Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szoktassam le a szüleim...

Hogyan szoktassam le a szüleimet a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Szóval,anyukám már nagyon régóta szívja,és olyan 2-3 éve elkezdte apukám is.Apukám azelőtt 10 éve is cigizett de leszokott és újra visszaszokott.Nagyon idegesít..amikor rágyújtanak érzem ,hogy odamennék is elvenném tőlük.Egyszerűen utálom,és nem csak az egészségükért,de persze az a legfontosabb,hanem nekem úgy tűnik,hogy azóta anyagilag is nagyon megcsökkentünk.Sírni tudnék egyszer egyszer,de mit tehetnék...egyszer már szembe szálltam velük,de azt mondták,hogy ezt én nem értem ,mert még kicsi vagyok (akkor 15 éves voltam,most 16 vagyok)és hogy nekik ez egy élvezet,és hogy ne akarjam ettől megfosztani őket stb hülye duma! már nem bírom...jó tanács? ha létezik olyan...:(
2013. szept. 5. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Reménytelen dolog.
2013. szept. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyújts rá előttük, és mond, hogy ezt láttad otthon, ezt a példát kell követned. Talán magukba néznek.
2013. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Számold meg, hogy mennyit szívnak el, add össze az árát, és egy hónapig számolgasd a fogyasztásukat (hány doboz cigit szívnak el), az eredményt szorozd meg 12-vel! (egy év ugyebár) Az összeget írd fel, majd írd alá azt is, hogy ebből mennyi minden mást is lehetett volna venni! Ezt meg mutasd meg nekik!
2013. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tomi90 ***** válasza:
Racionális érvekkel (mennyibe kerül) nem mész semmire. Javasold nekik, hogy próbálják ki az e-cigit. Sokaknak bevált. Jóval olcsóbb, mint a cigi, nem büdös, nem egészségtelen. Vagyis az élvezet megmarad, a rossz dolgok nélkül.
2013. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért egy idő után az e-cigit is abba kéne hagyni, nem éppen rövid a lista arról, hogy miféle kémiai anyagokat tartalmaz.
2013. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tomi90 ***** válasza:

4 anyag van benne csak. Propilén-glikol, növényi glicerin, aroma. Ezek teljesen ártalmatlanok, élelmiszerekben is megtalálhatók. Ezen kívül nikotin (opcionálisan) ami egy erős függőséget okozó anyag, de rákot, érszűkületet vagy más betegséget nem okoz.


Ezzel szemben az analóg cigi 4000! anyagot tartalmaz, sokat a mai napig nem tudnak beazonosítani és ezekből 40 bizonyítottan rákkeltő.

2013. szept. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!