Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elküldenétek a 18 éves...

Ti elküldenétek a 18 éves lányotokat 15 óraba dolgozni suli mellett?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, de nagyon nagy a teher rajtam, mert a szüleim folyton veszekednek velem.16 éves korom óta a munkával piszkálnak.Regisztráltam diákszövetkezetekhez, de csak 18 éves kortól lehetett rendesen dolgozni.Sose hittek nekem, mindig azt mondták, hogy lusta vagyok, és elutasítom a munkát.Pár hete töltöttem be a 18-at.Másnap anyu kiosztott, hogy miért nem mentem be a diákszövetkezethez, hisz már mehetek rendesen dolgozni.Azóta heti 2-3x pénztározok a Tescoba.Egy rémálom az egész, a jegyeim romlanak.Minél jobban rágörcsölök, annál rosszabban teljesítek a suliba.A szüleimet ez nem érdekli, mert "így edződök meg az életre", de azt mindennap elmondják, hogy egyetemre kell mennem!

Ma anyu kitalálta, hogy hétvégénként menjek "beugrósnak" egy étterembe mosogatni.Szombaton reggel 08-00tól-23:00ig, vasárnap 07-00tól-22:00ig, feketén. Azt hittem rosszul hallok! Nem állunk rosszul anyagilag, mégis magamnak veszem a bérletem,ruháimat, általában a suliba is magamnak veszem a kaját, csak hónap végén viszek itthonról.Mégis erre akarnak kényszeríteni. Mindig is betegesen neveltek. Kiskorunkba a hugommal, csak úgy kukoricán kellett térdepelnünk, mert "minket nem hercegnőknek nevelnek".Sose emlékszem, hogy kaptunk puszit, ölelést, hasonlókat.Olyan dolgok, hogy mikulás csomag, szülinapi ajándék, Karácsony szóba se jöhetett! Pedig pénz lett volna, de ugye mi nem vagyunk hercegnők ( ezt mondják mindenre mai napig ). Nyáron már 7-8 órakkor aludnunk kellett, ha tv-zni akartunk megkellett kérdezni 13-14 éves koronkig, mert elzárták a távirányítót Nyaralni mindig kettesbe mentek, de ha vittek se volt benne köszönett, mert semmit se engedtek meg, csak nézhettük, hogy mások milyen jól érzik magukat.Ha rossz jegyett vittünk haza (3, 2,1) egyből elő került a szíj. (nem sűrűn vertek meg, de olyankor nagyon.Papuccsal,slaggal,szíjjal, ököllel..kb 13 éves korunkig).Nagyon szomorú gyermekkorunk volt, hiába nem éheztünk...


A diákmunka oké, de kemény gimibe járok..Mikor talulok, ha egész hétvégén + hétvégén 3x délután dolgozok? Mióta felhozta anyu, és nemet mondtam azt hallgatom, hogy egy munkakerülő semmihaszna vagyok.

Szerintetek nekik van igazuk? Tényleg attól leszek valaki, hogy lelkileg tönkre tesznek?

Tudom, hogy hosszú lett, de még le se írtam mindent.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2014. febr. 23. 11:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Pff...Minden erejükkel azon kéne lenniük, hogy biztosítsák a nyugodt körülményeket a felkészüléshez az érettségire. Nem küldeném, ez nem normális. De nagyon kitartó vagy, tényleg. Hogy bírod? Minden erőddel azon legyél, hogy leérettségizz, és sipirc otthonról! Sok sikert!
2014. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

próbálj meg kompromisszumot kötni. látom hogy nem könnyű a helyzeted, de beszélj anyuddal erről.

hétköznap dolgozol a pénztárban, de hétvégén hadd pihenhess, tanulhass, különben lehúzhatod az érettségidet a klotyón.

állj ki magadért, hiszen neked most a tanulás az első.

ha egyetemre mész, akkor lehetsz kolis, ott már nem szólnak bele ilyen szinten az életedbe.

2014. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A válasz:

Nincs igazuk.

A megoldás pedig csakis a tőlük való függetlenedés. Volt pár ötlet, egyik se könnyű.

Ha külön laksz tőlük akko rmár nem számit annyit mi a véleményük, mert nem hallgatod állandóan.

Persze elfelejteni igyis nehéz lesz.

