Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy büszke legyen...

Mit tegyek hogy büszke legyen rám?

Figyelt kérdés
A szüleim mindent a bátyámnak ad meg. Drága tanfolyamoktól elkezdve az apróságokig. Én tényleg csak apróságokat kérek és soha nem kapom meg. Szerintem 150 ezer és 20 ezer HUF között sok különbség van. 2 napja arról áradoznak hogy mennyire büszkék a bátyámra, én meg akármit teszek,kedveskedek, semmi. Persze én is büszke vagyok rá (egy tánc miatt) de rosszul esik hogy rám soha nem mutatják ki hogy büszkék/nem áradoznak rólam. Miért van ez? Mert ő az idősebb? Az első gyerek? És mit tudok ellene tenni?

2014. febr. 2. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Szia !Azt értem,hogy a bátyád,de azt nem értem,hogy Te lány vagy vagy fiú?
2014. febr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. 3,5 évvel fiatalabb a bátyámnál.
2014. febr. 2. 17:58
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Úúú.És én azt hittem, hogy nem létezik olyan,hogy a szülő a 2.gyereket ne tudja úgy szeretni mint az elsőt. Ebben nem te vagy a hibás..A szüleid nem tudnak egyenlőként szeretni titeket. Nem azt mondom, hogy nem szeretnek a szüleid, csak valamiért az elsőszülöttet részesítik előnyben. Pedig általában én fordítva hallom, azt hogy a kisebbet szeretik jobban mint a nagyot. Szerintem ülj le a szüleiddel,és mondd el nekik, hogy téged mennyire bánt az, hogy nem tudnak egyenlőként kezelni titeket, mert a te lelkednek is szüksége van az elismerésre, hisz ez azért hozzájárul az 'Én' kép kialakításához.
2014. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
Ne hergeld bele magad ebbe. Ennél sokkal fontosabb lenne a testvérek közti szeretet. A testvérek közti féltékenység a későbbiekre is kiható rákfene.
2014. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is az volt, hogy az egész család marha büszke volt a tesómra, aki egy kb. 3-4 perces popzenére elugrabugrált a színpadon, amit maximum pár nap alatt betanult a többiekkel. De az én erősségeim (helyesíró versenyek például), az nem volt semmi. Elvégre ahhoz "csak" sokat kell olvasni, ami ugye már kicsit szélesebb látókörűséget is sejtet. De az semmi, hiszen azzal nem lehet színpadon fellépni, és mutogatni mindenkinek.
2014. febr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt, mindig ő kapott többet, neki volt bicikli, karate, különórák, nekem nem. Mert nem patogtam érte, jól tanultam külön órák nélkül is. Aztán jött az önlengés magas fokon, mikor bekerült a teológiára, aztán mien vagányul lehet azzal büszkélkedni, hogy a fiuk lelkész lesz. Mikor befejezte és tényleg elkezdett dolgozni, akkor már szó szerint dicsőítették. Azt soha egy percig se vették észre, hogy én nem használtam ki őket úgy, hogy Pestre menjek tanulni, anélkül, hogy egy napot dolgozott volna egyetem mellett, jó volt nekem a városban is, és hogy végigdolgoztam 5 évet az egyetem mellett, közben még támogatott helyen is voltam. Mostmár dolgozok, szakmámon belül, de még ez se ad elég okot arra, hogy úgy istenítsenek, mint őt. Pedig az én szakmám is legalább olyan fontos, legalább nem olyanmiről beszélek, ami vagy van, vagy nincs...

Szóval, nem sokat tehetsz ellene, ha nekik ez a heppjük, hogy ő az istenkirály, akkor úgy is marad.

2014. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hú, ez kemény! Nehéz kérdés!

Távolról, ismeretlenül nem igen lehet tanácsokat osztogatni. :-(

Szerintem, próbálj túllépni a témán! Ne emészd magad! Az embernek elsősorban önmagának kell megfelelnie. Mindenkinél nem lehet elérni, hogy szeressen, vagy értékeljen. Erőltetni sem lehet.

