehetnétek már nyáron a kicsinek, akkor legalább a karácsony-érzés nincs meg. Minden mást meg el tudsz intézni te is nagyon szépen. Aztán amíg ti ajándékot bontogattok, a párod kimegy a temetőbe és beszélget az apukájával. Ha úgy érzi, szeretne, akármikor csatlakozhat hozzátok.

Azért az is jellemző, hogy tudod, hogy probléma lesz, de az egészet elő sem rángatod november végéig... Szerintem nagyon hálás lenne, ha néhány évig békén hagynád ezzel. Komolyan.

2013. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem kicsit te közelíted meg infantilis módon a karácsonyt: ez az ünnep nem arról szól, hogy vigadozunk, ajándékokat tépünk. Akinek vannak halottai, annak ez igenis vegyes érzelmű ünnep, és ez szerintem így is van rendben. A karácsonyt nem "imádni" szokás felnőttként, hanem csendesen, meghitten ünnepelni. Nem tudom ezt másképp kifejezni, baj, ha ezt nem érzed.
2013. nov. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%

16:


Értem mit írsz, de ebbe az is beletartozik, hogy a kérdező párja meghitten megemlékezik az Anyukájáról, és nem elutasítja az ünnepet. Már csak a gyerek miatt sem.

2013. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%

A halottak napját is megünnepeljük, és nem elutasítjuk.

A kérdező férje nem tudta feldolgozni anyukája halálát, és másokat, az élőket bünteti vele.

2013. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%

A Karácsony családi ünnep, a kérdező és a párja gyereke is a család része, nekik is lehetnek igényeik.

Én nem erőltetném a páromra azt, hogy velem együtt üldögéljen csendesen, a másik is hozott a saját családjából hagyományokat, amiket szeretne folytatni. Ráadásul neki nem az apukája...

Szóval szerintem önző dolog, főleg a gyerek miatt is. Mi nem csapunk nagy banzájt ilyenkor, az ajándékvásárlást sem visszük túlzásba, de akkor is azért teszünk ki karácsonyi díszeket, szenteste finomat eszünk és jót beszélgetünk.


Szerintem sokkal jobb lenne, ha a párod megértené, hogy a gyerekére is tekintettel kell lenni és a te igényeidre is, Karácsonykor pont beszélgethetne a fiával a nagypapáról, mutathatna neki képeket, ha van videó meg lehetne nézni.

2013. nov. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
89%

nekem húsvét hétfőn halt meg a nagymamám. Amióta már nem vagyok gyerek és elköltöztem otthonról, nem nagyon tartottuk, senki nem jött locsolkodni sem, úgyhogy nem is nagyon készültünk rá. Max veszek sonkát, tojást, amit imádok, és azt esszük. De nem viszem túlzásba, nekem sincs kedvem ünnepelni. De alig várom, hogy gyerekem legyen, és az apja együtt menjen vele locsolkodni, ha lányom lesz, együtt süssünk olyan sütiket, amiket a mamámtól tanultam, és együtt várjuk a locsolókat.

A karácsony pedig számomra a legszebb ünnep, én imádom a fát, a díszítést, hogy átalakul az a pici lakás, amiben lakunk, hangulatos lesz :)

Megértem a párod, de szerintem eltelt pár év, főleg a gyerek kedvéért összekaphatná magát.

Egyébként a férjem sem szereti a Karácsonyt, mégis fát farag, ablakot, ajtót díszít, főz, süt, takarít :) Imádom érte! :)

2013. nov. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!