Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha az apuka együtt...

Normális ha az apuka együtt fürdik 9 éves lányával?

Figyelt kérdés

2014. márc. 5. 10:53
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
92%
Én totál egyetértek 28acskával. :D Ha egy idegen pasi mászna be a lányka mellé a kádba, meztelenül, az nyilván pedofilság. De a SAJÁT APJA. Tudom, hogy az apa, az apa. De nekem például felnőtt fejjel is a legjobb barátom az apukám. :D Nem szégyellek előtte semmit, és kamaszkoromban is büszkén viseltem azt, hogy apától kaptam tanácsot a fiúkhoz! (Természetesen, anyukámmal is ilyen jó a kapcsolatom. ) Én sem mustráltam soha apa hímtagját, ha beugrottam valamiért a fürdőbe, vagy randim volt, és készülődtem, míg ő tusolt a kabinba. Bár nem meztelenkedtünk egymás előtt a lakásban soha, de egyáltalán nem zavar a mai napig, hogyha bejön a fürdőbe. Apa a lányát látja bennem, nem egy fiatal husit, ahogy én is apát látom az apámban, nem egy tapasztalt pasit. :D
2014. márc. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
31%

"Amit ti beleláttok, az a ti saját betegességetek."


Jó trükk volt a részedről, szórakoztat, ha valaki tud a zavarosba halászni, de nem igaz.

Sokkal inkább arról van szó, hogy a külső információk alapján természetes előítéletek alakulnak ki, sajnos megtörtént esetek alapján, amiknek csak kis része kerül nyilvánosságra. (Néha itt a gyikon is feljön egykét kérdés amiben fiatal lányok furcsának találják apuka közeledését) Az pedig erősít ebben, hogy eddig senki nem tudta megmagyarázni, hogy milyen racionális előnye van ennek a dolognak.

2014. márc. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
28%
Beteg!
2014. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
87%
hogy mi a jó az együtt fürdésben? hát minden! buborékot fújunk, habból csinálunk szakállat magunknak, együtt játszunk, öntözzük a vizet össze-vissza mindenbe, lemerülünk a víz alá... persze 9 évessel már nem fürödnék együtt, de 3-4 éves gyerekkel igen... mint ahogy én is együtt fürödtem a lányommal (apja 2-3 éves korában fürdött vele párszor) imádtam! és mellesleg soha nem szedett össze semmiféle betegséget tőlem... (ezt a fajta túlvigyázást sose értettem... minél jobban védi az ember a gyerekét annál betegebb lesz... ezt még nem vettétek észre???)
2014. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim válasza:
63%

T. Kérdező!

Szerintem 4-5 éves korig normális utána már kell a gyereknek a szabadság. Ülj mellette kint és játssz úgy vele ha igényli ha nem akkor hagyd had fürödjön! De 9 évesen az már egy égéségtelén apa-lánya kapcsolat kialakulása.(megjegyezném hogy későbbiekben nagy szellemi problémákat okoz a magánszféra hiánya ilyen korban). (gyermek pszichológus vagyok azért tudom tapasztalatból, ha kérdése van bárkinek bármivel kapcsolatba írjon bátran és én válaszolok.

2014. márc. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
23%
Én az "ő szült meg" dolgot nem értem... mert akkor ennyi erővel miért nem ülök be 24 évesen az 50 éves anyukám mellé? Az ő váladékával távoztam.
2014. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
25%
Nem normális. És még meddig akar vele fürdeni? 18 éves koráig?
2014. márc. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
82%

Ma voltam védőnőnél, és rákérdeztem, hogy normális-e, ha időnként együtt fürdünk a 4 éves kisfiunkkal, meg egyáltalán hogy van ez. Mennyire vagyunk higiéniátlanok...stb.


A szakszerű válasz:

Ameddig a gyerkőc nem kezd el szemérmeskedni, és őt nem zavarja, addig rendben van a dolog.

A higiéniai rész: fél éves korig nem ajánlják az együtt fürdést az esetleges fertőzések miatt, de utána teljesen rendben van. Gondoljak bele, babausziba már 4 hónapos kortól lehet vinni a piciket.


Szóval úgy tűnik nagy lelki törést nem okoz a gyerkőcnek, ha együtt fürdik vele valamelyikünk. Sőt, ő nagyon szereti. A kilenc éves kort én már nem fogom megvárni, de lehet, hogy náluk ez még belefér, majd akkor kezd el szégyenlősködni a kislány, ha nő a cicije...stb.

2014. márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 6. 10:46
 40/47 Buk.Adri válasza:
51%
Hát én vagy 3-4 éves koromig apukámmal fürödtem persze rajta volt fürdőnadrág és én még kicsi voltam.....Szerintem ha fürdőruha van tök normális,amúgy nem.
2014. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!