Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám sokszor nagyon...

Édesanyám sokszor nagyon megbánt hogy így meg úgy kövér vagyok, úgy állít be mint egy 100 kg-st. Ti mint szülők is így bántanátok a gyermeketeket emiatt?

Figyelt kérdés

Ja, és azt elfelejetettem leírni hogy nézek ki (de bármikor meg tudom mutatni bárkinek képen) : 162 cm magas, 65 kg ami nálam inkább a lábaimon látszik meg (se arcom, se hasam nem hájas). Én az ideális súlyban nem hiszek, orvosnál már voltam a súlyommal és azt mondta hogy nálam a csontozat nyom többet, nehezebbek a csontjaim és vastagabbak. Ergó, még ha anyám kedvére is tennék, szó szerint hánytatnom kéne magam vagy hogy ne egyek ahhoz hogy az ő kis 40 kg-s elvárásainak megfeleljek. Próbáltam már 90 napos diétát, voltam konditeremben hónapokat (semmi eredménye nem volt-csak izmosodtam). Átlagban nem eszek sokat egy nap, heti háromszori étkezés megvan, igyekszem minimum másfél liter folyadékot bevinni (csak víz meg tea segítségével), kerülni a lisztes meg zsíros dolgokat.

De maga az, hogy anyám ennyire elvárja hogy én legyek egy sovány valaki, kiborít (volt hogy pár napig hánytattam magam mert annyira megsértett a beszólásaival).

Miért nem képes elfogadni úgy ahogy vagyok? Mégis mit tenne ha ténleg egy kövér, 80-90 kg-s lány lennék?



2014. jan. 22. 19:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
21%
Én ugyanilyen magas vagyok és már mikor 57 kg voltam kövér voltam.. Pedig én se láttam magamon, aztán most hogy lefogytam nézem a régi képeket és hányi tudnék tőlük.. Kár, hogy nekem akkor nem szólt anyukám.
2014. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%
Ne foglalkozz a véleményével. Nem lehet mindenki homokóra alkat az a lényeg, hogy elfogadd magad.
2014. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
60%
Képet küldesz? Egyébként anyud *nkó. A leírásod alapján sztem semmi aj nincs veled. :))
2014. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%

Melyik fogyaték pontoz le egy HASZNOS és pártatlan választ?

11-es

2014. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A leírásodból szerintem nem lehet megállapítani, hogy melyikőtöknek van inkább igaza. Az biztos, hogy nem vagy sovány, de lehet anyád tényleg túlzásba viszi a jóakarást, és már bántás lesz belőle.


Fogyást illetően igaza van 11-esnek. Ha tényleg fogyni akarsz akkor úgy kell, ahogy ő írja, akár egy dietetikust is érdemes lehet megkeresned. Nekem az mindig gyanús volt, amikor erős csontokra hivatkoznak nők. A fitnesz mérlegek kb. 3 kg körüli csonttömeget szoktak kiírni, szóval ha valakinek nagyon erős csontja van, az maximum plusz 1 kg.

2014. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én apukám is hasonlókat mondogatott nekem gyerekkoromban ( "Minek zabálsz annyit? Már lefolysz a székről stb.)

Pedig egyáltalán nem voltam soha kövér, pár kiló felesleg volt rajtam, csak apa a sovány nők megszállottja.

Az eredménye az lett, hogy kb. 10 évig bulímiás voltam....

A mai napig 32 évesen előfordul néha nagyon ritkán, hogy meghánytatom magam, ha nagyon bestresszelek és sokszor küzdök önértékelési zavarral, pedig már megházasodtam, született egy lányom is.


Az ilyen beszólásokkal a szülők egy életre tönkretehetik a gyermekük életét!!

2014. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom Utolsó :( !

Amúgy tudok az ilyenekről, és hogy van akiknél komoly következményekkel jár. Sokat olvastam az ilyen esetekről és én speciell csak köni tudok az ilyen szülőkre. Legalábbis ha az én lányom túlsúlyos lenne, igyekezném úgy a helyes étrendre terelni, hogy esetleg együtt mozogjunk, együtt étkezzünk egészséges ételeket. Nem pedig hogy szóban sértegetjük !!!

Mert akármit is legyen, én magamat nem érzem hibásnak az egészben, és megvan az okom hogy anyámat hibáztassam azért is hogy nem lehetek egy sovány ember, hadd írjam le:

5 éves koromig egy sovány kislány voltam, majd elkezdtem dadogni és olyan erős nyugtatókat kaptam aminek a következtében nem mozogtam szinte semmit, csak ettem, a tv előtt ültem (5 évesen !!!). Ezek a nyugtatók engem jól felhízlaltak, egész 1-4es koromban szenvedtem azért mert nem lehettem sovány mint a többi kiscsaj az osztályomból ! És anyám mit tett akkor is?! Azt hogy szidott, volt hogy minden este sírtam emiatt, ahelyett hogy esetleg segített volna... szép anya az ilyen...

Aztán valamikor 8-adikban sikerlt lefogynom abból az óriási túlsúlyból, egy normálra. Azóta pedig ingadozok, de annál kisebbre nem tudok lemenni.

Szóval ítéletek nem kellenek.


