Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet a barátnőm ha...

Mit tehet a barátnőm ha kidobta az anyja?

Figyelt kérdés

Röviden. Barátnőm nevezzük Móninak akárcsak én 22 éves. Mindketten dolgozunk (munkahelyi barátság végül is) Móni bár én nagyon kedvelem, de eléggé nagyszájú, másokkal szemben flegma. Sokszor a visszafeleselése a munkahelyen is gondot okoz. Nem mérlegeli kinek mit szól be, és hogyan.

Bulizós csaj, harsány, és a pénzét sem tudja beosztani rendesen. (hónap végén előfordul, hogy pénzt kér kölcsön)

Móni elmondása szerint az ünnepek kész katasztrófa volt mert állandóan veszekszik az anyjával. Ma mesélte, hogy hétvégén olyan szinten összekaptak, hogy ő is meg az anyja is kiabáltak egymással, majd Móni felpofozta az anyját.

Ismerem az anyukáját. Nem alkoholista, nem agresszív, de egyértelműen feszült, ideges ő is. Amit megértek, mert sokat dolgozik, hogy minden számlát rendesen fizessen, és megfelelően elássa 2 gyermekét. (Móninak van egy mostoha húga)

Kérdésemre, hogy miért kaptak össze a válasz az volt, hogy

az anyja már megint nyaggatja, hogy fogja vissza magát anyagiak terén, ideje, hogy ne csak a bulizásra, ruhákra költsön, hanem támogassa egy kicsit ha már otthon lakik,eszik, iszik. Megkérdeztem, hogy miért nem támogatja egy kis pénzzel, végül is valahol igaza van az anyukájának. De Móni szerint egy szülőnek nem hátráltatni, hanem segíteni kéne a gyerekeinek, és nem fair hogy tőle pénzt követel, amikor a húga sem ad. (a húga tanuló még)

Én nem vitáztam vele, mert nem lett volna értelme. De az anyja tegnap kidobta. Megmondta Móninak, hogy a cuccait vigye, de a lábát nem teheti be a lakásba.

Most hívott 1 órája, hogy az anyja tényleg komolyan mondta, és nem engedi be. Nemsokára itt lesz, mert megengedtem neki, hogy pár éjszakát nálunk aludjon (többet én sem engedhetek meg, mert albérletben lakom a párommal 1 szobás lakásban)

A kérdésem, hogy milyen lehetőségei vannak Móninak?

Még valamit. Az anyjáé a lakás, Móni az apjánál van bejelentve de az apja alkoholista, és vidéken él.. oda nem tud menni.


2014. jan. 3. 17:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
A kedves Móni most felfog nőni.Én is kidobtam volna,ha felpofozott volna.Hát meg amúgy is..egyszer úgyis meg kell tapasztalnia a való életet a kedvesnek.
2014. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
98%
Bocs, de nem vagy normális ha befogadod. Vagy most kaptok fizetést, hogy biztos lehetsz benne, hogy tényleg le tud lépni? A hozzáállása alapján a nyakatokon fog maradni ilyen-olyan ürüggyel.
2014. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nemsokára megérkezik, és ha szóba kerül, akkor elmondom a tanácsaitokat, (ha nem lesz belőle harag, akkor a kérdésemet is megmutatom, hogy olvassa el, mások kívülállóként miképpen gondolják. Hátha magába száll.
2014. jan. 3. 18:15
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"ő is meg az anyja is kiabáltak egymással, majd Móni felpofozta az anyját."


Bocsi, de ezt csak most olvastam!

Már aznap a mezőn hált volna...

2014. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
97%
Móni visszavesz az arcából, és felnő végre. Mert Mónit 22 évesen senki nem köteles eltartani.
2014. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
A saját anyját felpofozta, ez a Móni egy agybeteg, te kérdezõ jobb,ha óvakodsz tõle, mert még a pasidat is lecsapja és téged is felpofoz!
2014. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne mutasd meg neki a kérdést, mert még téged is felpofoz. :D Inkább segíts neki lakást keresni, hogy mihamarabb továbbáljon tőletek.
2014. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
96%
Hát, most majd megtanulja beosztani a pénzét, ha eddig nem ment. Ennyi. Neked nem kötelességed őt befogadni, te is kiteheted az utcára, ha nem talál mást, ahova mehetne. Nem kellett volna bunkónak lennie mindenkivel, akkor nem te lennél az egyetlen barátnője és akkor felváltva lakhatna mindegyiknél. Tanulnunk kell a hibáinkból, egye meg szépen, amit főzött.
2014. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon rendes vagy, hogy befogadod Mónit. Elképesztő, hogy felnőtt ember, és eszébe sem jut, hogy beszálljon a költségekbe, hagyja hogy az anyja tartsa el. Mi az hogy felpofozta?

Szerinted meg fogsz tőle szabadulni vagy esetleg még hónapok múlva is visszahallod a munkahelyeden, hogy kitetted? Hova fog menni, ha nincs albérletre pénze?

Szerintem majd beszéld meg vele konkrétan, hogy csak 1-2 éjszakát maradhat ott, mert a párod mérges érte. Egyébként ha 1 szobás albérletben laktok, azért ne várj el a párodtól, hogy elviselje Mónit napokig.

Egyezzen meg az anyjával, hogy ezentúl mennyit ad be a közösbe.


Kíváncsi vagyok, hogy oldódik meg. Majd írd meg!

2014. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
97%
Felpofozta az anyjat??? Az anyjat??? Aki eltartja, akin eloskodik???? Na, innentol nem lenne a gyerekem, az tuti, latni se akarnam tobbet.
2014. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!