Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető hogy ez rosszul esik...

Érthető hogy ez rosszul esik a családom részéről?

Figyelt kérdés

Előre kérném hogy lehurrogó véleményekre nem vagyok kíváncsi, így is elég rosszul érzem magam.

22 éves vagyok, egyetemre járok, mellette dolgozom, igyekszem mindkét helyen odatenni magam, szerencsére az egyetem és a munka is remekül megy eddig, ezt mindenki látja csak a szüleim nem. Velük élek, és évek óta olyan a viszonyunk hogy anyagi téren megakarnak mindent adni, viszont egy csepp szeretetet sem kapok tőlük, sosem ölelnek meg, sosem beszélgetünk a problémáimról, hanem hazajövünk mindannyian, mindenki megy a saját szobájába és ennyi. Tizenéves korom óta próbálom nekik megmagyarázni hogy engem mi bánt- sikertelenül. Pár napja gondolkoztam azon hogy nem is ismernek engem, nem tudják mit szeretek milyen az ízlésem, semmit... Mióta pedig dolgozom, azóta káosz lett minden, nagyon kevés pénzt keresek, éppen annyit hogy a tankönyveimet kitudjam fizetni, az útiköltségre hogy felmenjek levizsgázni, szűkösen, vagy épp alig telik, emiatt most is szülői segítségre szorulnék, viszont szüleim kikötötték tegnap hogy nem adnak pénzt, osszam be a saját keresetem, de esküszöm hogy nem tudom már! Nem költök magamra semmit, csak a tanulásra, de nem megy :( Tegnapi napom ezzel elrontották, mivel ment a cirkusz. Este meg ugye mikulás volt, hozták a csomagot én meg olyan rosszul voltam lelkileg hogy nem fogadtam el, visszaadtam... Erre anya szétvágta a plüssömet amit vett, földhöz vágta az ajándékaimat, és közölte hogy nem vagyok a gyerekük és karácsonyig költözzek el innen, mert az ünnepét tönkre teszem. Lelkiismeretfurdalásom van, és most tudom nem ezen kéne kattogni, és ez a legkisebb probléma, de pl csokiba olyat vettek amit abszolút nem szeretek.... ezzel arra célzok hogy ennyire nem ismernek.... Mit csináljak szerintetek? Hibás vagyok? Szívem szerint bocsánatot kérnék, de valami mégsem visz rá... Oltásokat légyszi most ne, elég rosszul érzem magam így is.


2013. dec. 6. 09:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, hogy komolyan gondolta-e az elköltözést, mert ha igen, akkor tájékoztasd, hogy csak rosszabb lesz az anyagi helyzete, mert a lakhatásodat is fizetnie kell. Ha nappalis vagy, az első diploma megszerzéséig el kell tartaniuk.

Ha meg azt mondják, hogy nem kell elköltöznöd, akkor magyarázd el nekik, hogy több pénzt kell adniuk, mert nem jössz ki a keresetedből.

2013. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

orvosis vagyok, minden napom terhelt, mellette napi 4 órában dolgozok amivel alig keresek valamit, meg ugye ott az utazgatás, mivel kis városban élünk és bejárós vagyok.... éjszakánként meg tanulok. de ez lényegtelen, mert elköltözni nem tudok, és nem is szeretnék, és senki nem szeretné, azért annyira nem vészes a helyzet, szóval a szüleimnek nem célja kitúrni innen, meg nem cseszegetnek, csak épp tojnak magasról a fejemre h mivan velem. de ez tizenéves korom óta tart már, szóval...


A 2. válaszolónak külön köszönöm, azthiszem ő látja át legjobban a helyzetemet.

2013. dec. 6. 09:45
 13/16 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértem a problémádat. A szülő gyerek kapcsolat alapból nem csak abból áll, hogy a szülők ajándékokkal halmoznak el, hanem egy gyereknek (akárhány éves) szüksége van a szülei törődésére.