A jegyeid romlására vigyázz, az lenne most a lefgontosabb, hogy egyetemre tudj menni.

2014. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Napról-napra egyre nehezebben bírom.Kiskoromba sose jöttek el az iskolai fellépésekre, anyáknapjára, csoda, hogy a ballagásomon ott voltak. Ez mély nyomokat hagyott bennem.

Hugom még nehezebben kezeli a helyzetett.Volt, hogy sírva könyörgött az utcán anyunak, hogy csak egy kicsit szeresse. Nagyon durva volt.. de anyu ebből is csak a botrányt csinálta.Mert Őt mindenki ismeri itt, ezzel veszélybe sodorta a munkáját, mert a háziorvosnak bárki vissza mondhatja.Az, hogy hugom milyen lelkiállapotba volt egy cseppett sem izgatta! Tavaly vagdosta magát, és mi volt rá a reakció? Csak feltünési viszketegségben szenved, majd kinövi.Persze, hogy mások lássak micsoda szuper anya aggódva elvitte pszihológushoz ( csak mert a suliba derült ki, és az osztályfönöke mondta ),de itthon tett rá egy nagyot, hogy miért csinálta.

Nem szeret minket, mondta már, hogy megbánta azt a napot amikor megszült.Pedig nagyobb gondokat sose okoztam neki.Nem cigiztem,nem járok bulizni, sose volt gondom a törvénnyel, általánosba jól tanultam.Fogalmamsincs miért ilyen.Ha kérdezem csak azt mondja, hogy reálisan nevel, és nem hercegnőnek.Ez a hercegnő dolog berögződés nála.. konkrétan mindenre ez a válasz.

Kompromisszum nála nem létezik.Most a fejébe vette, hogy mosogató lány leszek, és addig mondja amíg meg nem tör teljesen.Pedig ebbe nem megyek bele, nekem fontosabb, hogy tanulni tudjak.Ők választották ezt a sulit, most meg folyton azt mondják, hogy úgy kell nekem, minek mentem ilyen nehéz gimibe?

2014. febr. 23. 15:32
 15/20 anonim ***** válasza:
6%
8-as vagyok, valaki itt nagyon összevissza pontozgat.. amúgy most így elolvasva újra amit írtál..nem meghazudtolni akarlak de nem ferdíted kicsit el a dolgokat? Volt hogy mi is álltunk sarokba, vagy kaptunk pár pofont, vagy fakanállal a seggünkre vertek de soha nem ok nélkül. Mégse volt rossz gyerekkorunk és imádom a szüleimet is, teljesen normális felnőttek lettünk. De ez hogy se szülinap, se karácsony, semmi..gondolom értelmes szüleid lehetnek ha normális munkájuk van stb...hol voltak ilyenkor a nagyszülők, rokonok? 8kor nekünk is alvás volt, középsuliba ez kitolódott 9-re utána 10-re. A tv-t meg utálom én is legszívesebben kihajítanám.Párom kislánya eleinte mást se csinált mikor hazajött az oviból az első hogy bekapcsolta és egész délután ment a mese a háttérbe. Minek? Van játéka játsszon azzal.Volt hogy a karácsonyi játékaihoz még februárba se nyúlt hozzá annyira csak a tv..azóta én se adom oda a kapcsolót. Van 3 csatorna m1, m2, duna, ott megnézzük azt az 1-2 mesét, a híreket este és annyi. Lehet te most úgy éled meg hogy lelkileg összetörnek, de lehet később megköszönöd majd és máshogy fogod látni.
2014. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért, kicsit máshol jár az agyam!Meg amúgy se az erősségem a nyelvtan.
2014. febr. 23. 15:38
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidet sürgősen pszichológushoz kéne vinni :)

Nem lehet, hogy féltékeny rád?

2014. febr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Normálisak, de csak mások előtt.Itthon szinte ember számba se vesz minket.Apunak vannak kedves szavai, érdekli, hogy mi volt a suliba.Anyut nem igazán.

Apukám felőli mamám öregekotthonába van, ritkán látjuk, de kiskorunkba mindig vigyázott ránk, és szerettük. Papám pedig 2005-ben halt meg.

Anyu felőli nagyszüleinkkel sose voltunk jóba.Debrecenbe laknak, összesen kb. 5x találkoztunk.Ők se nagyon hiányolnak minket.

