Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet a barátnőm ha...

Mit tehet a barátnőm ha kidobta az anyja?

Figyelt kérdés

Röviden. Barátnőm nevezzük Móninak akárcsak én 22 éves. Mindketten dolgozunk (munkahelyi barátság végül is) Móni bár én nagyon kedvelem, de eléggé nagyszájú, másokkal szemben flegma. Sokszor a visszafeleselése a munkahelyen is gondot okoz. Nem mérlegeli kinek mit szól be, és hogyan.

Bulizós csaj, harsány, és a pénzét sem tudja beosztani rendesen. (hónap végén előfordul, hogy pénzt kér kölcsön)

Móni elmondása szerint az ünnepek kész katasztrófa volt mert állandóan veszekszik az anyjával. Ma mesélte, hogy hétvégén olyan szinten összekaptak, hogy ő is meg az anyja is kiabáltak egymással, majd Móni felpofozta az anyját.

Ismerem az anyukáját. Nem alkoholista, nem agresszív, de egyértelműen feszült, ideges ő is. Amit megértek, mert sokat dolgozik, hogy minden számlát rendesen fizessen, és megfelelően elássa 2 gyermekét. (Móninak van egy mostoha húga)

Kérdésemre, hogy miért kaptak össze a válasz az volt, hogy

az anyja már megint nyaggatja, hogy fogja vissza magát anyagiak terén, ideje, hogy ne csak a bulizásra, ruhákra költsön, hanem támogassa egy kicsit ha már otthon lakik,eszik, iszik. Megkérdeztem, hogy miért nem támogatja egy kis pénzzel, végül is valahol igaza van az anyukájának. De Móni szerint egy szülőnek nem hátráltatni, hanem segíteni kéne a gyerekeinek, és nem fair hogy tőle pénzt követel, amikor a húga sem ad. (a húga tanuló még)

Én nem vitáztam vele, mert nem lett volna értelme. De az anyja tegnap kidobta. Megmondta Móninak, hogy a cuccait vigye, de a lábát nem teheti be a lakásba.

Most hívott 1 órája, hogy az anyja tényleg komolyan mondta, és nem engedi be. Nemsokára itt lesz, mert megengedtem neki, hogy pár éjszakát nálunk aludjon (többet én sem engedhetek meg, mert albérletben lakom a párommal 1 szobás lakásban)

A kérdésem, hogy milyen lehetőségei vannak Móninak?

Még valamit. Az anyjáé a lakás, Móni az apjánál van bejelentve de az apja alkoholista, és vidéken él.. oda nem tud menni.


2014. jan. 3. 17:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
99%

Milyen lehetőségei vannak Móninak?

Móni szépen megtanulja beosztani a pénzét, és Móni keres egy olcsó albérletet.

2014. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
39%
Majd kibékülnek
2014. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Móni elmegy pénzt keresni és kész elmúlt 18 az anyja nem tartozik felelősséggel iránta!
2014. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%

Móninak szépen fel kell nőnie és megtanulni felelősségteljesen viselkedni! Igaza van az anyjának, ez az egyetlen mód hogy a saját lábára álljon.


(Amúgy ha egy éve irod ki ugyanezt a kérdést akkor azt hihetném, hogy az öcsém "kedves" barátnőjéről írsz.... Na ők azóta is anyu nyakán élnek az öcsémmel... Bár már jön az a nap amikor onnan is ki lesznek rakva, talán akkor változtatnak...)

2014. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

Móni a fizetésétől függően keres az alatt a pár nap alatt amíg nálatok van egy lakást/szobát amit kibérelhet, és szépen beköltözik.

Mi ebben olyan bonyolult,hogy erről kérdést kell kiírni? :)

2014. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Az a bonyolult kedves utolsó, hogy nincs pénze Móninak. Délelőtt, én is azt mondtam neki, hogy keressen szobát, és költözzön oda, így nem fog az anyjával vitázni állandóan. Néztünk is párat, de nincs kaucióra pénze.. Na ez a bonyolult. Én nem tudok adni neki, mert örülök, hogy a saját bérleti díjamat fizetem rendesen.
2014. jan. 3. 18:07
 7/27 anonim ***** válasza:
98%
Ha olyan nagy bulizós, akkor valamelyik pasija biztos örömmel befogadja.
2014. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
98%

a helyedben nem fogadnám be, mert ha mindig valaki a szárnyai alá nyúl, akkor sosem tanul meg repülni. remélem érted a hasonlatot.

eltölt egy estét az utcán, akkor rájön hogy érdemes lenne megbecsülni hogy az anyukája jóformán eltartja és még annyi esze nincs a lánynak, hogy félretegyen egy kis pénzt a távlati terveire.


most őszintén: nem félsz hogy ott ragad nálatok? ha erővel kell kitenni, akkor lőttek a ti nagy haverságotoknak is, és lehet hogy még a melóhelyen is betesz neked. a leírtak alapján simán kinézem belőle.

2014. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%

Addig jár a korsó a kútra...


A nevezzük móninak nevű barátnőd nőjjön fel és gondoskodjon magáról ha már olyan pofátlan, hogy a 22 évesen a muterján elősködik.

2014. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%
A Móni megegyezik a jó anyukájával, visszafogja magát, ad pénzt a lakhatásért és a kajáért, vagy megy amerre lát. A kutyát sem érdekli.
2014. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!