Nálam hasonló volt a helyzet, bár a szüleim nem akartak minden anyagi jóval elhalmozni, mert nem tehették meg, de azonkívül, hogy tudtam, szeretnek, olyan nagyon nem éreztem.

Mi sem beszélgettünk soha érzelmi dolgokról, ráadásul annyira különböző a gondolkodásunk, hogy egyszerűen nem is "értenének meg".

Idejük sem volt sok foglalkozni velem, dolgoztak a munkahelyen, aztán otthon a ház körül, hétvégente pedig "közös" családi tv nézés. Volt olyan, hogy beálltam a tv elé, hogy hahó, én is itt vagyok, de ennyi.

Túl sok barátom nem volt, mert annyira féltettek, hogy az volt a természetes, ha suli után hazamegyek, és irány a szobám. Nem kellett izgulniuk, hol vagyok. Szóval nem volt egy izgalmas az élet. Ha el akartam volna menni valahová, persze jött millió kérdés, hogy kivel megyek, hova megyek, mit csinálnak a szülei, ...stb., mert amúgy nem tudták ezeket, és duzzogtak, hogy pl. 17 évesen éjszaka szórakozni mennék, az milyen veszélyes, mi minden történhet velem...stb. Még nekem volt lelkiismeret furdalásom, hogy ilyesminek teszem ki őket. Nem is volt túl gyakori eset, hogy elengedtek.

Anyukám elég rendmániás és kritikus, ezért elég sokszor megkaptam, hogy nem jól csinálok valamit (utólag is úgy gondolom, hogy jó volt, csak nem úgy csináltam, ahogy ő szokta)

Mi jön ebből le? Szeretnek, de azt nem mutatják ki. Viszont egyfolytában kritizálnak, ha nem jól csinálom a dolgokat, legalábbis szerintük. Érzelmi életemet abszolút nem ismerték, ráadásul eléggé elszigeteltek.

Az eredmény: szociális fóbia.

Én léptem és elmentem pszichológushoz 24 évesen. Rendbe szedte a lelki világomat, pl. volt egy olyan feladat, hogy írjak össze magamról 5 pozitív és negatív tulajdonságot, és írjanak össze a szüleim. Öt nem tudták összeszedni az ötöt. Hát ennyi.

Engem viszont soha nem akartak kirakni, támogatták, hogy lediplomázzak. Most, sok évvel később már a férjemmel élem ki az érzelmi életemet, nekik pedig objektíven elmesélem a dolgaimat. Nekik ez elég. Meg már nekem is.


Neked is meg kell tanulnod kezelni a helyzetet, elfogadni, hogy ők ilyenek, alapvetően nem akarnak rosszat. Csak mivel nekik sem tanították meg kimutatni az érzelmeiket, nem tudják hogyan kell. Azt hiszik az anyagi dolgokkal tesznek jót, és most azért sértődtek meg, mert neked nem kellett az ő jóakaratuk. Megérteni nem fognak, azt ne is várd. Kérj bocsánatot, hogy rendezd a helyzetet.

Menj el pszichológushoz, hogy rendbe szedd a lelki világod, ha már ez megvan, könnyebben találsz egy magadhoz illő párt, akivel meg tudod beszélni az érzéseidet. Nem mondom, hogy nem marad majd benned hiányérzet, de azért enyhülni fog.

2013. dec. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Úristem utolsó, köszönöm! Ugyanez van nálam. Egyszer megkapom hogy nem törődök a házimunkával, csak a saját szobám teszem rendbe. Aztán észhezkapok, segítek anyának, kitakarítom a lakást, majd lehurrognak, hogy ezt nem így kellett volna és rosszabbat tettem mintha nem csináltam volna semmit... Ami még hirtelen eszembe jutott, hogy apának nyáron volt a születésnapja, napokon át készültem rá, egyedi ajándékokat vettem stbstb, h lássa h eszembe van, jobban vártam a szülinapját mint ő, aztán megkapta az ajándékait, majd félrecsapta, azóta sem voltak használva, és nagyon rosszul esett. Fiatalabb koromban értem is aggódtak ha egyszer-kétszer elmentem valahova, tegnap meg dühömbe azt mondtam nekik hogy inkább lennék rossz, lettem volna problémás gyerek, akkor legalább tudnának értékelni, mivel én sosem buliztam, sosem ittam, sosem voltam ribi, hanem tizenéves koromtól normális életet élek, jól tanultam stb, ők a pozitív dolgaimat sosem vették észre, mindig csak a rosszat, ami igazából nem is volt rossz csak kellett valamiért drámázni...


