Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet a barátnőm ha...

Mit tehet a barátnőm ha kidobta az anyja?

Figyelt kérdés

Röviden. Barátnőm nevezzük Móninak akárcsak én 22 éves. Mindketten dolgozunk (munkahelyi barátság végül is) Móni bár én nagyon kedvelem, de eléggé nagyszájú, másokkal szemben flegma. Sokszor a visszafeleselése a munkahelyen is gondot okoz. Nem mérlegeli kinek mit szól be, és hogyan.

Bulizós csaj, harsány, és a pénzét sem tudja beosztani rendesen. (hónap végén előfordul, hogy pénzt kér kölcsön)

Móni elmondása szerint az ünnepek kész katasztrófa volt mert állandóan veszekszik az anyjával. Ma mesélte, hogy hétvégén olyan szinten összekaptak, hogy ő is meg az anyja is kiabáltak egymással, majd Móni felpofozta az anyját.

Ismerem az anyukáját. Nem alkoholista, nem agresszív, de egyértelműen feszült, ideges ő is. Amit megértek, mert sokat dolgozik, hogy minden számlát rendesen fizessen, és megfelelően elássa 2 gyermekét. (Móninak van egy mostoha húga)

Kérdésemre, hogy miért kaptak össze a válasz az volt, hogy

az anyja már megint nyaggatja, hogy fogja vissza magát anyagiak terén, ideje, hogy ne csak a bulizásra, ruhákra költsön, hanem támogassa egy kicsit ha már otthon lakik,eszik, iszik. Megkérdeztem, hogy miért nem támogatja egy kis pénzzel, végül is valahol igaza van az anyukájának. De Móni szerint egy szülőnek nem hátráltatni, hanem segíteni kéne a gyerekeinek, és nem fair hogy tőle pénzt követel, amikor a húga sem ad. (a húga tanuló még)

Én nem vitáztam vele, mert nem lett volna értelme. De az anyja tegnap kidobta. Megmondta Móninak, hogy a cuccait vigye, de a lábát nem teheti be a lakásba.

Most hívott 1 órája, hogy az anyja tényleg komolyan mondta, és nem engedi be. Nemsokára itt lesz, mert megengedtem neki, hogy pár éjszakát nálunk aludjon (többet én sem engedhetek meg, mert albérletben lakom a párommal 1 szobás lakásban)

A kérdésem, hogy milyen lehetőségei vannak Móninak?

Még valamit. Az anyjáé a lakás, Móni az apjánál van bejelentve de az apja alkoholista, és vidéken él.. oda nem tud menni.


2014. jan. 3. 17:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
88%
Vagy ha 1-2 éjszakánál többet marad, felpofozod. :D
2014. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
85%
Na végre hallok egy normális anyáról, aki nem szenved, hanem cselekszik. Persze ezt már előbb el kellett volna kezdeni és Mónival tudatni abban a pillanatban, amikor elkezdett pénzt keresni, hogy mostantól kezdve hozzá kell járulnia a családi kiadásokhoz. Viselkedése alapján felehetően erről a Móni-féléről is mintázta annak idején Brenner György karikaturista azt a rajzát, amelyik a száj nagysága és az agy nagysága közötti fordított arányosságot mutató rajzát készítette. Te meg fogadd be nyugodtan, sose fog elmenni és ingyen használja majd a melegvizet, az áramot, takaríthatsz és moshatsz rája, etetheted és esetleg még a barátodat is ingyen igénybe foga venni...
2014. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
97%

Befogadsz egy olyat, aki felpofozta az anyját?

Aki eltartotta?

Rossz szót szóltok, elvágja a torkotokat. Ti fogjátok eltartani? Meddig?

Be sem fogadnám. De ha már megígérted, CSAK 1 éjszakáról lehet szó.

Ilyeneket nem szabad befogadni, ki sem tudod majd rakni. Ha mégis, Ti lesztek a szívtelen dögök..

2014. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
79%

"megengedtem neki, hogy pár éjszakát nálunk aludjon"


Majd írd meg, hogy hány hónap lett belőle,

és mennyi pénzetek bánja és verekedtetek-e!!!



Amúgy lehet, hogy a főbérlő kidobja majd mind a hármótokat,

ha megtudja, hogy a tudta nélkül odavettél még valakit!

2014. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
93%
Adj neki 1-2 napot, hogy lenyugodjanak a kedélyek, aztán Móni szépen visszakönyörgi magát az anyjához , belead a fizetésbe és megígéri, hogy félreteszi az összes pénzét és amint összegyűlik a kaucióra lelép. Ha nem fogadja vissza az anyja akkor meg keres valami nagyon olcsó munkásszállót, az már az ő baja. Legalábbis én ezt mondanám neki. Tuti, hogy 1-2 nap múlva hisztizni fog, hogy tovább maradhasson, de semmiképp se engedj, mert utána az életben nem raknád ki többet.
2014. jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Ha érdekel, leírom mi történt. Pénteken este Móni nálunk volt egészen vasárnap délutánig. Megengedtük, hogy hétvégén maradjon. Pénteken egy üveg bor társaságában hárman beszélgettünk (párom a harmadik személy) nagyjából elmondtam amit ti is írtatok (végül nem mertem megmutatni a kérdést, hogy elolvassa, de megjegyezve hogy mit írtatok elmondtam neki) Mondtuk, hogy amit művelt az nem normális dolog, és igaza van az anyukájának. A párom azt is hozzátette, hogy ha ő otthon élne a szülei nyakán, dolgozna, neki az anyja egy szóval nem mondaná, hogy szálljon bele a kiadásokba, mert szó nélkül adna. Nála ez nem kérdés, és ez így kéne, hogy működjön. Tanácsoltuk neki, hogy béküljön ki az anyjával, beszéljenek egymással,és tisztázzák le, hogy havonta mennyi pénzzel járul hozzá. Móninak nem tetszett, hogy az anyja pártját fogtuk, hogy nem neki adtunk igazat. Bevallom én nyuszi vagyok ahhoz, hogy kimondjam sokszor amit gondolok, de a párom tud nyers lenni ha a helyzet úgy kívánja. Meg is mondta Móninak, hogyha nem békül ki az anyjával, akkor hajléktalan lesz, mert senki nem fogja engedni, hogy a nyakán élősködjön. Kicsit kínos volt, mert előre szólt neki, hogy hétfőn (vagyis ma) már nem aludhat nálunk, szóval vagy békülés vagy keres egy hajléktalan szállót. Végül is felhívta az anyját telefonon, és vasárnap este mi vittük haza kocsival. Ma a munkahelyemen a szünetbe odajött hozzám, és adott egy üveg bort, hogy adjam oda a páromnak. (nekem egy kis csokit adott) Ezzel köszönte meg, hogy képletesen de keményen felrázta a párom. Még senki nem volt vele annyira őszinte mint mi a 2 nap alatt.

Kérdésemre, hogy alakul a helyzet az anyjával annyit mondott, hogy úgy döntött ad valamennyi összeget, de amint módja lesz rá és persze pénze elköltözik.

Nem tudom mennyire fogta fel amit hétvégén mondtunk neki (meg amit ti mondtatok) de nagyon remélem hogy ez volt az a pont ami miatt észhez tért.

köszönöm a válaszokat..

2014. jan. 6. 20:23
 27/27 anonim ***** válasza:
Szívesen!!
2014. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!