Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető hogy ez rosszul esik...

Érthető hogy ez rosszul esik a családom részéről?

Figyelt kérdés

Előre kérném hogy lehurrogó véleményekre nem vagyok kíváncsi, így is elég rosszul érzem magam.

22 éves vagyok, egyetemre járok, mellette dolgozom, igyekszem mindkét helyen odatenni magam, szerencsére az egyetem és a munka is remekül megy eddig, ezt mindenki látja csak a szüleim nem. Velük élek, és évek óta olyan a viszonyunk hogy anyagi téren megakarnak mindent adni, viszont egy csepp szeretetet sem kapok tőlük, sosem ölelnek meg, sosem beszélgetünk a problémáimról, hanem hazajövünk mindannyian, mindenki megy a saját szobájába és ennyi. Tizenéves korom óta próbálom nekik megmagyarázni hogy engem mi bánt- sikertelenül. Pár napja gondolkoztam azon hogy nem is ismernek engem, nem tudják mit szeretek milyen az ízlésem, semmit... Mióta pedig dolgozom, azóta káosz lett minden, nagyon kevés pénzt keresek, éppen annyit hogy a tankönyveimet kitudjam fizetni, az útiköltségre hogy felmenjek levizsgázni, szűkösen, vagy épp alig telik, emiatt most is szülői segítségre szorulnék, viszont szüleim kikötötték tegnap hogy nem adnak pénzt, osszam be a saját keresetem, de esküszöm hogy nem tudom már! Nem költök magamra semmit, csak a tanulásra, de nem megy :( Tegnapi napom ezzel elrontották, mivel ment a cirkusz. Este meg ugye mikulás volt, hozták a csomagot én meg olyan rosszul voltam lelkileg hogy nem fogadtam el, visszaadtam... Erre anya szétvágta a plüssömet amit vett, földhöz vágta az ajándékaimat, és közölte hogy nem vagyok a gyerekük és karácsonyig költözzek el innen, mert az ünnepét tönkre teszem. Lelkiismeretfurdalásom van, és most tudom nem ezen kéne kattogni, és ez a legkisebb probléma, de pl csokiba olyat vettek amit abszolút nem szeretek.... ezzel arra célzok hogy ennyire nem ismernek.... Mit csináljak szerintetek? Hibás vagyok? Szívem szerint bocsánatot kérnék, de valami mégsem visz rá... Oltásokat légyszi most ne, elég rosszul érzem magam így is.


2013. dec. 6. 09:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék hogy úgy élünk itthon a szüleimmel hogy kb. ha eltűnnék a szobámból napokra senkinek sem tűnne fel. Vagy pl. telefonon sose hívnak maguktól fel.
2013. dec. 6. 09:11
 2/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a szüleid is ilyen környezetben nőttel fel, ezért nem tudják kimutatni a szeretetüket. De biztos szeretnek, különben nem esett volna ilyen rosszul anyukádnak, hogy nem fogadod el az ajándékot. Szerintem hülyeség volt nem elfogadni.

Sajnos a szüleidet nem fogod tudni megváltoztatni, el kell fogadni, hogy ők ilyenek. Te meg eldöntöd, hogy ha lesz családod nem leszel ilyen!

Sajnálom, mert nálunk pont fordítva volt, anyagiak semmi, de szeretet, törődés maximálisan. Már felnőtt vagyok én is, külön élek, de anyukám a mai napig csak rám néz, és tudja, érzi, ha valami bajom van.

2013. dec. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem kioktatàsnak szánom de: fel kell nőni a feladathoz és alkalmazkodni.Ha nem akarnak ttudomást venni az ízlésedröl, mit szeret és mit nem, rólad. ... akkor éljenek igy. Nincs sok választásod amig nem leszel elég érett az egyedüllétre. Fogadd el igy helyzetet. Relative 2 idegenember eltart, van hol lakj van mit eegyél. Fogd fel igy. Kérj bocsánatot és innentől húzd meg magad, bird ki amig el nem birsz költözni. És ne akard magadat rájuk erőszakolni, felesleges. Sok sikert és kitartást
2013. dec. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igen, egyiknek sem volt felhőtlen a gyerekkora, sokat nélkülöztek, sosem kaptak semmit, és velem kapcsolatban így akarják megadni azt ami nekik nem jutott. Biztos hogy szeretnek, de nem érzem... pl ha én szeretek valakit akkor nem tudok elmenni úgy mellette hogy nem kérdem meg mibaja. Mikor a szülőknek elkezdeném mondani a problémám, akkor letudnak annyival "ez mással is előfordul", meg "tedd túl magad rajta" stb, tanácsot sose kapok, emiatt eléggé hirtelen haragú vagyok, és fura természetű, mert nagyon vágyom a szeretetre évek óta... de nem anyagilag és nem csokiban mérve....

