Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogjam vissza magam és...

Hogyan fogjam vissza magam és viseljem el édesanyám stílusát? Annyira felidegesít, hogy meg tudnám ütni. Nem bántom soha, inkább sírok olyan dühítő.

Figyelt kérdés

Pl.:

A családom ma nem volt itthon, munka suli stb. Anyám megkért valamire, amit meg is csináltam. Porszívózás+konyha takarítása. Mindig megcsinálom azt amire kér, vagy ha unatkozok főzök, takarítok. Megint magyaráz, hogy biztos délig aludtam és semmit nem csináltam. De ez butaság. Megcsináltam amire kért, akkor mi baja van!?? Nincs is itthon amikor én igen, azt se tudja mit csinálok napközben, de azért jár a szája.

Heti 3 napot vagyok suliba, nagyon laza és szerintem féltékeny rá.. Többször is szóvá tette már, hogy felmond a munkahelyén és itthon marad főzőcskézni stb. Csak azt nem tudom miért nem tette még meg...

Most is engem piszkál. Olyannyira idegesít, hogy néha félek, megütöm. Nagyon komolyan kialadok tőle. Nem bántom, de kb felrobbanok annyira dühös vagyok. Amikor már nem bírom csak sírok. Mit csináljak? Hazaért apám és persze az volt az első, hogy a drága anyám neki panaszkodott...-.- fél óra múlva meg csörtet be a szobámba"remélem tudod, hogy apáddal megint miattad vesztünk össze"

Annyira kiakasztó :D

A lényeg, hogy minden az én hibám...

És ez nem kis tini probléma, vagy időszakos. Évek óta ez megy. Régebben a könnyebb utat választottam és elmentem "rossz dolgokat csinálni". Az egyetlen ok, hogy még itthon ülök a fenekemen a párom. Csak miatta tűrök és nem lépek le lazítani, mint régen. Annyira egyszerű lenne pedig itthagyni őt és csináni azt amit akarok.

Szívesen segítek, csak utálom hogy egész nap takarítok és egy jó szó nem hagyja el a száját. Ezek után már tényleg k**vára nincs kedvem még egy tányért se megmozdítani a kedvéért.



2014. febr. 24. 19:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos ilyen buta szülőket fogtál ki. Szerintem inkább Anyád az aki unatkozik, vagy Apádat akarja otthonról elüldözni.

Nem lehet, hogy "becsúszott" gyerek vagy?

2014. febr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Becsuszott gyerek? Fiatalok a szuleim, de szamit ez? :/

Probaltam most vacsoranal beszelni vele, de nem erdekelte es kozolte, hogy nem akar beszelgetni velem.

2014. febr. 24. 20:27
 13/22 A kérdező kommentje:

7 evvel idosebb nalam a parom. Sokat van nalunk, a szuleim imadjak. Csodalatos ferfi..:) kivul-belul. Amikor itt van anyamnak semmi baja! Neha beszol pl amikor kettesben vagyunk a parommal es neha olyan erzesunk van, mintha ot zavarna a boldogsagom. Ma reggel innen ment dolgozni, anya hazaert es az volt ag elso, hogy a cipomet hozzavagta a foldhoz, mert "rossz helyen volt". Eloszoba, cipotarolo polcocska. Szerintem ott a helye......:D amikor a parom itt van nem bant, csak ha egyedul vagyok. Sot van amikor azzal cse**tet, hogy kivancsi mikor fog elhagyni.... 1.5eve vagyunk egyutt.

Osszefugghet a parom jelenlete anyam viselkedesevel? Miert?

