Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a gyerekre rákénysz...

Miért kell a gyerekre rákényszeríteni azt, hogy vegetáriánus legyen?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom a kérdést, de én nem értem az ilyeneket.

Ismerős családról jutott eszembe a kérdés. Az rendben van, hogy ők ezt egészségesnek találják, de miért kell ezt rákényszeríteni a gyerekre? Félreértés NE essék, én nem ellenzem a vegetarianizmust, ha ők boldogok így, az ő dolguk.

A családban apuka-anyuka szinte fanatikus, csak vajat-tejet meg max tojást esznek ami állati eredetű, SEMMI mást. A húst meg kipótolják tofuval, szójával.


Most van egy 4 éves kislányuk, és neki is megtiltják, hogy húst egyen, mert "az gonosz dolog, szegény állatok, stb stb stb". Miért kell rákényszeríteni, és tofuval tömni? Miért nem engedik, hogy a gyerekük majd saját maga döntse el, hogy vegetáriánus akar-e lenni, vagy sem?


Vagy én látom rosszul, és ez normális?



2014. márc. 12. 15:57
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
70%

"Pedig tudományosan is leírt, hogy a vegán"


Milyen jó, hogy megint egy olyan ignoráns barom okít minket, aki arra is lusta volt, hogy a kérdést végigolvassa, ahol ugyanis VEGETÁRIÁNUSOKRÓL és nem vegánokról volt szó. Tudod egyáltalán mi a különbség, vagy csak ész nélkül hőbörögsz? :)

2014. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
67%
Ész nélkül hörög, mint általában az összes, anélkül, hogy két sort is olvasott volna róla, vagy saját tapasztalatai lennének.
2014. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig tudományosan is leírt, hogy a vegán (csak növényi) táplálkozású anyák teje tápanyagokban nem teljes. Vagy hogy a vegán étrendű gyerekek szellemi és testi fejlődése elmarad a társaikétól."


Erre az állításodra még mindig nem kaptam forrásmegjelölést. Kissé elterelted a szót... Elég csak az utolsó mondat mellé hiteles tanulmányt biggyesztened, (hogy ne legyen annyi melód).

2014. márc. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
82%

Kedves barom,


Ha a szervezeted ennyire rosszul érezte magát vegetáriánus diétán, akkor át kellene gondolnod mit csináltál rosszul. Valószínűleg nem állítottál össze megfelelően kiegyensúlyozott, vitaminokban és ásványi anyagokban bővelkedő étrendet.


Ez viszont csakis a te hibád, nem pedig a diétádé.

2014. márc. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
18%
Kedves baromozó ! Nagyon jól össze lehet állítani a vegetáriánus diétát, csak a húspótló csodamagvaktól meg hüvelyesektől egy lónál is többet kell f....ni. Mivel dolgozom, nem túl kellemes, bár itthon sem élvezném.
2014. ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
23%
Nem a neten olvastam a vegán anyák tejéről, hanem főiskolai táplálkozástan tankönyvben.
2014. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
75%

Valami súlyos gond lehet a szervezeteddel, ha te ezektől rendszeresen, sokat és hígat székelsz.


Ti. az egészséges emésztés fontos része a rostokban gazdag táplálkozás is.


Azoknál szokott ez problémát okozni, akik a nehéz vörös húsok mellett egyhangú, keményítős köreteket fogyasztanak. Lefordítom úgy, hogy megértsd: gondolom rántotthúst zabálsz sült krumplival minden nap, amitől székrekedésed van hosszútávon. Ehhez képest valóban fosatósnak tűnhet a megfelelő emésztési folyamat, de nyugi, a hiba továbbra is benned van.

2014. ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
82%
sajnos ezek a könyvek elég érgimódi szemléletűek és közük sincs a Kína tanulmányhoz és egyéb modern kutatási eredményekhez. Több tucatnyi vegán anyukát ismerek, akik 2-3 éves korig szoptattak, születése óta vegán gyerek jól teljesít iskolában, zenél, sportol, stb.
2014. ápr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
64%
Nekik a vegetáriánus, hús mentes élet a normális! A húst miért kell ráerőltetni valakire??? Az mitől normálisabb?? És igen is, minden tiszteletem az övék.
2014. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
80%

Utolsónak igaza van. Másrészt ezzel az erővel azokat is fel lehetne jelentgetni, akik éjjel-nappal csokival meg Mekis kajával tömik a gyerekeiket. A minap is mit látok? Anyuka hatalmas adag Big Mac-et vesz az amúgy is igencsak dagi kislányának, lehetett vagy 7-8 éves. Véleményem szerint inkább ezek érnek meg egy feljelentést, mint azok, akik vega kaját adnak a gyerekeiknek.


29L

2014. júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!