Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek nem viszem semmire, és...

Félek nem viszem semmire, és Anyukám csalódni fog bennem. Mit tehetnék? (18/L)

Figyelt kérdés

Nagyon megvisel a továbbtanulás gondolata, azért rengeteget sírok mostanság. Annyira elveszettnek érzem magam, egyáltalán nem tudom mihez kezdjek.

Először is a jegyeim egyre inkább romlanak, pedig tanulok, de valahogy még sincs meg az eredménye. Ennek következménye, hogy egyre inkább egy olyan hülye, kis senkinek tartom magam, aki majd az érettségit sem lesz képes elvégezni. Anyukám erre még rátesz a lapáttal, mert állandóan felemlegeti a továbbtanulást. Na meg, gyakran hajtogatta, hogy nekem muszáj egyetemre mennem, mert csak én lehetek az egyedüli gyereke(hármunk közül) akire, majd büszke lehet, hogy vmit is lerakott az életben( kiskorom óta ezt nevelte belém- ezért mindig is megakartam neki felelni)! Azonban mégis, hogy tanuljak tovább 3-4 jegyekkel, ilyen nyomorék tudással? Mondjunk szerintem már kezdi Ő is beismerni, hogy feleslegesen hisz bennem. Kész röhej, ráadásul az égadta világon semmi nem érdekel! Nincs egy olyan szak, olyan munka amibe eltudnám képzelni a jövőmet.

Félek, mi lesz velem, lehet csöves leszek, vagy mehetek majd az utcára seperni! Teljesen tanácstalan, biztos mindenki csalódni fog bennem, és majd évekig hallgathatom a családomtól, hogy nem vittem semmire és, hogy mekkorát csalódtak bennem! Nem akarok a gimi közelébe se kerülni már többet!

Mit csináljak?


2013. dec. 17. 21:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
engem érettségin megbuktattak :D ugyhogy 4,4 es volt a féléves átlagom..és a 4 év alatt 4-5 ös voltam. a magyar irásbelim 4-4es lett, ennek ellenére 2 est kaptam érettségin :D müvészettörténetböl 4-5ös voltam, abbol buktattak meg.....angolom szintén 2-es lett, és 4-es voltam belöle végig....jo, mondjuk, az én anyukám pont érettségi elött bement is kiverte a balhét, hogy szar az iskola - és fejétöl büdös a hal :D kiosztotta az igazgatoságot, és a tanárikart...ezekután jött a megtorlás...mindegy, elmult, de akkor nagyon magam alatt voltam, teljesen hülyének éreztem magam. természetesen nem vettek fel az egyetemre, hiába jutottam tovább az utolso forduloig ( a képzü müvészeti egyetemen)..kimentem Angliába, megtanultam angolul, lett pénzem, hazajöttem és elvégeztem egy felsöfoku szakképzést, évfolyam elsöként zártam, átvettek volna a föiskolára 3. évre, de én inkább egy francia müvészeti egyetemet választottam.4en kaptunk francia diplomát a csoportbol. jelenleg Franciaországban élek, dolgozok... szoval! a lényeg, neked kell megtalálni a modját, mit, hogyan szeretnél, de ne add fel! te magad billentsd helyre az önbizalmadat, és ne az anyukádnak akarj megfelelni, hanem magadnak. sose becsüld alá a képességeidet!
2013. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az érettségim 2 nap tanulással kitűnő lett egy szigorú elit iskolában. Szerintem attól ne parázz.
2013. dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
szerintem se félj az érettségitöl, nem függ töle semmi, pláne nem a boldog elégedett élet. és hidd el bárhogyan is fog sikerülni a nap fel fog kelni reggel :D
2013. dec. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A kérdés régi, de a válaszom még segíthet:


MOST AZONNAL elmégy a házidokihoz (ha 18 elmúltál, akkor anyuka sem kell hozzá), és kérsz egy beutalót a legközelebbi Gyermek- és Ifjúsági Pszichiátriai Gondozóba. Pszichiátert keress!


Anyukád önző ember, nagyon gonosz dolgokat vág a fejedhez, nagyon erős kényszer alatt tart, és azért romlanak a jegyeid, mert állandóan félsz, rettegsz. Anyukád a félelem mellett folytonos bűntudatot kelt benned, ami depressziót generál - és mindez tanulási poroblémákhoz, koncentrációs nehézségekhez vezet.


Kérj segítséget!

2014. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!