Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha az én párom...

Mit tehetnék, ha az én párom sosem jöhet hozzánk, a testvéremé pedig igen?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, de csak két szobánk van - nyilván a bátyámnak jutott külön, én egy szobában vagyok a húgommal. A gond az, hogy már jó ideje a bátyámnak és nekem is van párunk: az övé minden héten jön, itt alszik vagy csak úgy benéz, senkinek egy rossz szava nincs. Az enyém nem aludhat itt (max. karácsonykor kivételesen), és tulajdonképpen nem is jöhet hozzánk, mert akkor "szegény húgomat" ki kellene tenni egy-két órára, netalántán éjszakára, hogy kettesben maradhassunk. De hogy gondolom én azt, hogy kipakolom a közös szobából...


Rendben, teljesen megértem, hogy ez az ő szobája is, de annyira rossz érzés, hogy a tesóm barátnője idejár, az én párom meg kb. elmenne anyámék mellett az utcán, mert olyan keveset látta, hogy fel sem ismerné őket. Mindig én gubbasztok a pároméknál, én alszom ott, én megyek - ezt kezdem kellemetlennek érezni...

Én nem tehetek arról, hogy közös szobánk van...


2013. nov. 29. 17:45
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Hány éves vagy?
2013. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
19, tehát nem a korunk miatt van.
2013. nov. 29. 17:47
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
saját lakás, vagy b*szd le őket ezért
2013. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem tehetek arról, hogy közös szobánk van..."


És a húgod se tehet erről. Nem lenne szép húzás kipaterolni onnan.


Próbálj egyezkedni a bátyáddal! Adja át esetleg a szobáját időnként ő az "igazságosság jegyében".

2013. nov. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Örülj, hogyí két szobátok van, gyerekeknek. Pl. egy szoba konyhás lakásban a szülőket is ki kellene paterolni, pár órára.
2013. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező sajnos ebben a kérdésben senki nem fog neked igazat adni, mert egyszerűen nincs igazad.


Szerintem azzal az égvilágon senkinek nem lenne baja, ha a párod átjönne, benézne, filmeznétek, beszélgetnétek, stb. Az viszont egy másik kérdés, hogy te bizonyos célzott szándékkal szeretnéd áthívni, mégpedig hogy bezárkózzatok a szobába és romantikázzatok/magánéletet éljetek.


Igen, nektek jogotok van a magánéletre, de nem más (húgod) jogainak sérülése révén. Ugynais neki meg ugyanúgy joga van a saját szobájához. Te hogy éreznéd magad, ha a húgodnak lenne barátja, neked nem, és ő akarna téged "1-2 órára" kitenni, "netalántán" éjszakára? Ugye hogy máris nem lenne olyan remek érzés?


Ha a húgoddal lehet arról beszélni, hogy teszem azt péntek este 7-kor menjen el moziba aztán majd 10-kor megjön, akkor ilyen alkalmakkor bezárkózhatnátok a barátoddal. De éjszakára kirakni csak azért, hogy együtt aludhassatok enyhe túlzás.


Egyébként miért nem mentek a barátodhoz néha?

2013. nov. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Tehát az teljesen rendben van, hogy a testvérem párja minden héten jön, az enyém meg kb. egy évben egyszer, mert öt percet nem lehet kettesben tölteni, nehogy már annyi időre "kirakjuk" szegény húgomat - ez igazságos, ha jönni akar, akkor üljünk mindig a konyhában és még véletlenül se lehessen már igényem némi együttlétre (NEM szexre, csakhogy néha ketten legyünk), még az sem baj, ha az én rokonaim fel sem ismerik őt az esküvőig, és mindig én legyek náluk.


Furcsa, más testvéreknél teljesen normális az, hogy hajlandóak alkalmazkodni ilyen esetekben, csak nálunk nehogy ez legyen.

2013. dec. 3. 15:35
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Húgoddal kell ezt megbeszélned, például, kapsz egy ezrest ha xy ideig kettesbe hagysz minket, kölcsön adom a telefonomat vagy valamit. Természetesen a húgod megbeszéli a szüleiddel, hogy őt nem zavarja és kész. De a bátyád se tölti otthon minden egyes hétvégét otthon gondolom, vele is egyezkedhetsz.
2013. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
De, a testvéreim mindig itthon vannak, sehova nem járnak hétvégente. A húgommal meg nem lehet beszélni, mivel neki még nem volt barátja, ezért igazából szerintem meg sem érti, hogy miért van igénye az embernek arra, hogy együtt legyen a párjával, és sajnos mindemellett elég rosszindulatú a természete, a kb. hrom alkalom, mikor nálunk aludt a párom, azzal telt, hogy az előtte lévő egy héten minden megszólalásomra zsarolni kezdett, hogy "jóó, akkor nem aludhat itt, nem fogok elmenni"....
2013. dec. 3. 15:56
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

jajj, istenem...

barátom is közös szobában van a testvérével (sanos így alakult, pedig már elmúlt 20) és képzeld, ha átmegyek, akkor a NAPPALIBAN vagyunk. sose jutott még eszedbe? és mellesleg senki nem 'sérül' közben, mert az öccse is sokszor bejön hozzánk, minden este 3an nézünk filmet, délután tudunk 3an xboxozni, de aludni meg délelőtt kettesben tudunk lenni. ez még nem jutott eszedbe? gondolom szüleidnek is van saját szobája

2013. dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!