A délutánjaink rendszerint azzal telnek (már ha nem dolgozom és sikerül 5re hazaesnem), hogy belépek, látom hogy számítógépeznek, köszönnek, bemegyek a szobámba és ennyi. Családi programjaink SOHA nem voltak, sose volt közös kirándulás, semmi!! Míg mások családi napokra és mindenhová jártak, mi sehova, mindenki ült a tv előtt, szgép előtt én meg levoltam tojva. De ez több mint 10 éve így van már... Anyám akkor hajlandó velem "beszélgetni" ha megmasszírozom a hátát(komolyan), a szobámat meg szerintem nem is tudják h néz ki, mert be se járnak ide...

2013. dec. 6. 10:12
 15/16 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 2.válaszolóhoz.

Néha másképpen kell felfogni adott helyzetet, mint egy másik személy.

Van, akinek a családja teljesen más, mint a tiéd, de ezt dobta neked a gép és neked ehhez kell alkalmazkodnod.


Az én esetem például fordított, mert a szüleim sokszor közeledtek felém és nyitottak voltak a problémáimra, én viszont nem voltam és mai napig sem vagyok az a fajta, aki kimutassa az érzelmeit. Így teltek el az évek és így alkalmazkodtunk egymáshoz: ők elfogadták azt, hogy én nem vagyok az az érzelgős típus és soha nem fogom velük megosztani a gondjaimat, én meg úgy nőttem fel, hogy önállóan kezeltem minden problémámat, amely adódott, mert soha nem akartam a szüleim vagy mások segítségére támaszkodni.

Közöttünk tehát csak az a különbség, hogy míg te akaratod ellenére kerültél ilyen viszonyba a szüleiddel, addig én önszántamból, azaz személyiségemből eredően én hidegebb típus vagyok ( talán jobban jöttem volna ki a te szüleiddel és te az enyéimmel ) , viszont azt tudnod kell, hogy attól, mert valaki nem mutatja ki az érzéseit, még nem jelenti azt, hogy nincsenek. Én sem mutatom ki sűrűn ezeket, de ettől még ott vannak, és a szüleimet szeretem még akkor is, ha ezt nem fejezem ki úgy, ahogyan egy érzelmesebb személy tenné, viszont ez nem a szeretet hiánya miatt van, hanem egyszerűen azért, mert különböző személyiségtípusok vagyunk.

Hasonlóan van ez a te szüleiddel is, akik minden bizonnyal szeretnek téged, csak számukra teljesen más rendszer szerint működik ezen érzések kifejezése.


A végső kérdésedre válaszolva tehát, hogy hibás vagy-e: nem. Talán az eddigi levezetésből neked is lejött, hogy vannak esetek, amikor nincsenek hibák. Eltérő felfogások és hozzáállások vannak, amelyeket irányítani kell és olyan módon kezelni, hogy az mindkét fél számára megfelelő legyen.

2013. dec. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, közben megoldódott kicsit a dolog, bocsánatot kértem, ők megbocsátottak, és mondták hogy nem szeretnék h ebben a házban szomorúság meg vita lenne...elmondtam h nekem mi esik rosszul, megértették, ők is elmondták h nekik mi a rossz, hát majd meglátjuk h alakul :) Vettem nekik egyébként plüssállatot, meg bocsánatkérő kártyát, arra enyhültek meg :D


Mindenkinek köszi aki írt :)

2013. dec. 6. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!