Eltertem a sajat temamtol, de ez is eszembe jutott.:(

2014. febr. 24. 20:35
 14/22 anonim ***** válasza:
Mit mond anyukád,h nem csináltál egész nap semmit vagy nem jól?Ha tényleg úgy van,ahogy mondod,lehet ,h fáradt,kimerült és akaratán kívül is rajtad vezeti le,mivel te még fiatal vagy,iskola mellett sokat vagy otthon.Próbálj meg akkor is főzni valamit,amikor nem kér meg rá külön,vagy takarits úgy ki,h mindenkêpp feltûnjön a vàltozás.Pl.ablakpucolás-új függöny,húzd át az ágyhuzatokat.Az csak feltűnik neki.Az viszont szerintem elég durva,h ha nem is tetszik neki a rend amit csináltál,azt mondja neked,h nem akar veled beszélgetni.
2014. febr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Anika, mult het penteken csokis sutivel vartam oket haza. Mindig csinalok valamit. De ha elol marad egy edenY, mert pl nem fert be a mosogatogepbe es nem mosogatok kezben az is baj... Szerintem ezen nem kene kiakadni. O se kezzel mosogat.. Regen olyan lelkesen foztem, de tudom ha minden csilivili akkor is talal valamit ami neki nem jo. :( vagy a foztombe kot bele.
2014. febr. 24. 22:24
 16/22 anonim ***** válasza:
Miért nem költözöl el otthonról?
2014. febr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Mibol? Diakmunkabol nem fogok megelni, es nem szeretnem, hogy a parom tartson el. Azt tervezzuk, hogy egy even belul osszekoltozunk, de meg szeretne gyujteni elotte. O nem olyan helyen lakik ahova en is bekoltozhetek.
2014. febr. 24. 23:03
 18/22 anonim ***** válasza:
56%

Kb az én anyám is ilyen. Kicsit lazább suliba járok jelenleg. Ő nem dolgozik semmit (pedig lenne hol), minden pénzt apám keres. És mégis állandóan engem csesztet. Bevallom, nem takarítok éjjel nappal, de a saját szobámat/fürdőszobámat én takarítom, magam után mindig elpakolok a konyhában és sokszor az egész konyhát kitakarítom, külön mosok/bevásárolok magamnak,szóval rá igazából csak a nappali/saját szobája/tesóm szobája marad, illetve általában ő főz (néha én is szoktam). És mégis gyakran azt monda, hogy ő itt egy cseléd, mert csak kiszolgál minket... pedig ez EGYÁLTALÁN NEM IGAZ! Legalábbis rám nézve nem! De amikor én csinálok valamit, abban mindig lát hibát! Legutóbb 3x egymás utáni napon én főztem, és MINDEGYIK kajában talált valami kivetnivalót! Amikor pl reggelizem, állandóan azt fújja, hogy milyen egészségtelen szarokat eszek (mert 170 ftos vajat eszek pl -.-), pedig ő is ugyanezt csinálja,vagy ha kajálás után fél másodperccel nincs összetakarítva a konyha, akkor egyből meg vagyok szólva, ha épp túl vagyok valami vizsgán, akkor az az első mondata "hogy na kezdhetsz takarítgatni" és sokszor olyat talál ki, hogy mossam le az ajtóKERETEKET! szóval sokszor nem százas..... egy átlagos napja annyiból áll, hogy felkel, gépezik, esetleg elmegy a boltba, ami max fél-1 óra, 1-2 óra főzőcskézés, majd délután alszik/tv-zik/gépezik, és rajtam van kiakadva.... Nekem is mindig azt mondja, hogy semmit se csinálok, pedig NEM IS LÁTJA hogy én mit csinálok pl a szobámban, szerinte én mindig délben kelek, ami elég érdekes, én nem tudok róla... az fel se tűnik neki, hogy

én pl mennyit tanulok...szóval szánalmas.

Lehet hogy ezzel nem segítettem semmit, mert én sem tudom igazán, hogy miért ilyenek az anyáink, de lehet benne valami, hogy irigyek (egy barátnőm anyja is ilyen volt barátnőmmel), féltékenyek, vagy unatkoznak. De elég gáz.

2014. febr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%

Anyukádnak valami egész más baja van. Nem tudom hogy vannak apukáddal, de lehet ott kell keresni a dolog miértjét.

18! Bocs,de még jó, hogy saját magad után kitakarítani a szobád, fürdőd. Sőt, ennél igazán tőbbet is megtehetnél, sokkal-sokkal! Nem értem mi a nem százas az ajtókeret lemosásában... Képzeld,azt igényesebb helyeken le szokás mosni!

2014. febr. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ne fogd vissza magad, szállj vele vitába! Szedd össze az érveidet, támaszd alá tényekkel! Ha "rajtad" vesznek össze apáddal, akkor mint résztvevő beszállhatsz a vitájukba, és tényekkel szolgálhatsz az ő hiedelmeik helyett.

A legjobb, ha mindeközben higgadt maradsz, erősítsd az önuralmadat, hogy ilyenkor ne kiabálj velük. (De azért ne is nyuszihangon add elő magad, csak határozottan.)

2014. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!