Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha az én párom...

Mit tehetnék, ha az én párom sosem jöhet hozzánk, a testvéremé pedig igen?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, de csak két szobánk van - nyilván a bátyámnak jutott külön, én egy szobában vagyok a húgommal. A gond az, hogy már jó ideje a bátyámnak és nekem is van párunk: az övé minden héten jön, itt alszik vagy csak úgy benéz, senkinek egy rossz szava nincs. Az enyém nem aludhat itt (max. karácsonykor kivételesen), és tulajdonképpen nem is jöhet hozzánk, mert akkor "szegény húgomat" ki kellene tenni egy-két órára, netalántán éjszakára, hogy kettesben maradhassunk. De hogy gondolom én azt, hogy kipakolom a közös szobából...


Rendben, teljesen megértem, hogy ez az ő szobája is, de annyira rossz érzés, hogy a tesóm barátnője idejár, az én párom meg kb. elmenne anyámék mellett az utcán, mert olyan keveset látta, hogy fel sem ismerné őket. Mindig én gubbasztok a pároméknál, én alszom ott, én megyek - ezt kezdem kellemetlennek érezni...

Én nem tehetek arról, hogy közös szobánk van...


2013. nov. 29. 17:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs nappali, tehát vagy a konyhában ülünk, vagy a szobában, ennyi lehetőség van.
2013. dec. 3. 16:24
 12/19 Argloss ***** válasza:
61%

Azt teheted, hogy alkalmazkodsz. Mivel nálatok nem megoldható, hogy kettesben legyetek így legyetek máshol kettesben ameddig össze nem költöztök. Ha úgyis csak az a cél, hogy elvonuljatok, akkor hogyan is jön szóba az, hogy a családod nem fogja megismerni?!

Persze nem igazságos, hogy a bátyádhoz jöhet a párja éjszakára is, de ezért nem a húgodat kellene hibáztatnod, mert ő nem tehet arról, hogy így vannak osztva a szobák...

2013. dec. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Először is nem olvastam el a kommenteket, ha ez gond, azért elnézést kérek.


Nekem vannak olyan ismerőseim, akik fiú-lány testvérek, ha a fiúnak átmegy a barátnője, akkor a lány gond nélkül (legalábbis nekem még sose mondta, hogy zavarná) kimegy a a nappaliba (akár aludni is).


Szerintem ez csak megbeszélés kérdése. Ha meg tudod beszélni a húgoddal, hogy hagyjon magatokra egy bizonyos időre, addig foglalja el magát máshol/mással. Akár megnézhet addig egy filmet (ha moziba megy, akkor adhatsz is neki rá pénzt), esetleg átmegy ő az egyik barátnőjéhez "csajos estét" szervezni stb. Te tudod, mi hat rá.

2013. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
vagy menjen a bátyád a barátnőjéhez, és akko lesz egy szabad szoba
2013. dec. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Még mindig nem írtad meg, miért nem mentek a fiúdhoz.


Őszintén szólva, ha akkorka lakásban élnénk, hogy nappali se lenne, eszembe se jutna odavinni...

2013. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Nappal legyetek nálatok, filmezzetek, stb.. aztán estefele menjetek át a barátodhoz, és aludjatok ott, így nincs az hogy csak nála vagytok, vagy ha megoldható, akkor a bátyád kérd meg hogy kivételesen aludjon a te ágyában, te meg tudsz a barátoddal az övében.
2013. dec. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A bátyáddal kéne beszélned róla, a húgod tényleg nem tehet semmiről. Mivel a bátyád, és tudja, milyen helyzetben vagy, talán néha engedne neked is egy pici "szabadságot".

Az meg neked lehet már kellemetlen, hogy mindig a párodéknál vagytok.


A húgod természete nehéz, és elég makacs, ezt hagyd rá. De próbálj meg beszélni a szüleiddel is, hogy ez így egy kicsit nem fair, amit megengednek az egyiknek. Igen, a pici lányuk vagy, de már 19 éves.


A párodat meg vidd haza nyugodtan, nem aludni, csak délután. Vidd be nyugodtan a szobádba, ha a szüleidnek gondja lesz, majd szólnak, de akkor se vágj vissza, csak mondd el, hogy mit érzel.


Viszont szerintem ezt inkább testvérek közt, tehát hármótok közt kéne megvitatni, és megbeszélni, de legfőképpen a bátyáddal, hiszen neki van külön szobája. Ha nem is heti alkalmakról van szó, hogy a párod átmegy hozzád, hanem pl. kéthetente, vagy egyelőre havonta egyszer, a szüleidnek sem lehet semmi panasza, ha ti hárman megbeszéltétek, akiknél a szobaprobléma van.


Nehéz helyzet, de bírd ki, míg nem kerülsz el otthonról, főleg, hogyha nem mész fősulira. Ha nem találsz megoldást, próbálj meg azon lenni, hogy minél hamarabb dobbanthass, akár koliba is, ahol ilyenből általában nincs gond.


Kitartást :)

2013. dec. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ezt most nem tudod máshogy megoldani. A párodéknél tudtok kettesben lenni, nálatok nem.

Azt mondod, hogy összesen két szobátok van, nincs nappali?

Akkor kiültök a konyhába. Vagy a húgod társaságában vagytok a szobában, tévéztek, beszélgettek. Mi például (30 felettiek vagyunk) nagyon jót szoktunk Capitaly-val játszani.

2014. febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A koleszban pompásan megoldják a fiúk/lányok, ha romantikázni szeretnének. Megbeszélik, hogy ki mikor kap időt a pásztorórára, s addig a többiek jönnek-mennek, másokhoz átlátogatnak, könyvtárban tanulnak stb. :-))
2014. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!