Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a családom...

Mit tehetnék, ha a családom nem támogat anyagilag?

Figyelt kérdés

Sajnos már lassan fél éve próbálok elhelyezkedni, teljesen sikertelenül (keleti régió). Nem élünk valami fényesen, ezért régóta magamnak fizetek mindent (bérlet, ruhák, egyebek), ráadásul be kell adnom a rezsibe is.


A diákmunkával keresett tartalékpénzem lassan elfogy, és már most rettegek attól, hogyan tovább. Sejtelmem sincs, miből fogom kifizetni a pénzt, amit be kell adnom (anyám szerint felnőtt vagyok, oldjam meg), és azt sem, hogy miről fogok olyan alap dolgokat megvenni, mint mondjuk egy dezodor vagy akár a bérletem... :/


Mit tehetnék?


2013. dec. 17. 20:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%
egyedül élsz albérletben?
2013. dec. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
17%

Nem veszel bérletet, ahova kell mész gyalog meg biciklivel.

Otthon üléshez elég a fürdés, nem kell dezodor, máris kétszer annyi ideig elég.

2013. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
Hány éves vagy?
2013. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván nem fognak kidobni. Biztos számít anyukádéknak, hogy te is adj pénzt, mert nekik sincs, és nem tudnátok kijönni enélkül. Vagy csak így motiválnak, hogy ne hagyd el magad.

Érdemes lenne elgondolkodni, hogy megpróbálsz máshol munkát keresni, ha a ti városotokban ennyire nehéz.

2013. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem, még otthon élek, és két szakmám van ( egy banki ügyintéző OKJ meg egy munkaügyis gyorstalpaló), de ezzel sem sikerül, pedig már feljártam a várost.


Az otthon ülök és büdösödök életem végéig nem megoldás, főleg mert a külső városrészben élek, bő 10-15 km-re mindentől. Ha nem lenne bérletem, meg sem tudnám oldani, hogy bemenjek és tovább keressem a munkát :/

2013. dec. 17. 20:29
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Fél év alatt nem veszel ruhát az gondolom nem a világ. A szülőknek sem lehet könnyű fenntartani a lakást ott ahol ilyen kevés munka van. Néha azért az ő helyzetükbe is gondolj bele.
2013. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%
Stoppolj
2013. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Én voltam hasonló helyzetben, a megoldás az lett, hogy felköltöztem Budapestre. Szűkösen, az igaz, de soha nem bántam meg. :)
2013. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Itt nem a ruháról van szó, mondom például BÉRLET vagy TAMPON. Azért ezek nem olyan dolgok, ami nélkül az ember olyan könnyen elvan...


A költözés azért nem túl megoldható, mert nincs pénzem már arra, hogy kivárjam, vajon kapok-e munkát vagy sem, és ha esetleg kapok is, akkor mire megjön a fizetés... :/

2013. dec. 17. 20:36
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
nem igazán piacképes végzettségeid vannak. El kell vállalni bármilyen munkát. Aztán közben keresni jobbat.
2013. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!