Ami még fontos, h elég komplexusos vagyok tizenéves korom óta, mindig az idősebb férfiak vonzottak, eddig nem hittem az apakomplexusba, de már egyre inkább hiszek, mert az idősebb férfiakban épp azt látom vonzónak h képesek lennének védelmezni, és szeretni. Önbizalmam nulla, párkapcsolat is nulla, defektes vagyok...


Most mit tegyek a szüleimmel? Bocsánatot kérnék, elküldenének....

2013. dec. 6. 09:24
 5/16 anonim ***** válasza:
6%

Nem szeretnél negatív kritikát kapni? Pedig ha előre akarsz lépni, és őszinte véleményekre vágysz, no meg segítségre, akkor el kell fogadnod.

Az én válaszomnak nem fogsz örülni, így ne olvasd tovább, ha meg akarod óvni magad attól, ami egy külső szemlélő véleménye.


Fel kellene nőnöd, én azt látom. Nem igen értem a problémádat. 22 évesen nincsenek már összebújós esték, sokan ebbe a korba már saját családról gondoskodnak. Nem azt mondom, hogy ezt kell tenni, csak sugallni akarom, hogy 22 évesen erre már bőven képes egy ember.

Te meg várod 22 éves fejjel a kis mikulásajándékot a mai napig, amit ráadásul hisztisen sértődötten visszautasítasz.

Szerintem anyudék le akarnak már választani, mert azt látják, hogy még mindig olyan vagy mint 10 évesen, és azt szeretnék ha képes lennél a saját lábadra állni. Gondolom ezért akarnak önálló életre kényszeríteni.

Az, hogy dolgozol dicséretes így 22 évesen, de azt nem értem, hogy amíg más a diákmunkából albérletbe van, neked miért csak a tankönyveidre elég.

No mindegy, tényleg nem bántani akarlak, de nőj fel végre! Nem fognak már az ágyad szélére ülve mesét olvasni, meg csucsujgatni egész nap.

Felnőtt ember vagy. Ha ráadásul még csak nem is nő, akkor még rosszabb a helyzet.

2013. dec. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
3-nak: így azért nem tudnám felfogni, mert szeretem a szüleimet, sosem bántottak, csak épp azt hiszik hogy a szeretet pénzben mérhető. Érett vagyok mindenre szerintem már, hamarabb is felnőttem mint a társaim, és elég önálló vagyok. Amiért pedig a szüleimhez ennyire ragaszkodnék az az hogy nem kapok szeretetet és egyedül vagyok mint a kisujjam...
2013. dec. 6. 09:26
 7/16 A kérdező kommentje:

5-nek: egy tankönyv 8-10 ezer forint egy félévre nálunk, most vizsgaidőszak van, rengeteg a jegyzet ráadásul kis városban élünk, nem lenne jó külön költözni.

És hogy le akarnak választani a szüleim magukról?? Hova már? :/ Az ajándékot sem én kértem, én szívem szerint nem is tartottam volna mikulást. Ők nem akarják azt h elköltözzek innen, elég önálló vagyok, teszem a dolgom, nekem csak annyi esik rosszul h meg nem kérdik h élek-e vagy halok.

2013. dec. 6. 09:28
 8/16 A kérdező kommentje:
De amúgy köszi, ezek is vélemények :)
2013. dec. 6. 09:29
 9/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Az jó, hogy látod, hogy a szüleid miért lettek ilyenek.

Egyszerűen ha felnövünk, akkor el kell fogadnunk, hogy a szüleink nem feltétlenül olyanok, mint amilyennek szeretnénk őket. Nem tökéletesek ők sem.

Lehet, hogy azért nem foglalkoznak érdemben a problémáiddal, nem tudnak tanácsot adni, mert nem is tudják, hogy mit kéne mondaniuk.

Szerintem próbáld kicsit máshogy nézni a helyzetet. Fogadd el, hogy ők ilyenek, nem hiszem, hogy változni fognak. Fogadd el, hogy ettől ők nem biztos, hogy rosszak. És próbálj alkalmazkodni. Attól neked még nem kell olyannak lenned, mint a szüleid. Ha majd külön költözöl, akkor úgy éled az életed, ahogy neked tetszik. Addig is kitartás és próbálj azért beszélgetni velük, kérj bocsánatot a mikulásért.

2013. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz? Azért kérdem, mert másoknak albira telik (előttem írták) egyetem mellett Nekik is kell tankönyv meg füzetek, tollak. Hány órád van, milyen beosztásban és milyen területen dolgozol?
2013. dec. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!