Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok családban miért hábordnak...

Nádszálkisasszony kérdése:

Sok családban miért hábordnak fel a szülők ha a 18-25 éves lányuk/fiúk komoly kapcsolat esetén a párjával is szeretne karácsonyozni?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt a gyakorin és hallom az ismerőseim között is, hogy 18-25 éves felnőtteknek nem engedik meg, hogy együtt karácsonyozzanak, mert az családi ünnep.


Én még nem vagyok szülő, de számomra elképzelhetetlen, hogy ne legyen majd nálunk a fiúnk/lányunk komoly barátnője/barátja. Ha rossz szemmel nézem a dolgot, akkor felmerül, hogy majd én, mint szülő mit fogok visszakapni? Egyáltalán ezek után meglátogatnak?


A kérdés hangsúlyozom, nem a tini kapcsolatokról szól, hanem komoly fialatkori szerelmekről, amiből akár házasság is lesz/lehet és eddig csak anyagi okból nem költöztek még el.



2013. dec. 20. 18:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem én ebbe a csoportba tartozom, 24 év, 2+éves kapcs.

Szentestét mindketten otthon töltjük és majd vmikor a két ünnep között leszünk együtt itt-ott pár napot. Miért kell amúgy ebből a karácsonyból akkora nagy dolgot csinálni?!

2013. dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Én is hallok ilyesmit, de én azt mondom, hogy a karácsony a szeretet ünnepe, azaz azzal ünneplünk, akit szeretünk. Ennyi.
2013. dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%

És ha a karácsonyt nálatok tölti a gyereketek párja, akkor a fiúnak/lánynak a szüleivel ki lesz?

Vagy mit szólnál ahhoz, hogy ha a te lányod/fiad töltené a pasijánál vagy a barátnőjénél a karácsonyt, ti pedig egyedül ülnétek szenteste az asztalnál? Na ugye, hogy így már nem hangzik olyan jól.

2013. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként én pont ebbe a kategóriába tartozom bele, ugyanis 21 éves vagyok és még otthon élek. Nekem még sosem háborogtak azért, hogy otthon legyek karácsonykor, mivel még fel sem merült bennem, hogy máshol legyek. Majd karácsony másnapján együtt leszek a pasimmal. Nekem ez így természetes. Előző voltam.
2013. dec. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Kedves 4.-es válaszoló! Szerintem minden szülőnek számolnia kell azzal, hogy eljön az idő amikor a gyereke kirepül és családot alapít. Nem fogok sírni akkor sem ha majd a karácsonyt nem csak velünk töltik. Egy egészséges kapcsolatban nélkülük is jó lesz a karácsony, végre a férj és feleség újra önmagára találhat.
2013. dec. 20. 18:57
 6/22 anonim ***** válasza:
20%
Ja kivéve, ha egyedül leszel a gyereked meg a párja családjával van... ugye, mégsem annyira vidám?
2013. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ne vitatkozzunk! Szerintem olyan szülőnek kell lenni akiért érdemes hazamenni. Ha értelmetlen megkötésekkel, szabályozásokkal elgáncsolom a kapcsolatától meg is érdemlem, hogy egyedül legyek! :)
2013. dec. 20. 19:03
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
mi bár már együtt éltünk,míg suliba jártunk fel sem merült,h a szentestét ne otthon töltse mindenki..Aztán mikor végeztünk a sulival,és még mindig együtt terveztük a jövőnket,és abba a városba költöztünk,ahol én éltem előtte úgy alakult,h szenteste a szüleimmel,másnap meg utaztunk hozzájuk..egy este senkinek nem nagy erőfeszítés szerintem..pláne,h manapság azért ez már kb. úgy megy,h chaten,skype-on egész este tartják a kapcsolatot...
2013. dec. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk anya természetesnek veszi, hogy a nővérem a barátjáéknál karácsonyozik.. Nekem meg tök rosszul esik meg az öcsémnek is. Lehet mi vagyunk a gonosz testvérek, de minden évben együtt díszítjüka fát együtt ajándékozunk, eszünk stb.. A nővérem most ott fog velük karácsonyozni.. Mi meg nélküle.. Így még mézeskalácsot sincs kedvem csinálni..
2013. dec. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem az a normális, ha ilyenkor a családdal van az ember. Ugyanis amíg nincs sajátja, addig az anyja, apja, testvérei a család. Ha majd különköltöznek, akkor emg együtt karácsonyozik a párjával, mert akkor ők alkotnak majd egy külön családot. Felesleges azzal jönni, hogy anyu apu miért nem bírja ki, hogy szenteste nincs otthon a gyerekük. Fordítsuk meg, a másik félnek miért fáj, ha csak másnap találkozik a barátjával/barátnőjével? Az is karácsony még. Nekem soha eszembe nem juttott szenteste elmenni a barátomékhoz, vagy hazahozni. Mindkettőnknek van sajá családja, ott ünneplünk és kész. Másnap meg jön vagy megyek én. Ennyi. Amíg nem költöznek külön, addig nem egy család.
2013. dec. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!