Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis az anyam ha kidobja...

Ferbzs kérdése:

Normalis az anyam ha kidobja a szerelmem tablokepet?

Figyelt kérdés

2014. jan. 27. 00:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9


Mivel az érzelmi intelligencia nagyon hangzatos kifejezés de konkrét kutatásokból nagyon kevés utal bármilyen korellációra az alacsony EQ és az agresszió között, ezért kétlem hogy ilyen kijelentéseket kellene tenned.


Mindenki képes kezelni a negatív érzelmeit akit erre felkészítenek, vagy elsajátít kríziskezelésre alkalmas viselkedési formákat. Ugyanakkor mivel ezt nem oktatják, ezért nem jellemző az emberiség nagy részére, és így normális.


Az hogy primitív-e az agresszió vitatható. Szerintem az agressziót nem lehet így kategorizálni, csak az agresszió különféle megnyilvánulási formáit. Egy bunkósbottal agyonütni valakit nyilván primitívebb mint precízen átvágni a nyaki artériáját, de ettől még mind a kettő agresszió és gyilkosság is. Ebből az következik hogy nem feltétlenül igaz az állításod. Ha az érzelmekből születő agresszív reakció kifinomult formában jelenik meg akkor nem beszélhetsz primitív emberről és primitív reakcióról.


#10


Tekintve hogy rengeteg gyilkosság történik érzelmi fellángolásból, igen, teljesen normális, de nem törvényes.

2014. jan. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Sowilo ***** válasza:

Az első bekezdéssel végül is igazad van, fogalmam sincs mi az az érzelmi intelligencia. Ha nem az amire gondoltam, akkor mindegy.


A negatív érzelmek helyes kezelésére az élet tanít meg. Ezt lehet mélyíteni tanfolyamokkal, de normál esetben normális körülmények között mindenkinek ki kellene, hogy alakuljon ez a képessége, mire felnőtt lesz.


Maga az agresszió nem minden esetben primitív, és nem minden esetben utal alacsony intelligencia szintre, igazad van. De én nem is általánosan beszéltem magáról az agresszióról, mint jelenségről, hanem a kérdésben szereplő példát vettem alapul. Ha idegesít a gyerek szerelme, nem az a megoldás hogy kidobjuk a fényképét, hanem az, hogy megbeszéljük vele. A feszültséget pedig nem elfojtjuk, hanem felhasználjuk értelmes dologra, például edzésre.


Ha a hátadba vágnak egy macsétát - szerintem - nem normális. Nem normális hogy ennyi gyilkosság történik érzelmi indíttatásból. Ez azért van, mert az átlagember primitív és idióta. Ez egy általános jelenség, nagyon gyakori, de véleményem szerint még nem normális.

2014. jan. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12

Mivel a "normálist" mint fogalmat többféleképpen értelmezhetjük, és mert szerintem te és én is a saját definíciónkkal dolgozunk, valószínűleg nem fogunk végül megegyezni.


Az élet tanító jellege tagadhatatlan, de mivel megoldásból is sok van, ezért több reakció is vezethet sikerre, csak nyilvánvalóan mindegyik megoldásnak más az előnye illetve a hátránya. Az hogy társadalmilag melyik reakciót tartjuk az egy dolog, de heves érzelmi helyzetben az emberek nagy része ezt nem veszi figyelembe (sajnos).


Én nem hiszem az emberek idiotizmusában és általános hülyeségében, de persze ha te gy gondolod, szíved joga.

2014. jan. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!