Sajnos olyan nincs, hogy a szülők minden gyermeküket egyformán szeressenek. Egyiket így, másikat úgy értékelik. Míg egyiket sztárolják, a másiktól a biztos pontot várják el, a harmadiktól, hogy otthonos legyen, a negyediktől, hogy kitűnő tanuló legyen, ötödiktől, hogy jó sportoló...

Általában ez a gyerek alaptermészetéből fakad. A szülők azt várják el többnyire, amit a gyerek kiskorában is szeretett, és jól csinált, csak a kor előrehaladtával egyre nagyobb teljesítményt igényelnek tőlük.

Gondolom a tesód mindig is jobban előtérbe helyezte önmagát, nagyobb volt a szája, többet akart, jobban nyomúlt, mint Te. Eddig hagytad, akkor most már nagyon nehéz lepipálni őt. De nem feltétlenül kell ezt tenned!

Erről nekem a sok hülye celeb jut eszembe. Attól, hogy ők jobban nyomulnak, sokkal többet vannak szem előtt a marhaságaikkal, még nem jelenti, hogy ők a valódi nagy emberek. Sőt, inkább csak udvari bolondok! :-)

Az igazán értékes emberek általában tudnak hallgatni, nem kérkednek tudásukkal, tehetségükkel, van bennük alázat is.

(de legalább bennük vannak értékek, nem úgy a celebekben)


Éld az életed! Nem másoknak akarj megfelelni!

Pár év múltán szüleid ráébrednek, benned valódi értékek vannak, míg tesód csak "bűvészmutatványokkal" kápráztatta el őket.

Nagyon valószínű, hogy mikor neked már biztos pontot, jövőt jelentő családod lesz, tesód pávaként megkeseredett szingli módjára próbál meg boldogulni az életben.

Szüleid akkor döbbennek majd rá, hogy Te egy értékes gyémánt vagy (most még csiszolatlan), aki képes unokákkal megajándékozni őket. Leszármazottakkal, aki továbbviszik a család életét.

(utóbbiakat tapasztalatból írtam)


Sok sikert egy boldog, kiegyensúlyozott élethez!

2014. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Próbálok túllépni,volt hogy nem érdekelt, de mostanába még erősebb lett. Ha mondom nekik azt vágják rá hogy "hülyeség". De igazából anyum csinálja ezt,apu nem ilyen,ő egyenlően kezel. (elváltak) Had mondjak egy-két példát. 1: 7 éve tanulom az angolt,dicséretes 5-ös vagyok belőle, az összes többi jegyem is jó,de ha mondom őket akkor annyit kapok rá hogy "na az jó".És most lett egy lehetőség, hogy skóciába mehetne a bátyám ANGOL nyelvtanfolyamra (elég drága) aki mellesleg 1 éve tanul angolt, és neki a német fontosabb lenne. Megkérdeztem hogy miért nem engem akarnak elküldeni? Erre azt kaptam hogy "fiatal vagyok hozzá hogy más országba menjek. (unokatestvéremékkel) hát jó..kellemes érzés ez is. 2: ugyebár én is és a bátyám is szeretjük a super bowl-t nézni. Tavaly itthon maradhattunk suliból hogy nézhessük éjjel. Idén bátyám úgy döntött,hogy ő a haverjánál óhajtja nézni. Megkérdeztem anyát hogy itthon maradhatok e én is, erre nem engedte. Kérdeztem hogy miért, erre a szokásos 'nem tudok normális választ, de akkor se engedem' volt rá a válasz..idézem: "Mert.." Szóval nem értem ezt az igazságtalanságot. A bátyámmal se tökéletes a viszonyunk,a "mostohatesónkat" jobban szereti mint engem. Őt nem érzi cikinek, de engem igen, szóltam ennek az ügynek az érdekében, de semmi, szóval... a 2 példából ítélve talán több választ kapok. Az eddigieket köszönöm szépen!
2014. febr. 2. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!