Mellesleg a jóindulatú válaszokat megfelelően pontoztam, a rosszindulatúakat pedig le.

2014. jan. 22. 22:26
 18/22 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdező, először is sajnálom, hogy anyukád ilyen, illetve van egy rossz hírem. Mivel gyerekkorodban híztál meg, ezért soha a büdös életben nem leszel olyan vékony, amilyennek anyukád szeretne drasztikus fogyókúra (nem egészséges!) vagy heti 5-7 kemény edzés nélkül. Szóval az orvos leginkább csak megnyugtatni próbált, hogy ne legyenek étkezési zavaraid és nem a valóságot állította. (ahogy már írták a nehéz csontozat maximum plusz 1 kilóban nyilvánul meg, főleg ilyen testmagasságnál)


Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, kerüld a finomított cukrot (édesítőszerek, gyümölcscukor, méz, stb mehet mértékkel) és ahogy írtad a lisztet és zsíros dolgokat mérsékeld a minimálisra - mert azért minimálisan szükség van rájuk -, sok fehérje (fehérhúsok, tejtermékek - túró, joghurt, stb) és étkezés szempontjából rendben leszel. Ha a mennyiségekkel nem szállsz el (kis tányér-nagy tányér esete), akkor hízni egészen biztosan nem fogsz. Ha meg tudod oldani napi 5ször egyél. 3 főétkezés és 2 mellék (egy alma vagy egy joghurt ilyenkor). Ha még mozogsz is mellé még jobban beindul az anyagcseréd (kardió edzés - futás pl) és akár fogyhatsz is. A lényeg a következetesség és a rendszeresség.


Szard le magasról anyukád véleményét. Az a lényeg (közhely), hogy te jól érezd magad a bőrödben. Ha pedig amiket fent írtam megteszed ez kb garantált :) A mozgás növeli a boldogsághormon termelődést nem mellékesen.. :)


Én voltam közel 100 kiló, mondjuk 180 centi magassághoz. Anyukám engem is piszkált, hogy kövér disznó vagyok, én is úgy éreztem magam, de az elején ettől inkább depressziós lettem és még többet ettem. Aztán egyszer jött a fejlövés, hogy majd én bebizonyítom. Mozogtam (ekkora túlsúlynál nem bírta a térdem a futást így maradt a torna, úszás), tartottam a fent leírt diétát és hihetetlen gyorsan (2-3 hónap) ledobáltam a felesleg 90 %át. Most tavasszal akarok elkezdeni futni (azért nem vagyok olyan mazochista, hogy télen próbálkozzak vele először) és akkor sikerül a maradék 5-10 kilótól is megszabadulnom szerintem. :) Én se ideális testsúlyra megyek egyébként, ezért se tudom pontosan mennyi a maradék, hanem hogy tetszek magamnak a tükörben. Ezért is csinálok most hasizom és fenékformáló gyakorlatokat a futás kezdetéig, aztán lesz ami lesz :) És most már nem piszkál anyukám, de szemtől szembe nem is dicsér vagy teszi szóvá, hogy na így már jól vagy lányom, viszont már hallottam ahogy valamelyik rokonnak dicsekedett telefonon milyen szépen lefogytam.


Kitartást anyukáddal szemben és sok sikert, hogy elérd a céljaid! :)


23 N

2014. jan. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Tényleg nem vagy kövér, egyszerűen ilyen a testfelépítésed. Nekem pl. széles a csípőm, és ha 45 kilóra fogynék, az akkor is széles maradna. Én 174 centi vagyok és 72 kiló, de senki nem néz annyinak. A súly csak egy számadat, inkább azt kell nézni, hogy a tükörben látottakkal elégedett vagy-e! :) Anyukád meg egyszerűen téveszmékben él. Valószínűleg megfertőzte a sok plakát, címlap, amin gebe lányokat lát, hozzáteszem őket is elég szépen megbuherálják photoshoppal, hogy vékonyak legyen, gondoljunk csak Britney Spears-re...:D

Ne fogyózz, és főleg ne hánytasd Magad mert az utóbbi komoly betegségeket okozhat. Ha minden áron változtatni akarsz, akkor sportolj. Bicajozz, aerobikozz, ezek még a keringésednek is jót tesznek, vagy csak sétálj nagyokat. De kimondottan súlyvesztésre nincs szükséged! Nem vagy kövér!


28N

2014. jan. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

:)

Vannak kulonbozo formak...

Van a korte szeles vall, vekony derek, szeles csipo es combok (szerencsere en ez vagyok! Es imadjak a pasik meg en is!)

Van az alma ami hasban eros, altalaban logos nagy cicik de viszont gyonyoru labak...)

Van az elol deszka hatul lec (ezt nem kell magyarazni) es a topmodell napi 500kalorias dietan eloke!

En nobol vagyok legyen combom seggem es cicim is mert formas szep es mert imadok enni igy biztos nem leszek pilicka sose, de imadom mikor a Parom belemarkol a csipombe!

Nem tudom mennyi idos vagy! De ne foglalkozz semmivel!

Nem mondanek a gyerekemnek ilyet, csak ha tenyleg igy lenne! Amig szep es formas addig orulnek neki!

2014. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!