Az igaz, hogy nem mindig ilyenek anyuék, de azért kedvesek sose voltak.

2014. febr. 23. 16:01
 19/20 A kérdező kommentje:

Féltékeny? Mire? Kiskorunkba se volt jobb a helyzet. Most sincs olyan életem, amit irigyelhetne.(Gondolom anyura írtad)

Mondjuk az igaz, hogy az ő szülei se voltak minta szülők, de nem hiszem, hogy azért ilyen.Inkább arra tudok gondolni, hogy nem olyanok vagyunk, mint amilyeneket szeretnének.Ők túl keménynek akartak nevelni, de mi inkább érzékenyebbek vagyunk. Mondjuk ez lehet baromság..nem tudom.

2014. febr. 23. 16:12
 20/20 anonim ***** válasza:
87%

a szüleid, de ahogyan olvasom, főleg az anyukád nem kicsit lehet sérült. a viselkedésének nagyon is lehet oka az, hogy vele hogyan bántak a saját szülei.

belegondoltál, hogy vajon egy szülő miért nem akarhatja "hercegnőnek neveleni" a gyermekeit? azt gondolom, talán azért, mert az életre úgy tekint, mint valami túlságosan is fájdalmas, küzdelmes, csalódást okozó dologra. számára az élet nem volt örömteli, és talán azt gondolja, óriási pofáraesésben lesz része annak, aki azt hiszi, hogy az élet szép. és milyen ember gondolkodhat így az életről? szerintem egyértelműen olyan, akinek nem volt sok része szeretetben, jóban, meghittségben. vagy ha volt is valaha, nagyon csúnyán csalódnia kellett. az, hogy nem tartja a kapcsolatot a szüleivel, simán lehet egy efféle trauma része. hisz akár hiszed, akár nem, egy kiegyensúlyozott gyermek-szülő viszony esetén a felnőtt emberek is aktívan tartják a kapcsolatot a szüleikkel, mi több, a tipikus konfliktusok ellenére szeretik őket, és a nagyszülők rendszerint boldogan unokáznak, akármilyen messze is laknak. szóval egészen nyilvánvalónak tűnik, hogy az ő szüleivel nincs rendben valami. emiatt biztosan sok keserűséget temetett el a lelkében édesanyád, és sajnos tök rossz irányba fejlődött a személyisége. feltehetően a saját kiábrándultságát "játsza ki" bennetek. neki sz*r volt az élet, így hát az ő gyerekei se higgyék, hogy szép.

hogy jobban megértsd: biztos te is ismered azt a jelenséget, hogy az ember egy szakítás után átmenetileg hajlamos gonoszkodó, rossz szívvel gondolni más szerelmespárokra a környezetében. nem mindenki, de egyesek elkezdhetik pocskondiázni a szerelmet, a párkapcsolatokat, és még ha nem is teljesen komolyan, de az juthat eszébe a turbékoló párokról, hogy "na majd ti is szétmentek és hiába vagytok most olyan édesen boldogak, sírni fogtok ti is", vagy hogy "hülye szerelmes kiscsaj, nehogy azt hidd, hogy nem dugna meg mást is a te lovagod is a hátad mögött", stb. a legtöbbünkben van annyi belátás és önkontroll, hogy csalódottságunkban nem bántunk meg másokat a környezetünkben, de azért nem ritka az sem, hogy valaki kisiklik. aztán ahogy feldolgozza a szakítást, gondolatai visszazökkennek a normális kerékvágásba.

anyád valószínűleg nem dolgozta fel az őt ért csalódásokat, sem a szüleivel való kudarcos kapcsolatát sem, így ő nem is tudott visszazökkenni. te ezen sajnos nem tudsz változtatni, és attól, hogy te ezt átlátod és megérted, nem lesz sokkal könnyebb elviselni a helyzetet, de abban segíthet, hogy te ne ess az ő hibájába, és ne gondold, hogy ez a normális, vagy hogy mindez azért történik veled, mert te nem érdemelsz szeretetet és törődést, vagy mert az anyád gonosz és rossz. tarts ki, hogy te már azt plántálhasd a gyerekeidbe, hogy az élet szép, még ha gáncsokkal tarkított is.

2014. febr. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!