Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a gyerekre rákénysz...

Miért kell a gyerekre rákényszeríteni azt, hogy vegetáriánus legyen?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom a kérdést, de én nem értem az ilyeneket.

Ismerős családról jutott eszembe a kérdés. Az rendben van, hogy ők ezt egészségesnek találják, de miért kell ezt rákényszeríteni a gyerekre? Félreértés NE essék, én nem ellenzem a vegetarianizmust, ha ők boldogok így, az ő dolguk.

A családban apuka-anyuka szinte fanatikus, csak vajat-tejet meg max tojást esznek ami állati eredetű, SEMMI mást. A húst meg kipótolják tofuval, szójával.


Most van egy 4 éves kislányuk, és neki is megtiltják, hogy húst egyen, mert "az gonosz dolog, szegény állatok, stb stb stb". Miért kell rákényszeríteni, és tofuval tömni? Miért nem engedik, hogy a gyerekük majd saját maga döntse el, hogy vegetáriánus akar-e lenni, vagy sem?


Vagy én látom rosszul, és ez normális?



2014. márc. 12. 15:57
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
62%

"..akár tetszik, akár nem, benne van az is, hogy társadalmilag elfogadottan állatokat eszünk..."


150 éve még a rabszolgatartás is természetes volt, 100 éve meg még az is, hogy a feketék különválasztva utaztak a fehérektől. A társadalmi elfogadás folyamatosan változik, és nem is feltétlenül etikus, csak mert sokan aszerint viselkednek.

A vegetáriánus életmód ha kiegyensúlyozottan táplálkozunk egészséges lehet bármilyen életkorban, ezt le lehet pontozni, de ma már számtalan tanulmány megerősíti, tőlünk nyugatabbra már nem fogják a fejüket az orvosok sem. Németországban élek, és vegán vagyok. Testvérem vegetáriánus, egészséges 3 éves kislányt nevel, és itt az orvosok sem esnek kétségben, mert sokkal felvilágosultabbak, mint Magyarországon. sok óvodában is lehet kérni vegetáriánus étkezést, a kórházakban általános, hogy legalább egy vegetáriánus menüt lehet választani. Ismétlem, kórházban. Nyilván ők is tévednek. Az iskolai menzákon, munkahelyeken is egyre megszokottabb a vega választék. Vegetarianizmus egyébként már időszámításunk előtt is létezett, még nagy filozófusok is hirdették, és tanítványaik is így éltek. Szerintem nem kellene zsigerből támadni a vegákat. Főleg, ha az ember csak hiteles női magazinokból tájékozódott erről az életmódról. Tessék kicsit nyitottabbak lenni, utánaolvasni. Leginkább angolul, németül van milliónyi információ.

Egyébként egy gyereket csak addig lehet "kényszeríteni"" arra, hogy mit egyen és mit ne, amíg nincs akarata, de az már egy 2,5 évesnek is van, nemhogy egy 4 évesnek. Lesz még rá ezernyi lehetősége, hogy húst kóstoljon, és ha ízlik neki, úgyis ő dönti el, hogy eszik-e vagy sem. Ugyanúgy lesz választási lehetősége húst enni, mint nem enni.

2014. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
92%

Ez olyan dolog amúgy szerintem, hogy senkinek semmi köze hozzá. Azt a szülőt bezzeg elfogadja a társadalom, aki kólával itatja a kétévesét, vagy engedi alkoholizálni és éjjelig bulizni a 14 éves gyerekét, pedig egyik sincs hasznára a gyereknek! A vegetáriánus étrend nem tesz kárt a gyerekben, a tejből és tojásból megfelelő mennyiségű állati fehérjéhez jut az ember, ha megfelelően táplálkozik. Eléggé utánajártam, hiszen így élek. :)


A topikindító felvetésére: mindegyik szülő csinál olyat, hoz olyan döntést a gyerekével kapcsolatban, amit mások rossz szemmel néznek: túl sok/kevés különóra, túl sok/kevés gyerek vállalása, a gyerek kövér/sovány, minek márkás/használt ruhát venni és még sorolhatnám a végtelenségig, mennyi mindenbe lehet belekötni. Vannak dolgok, amik az ember, család magánügyei, mint ahogy a világnézet, vallás, politikai hovatartozás és a gyereknevelés is az. Ennyi, nincs hozzá senkinek semmi köze, amíg a gyerek ennek kárát nem látja. Ebben az esetben ilyenről nincs szó, így szerintem kár ezen csámcsogni. :)

2014. márc. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem normalis felfogas a gyereknek szuksege van arra hogy hust is egyen. Belenevelik a gyerekbe hogy rosszul erezze magat ha hust eszik kivancsi vagyok mi lesz ha ovodas iskolas lesz
2014. márc. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
24%

11, látom másba nem tudtál belekötni az írásomból, csak az utolsó mondatba. 9 vagyok.

Olvasd el még egyszer figyelmesen, utána reagálj újra.

Erkölcsi alapon vagyok vega, tehát nem tetszik az, hogy állatokat eszünk és olyan módon bánunk velük, ahogy. Ettől függetlenül még mindig azt tartom, amit előző írásomban leírtam, idézem újra, hátha most megérted: "a szülő feladata szerintem az, hogy a gyermekét felkészítse az életre, és megismertesse vele a világ és a szokások millió arcát, pozitív és negatív vonatkozásaikkal együttesen..." A gyerek egy önálló lénnyé fejlődik, önálló döntésekkel, a szülők ne erőszakolják már rá a saját akaratukat/vallásukat a gyerekre, inkább élni és élni hagyni tanítsák meg, és adjanak neki olyan erkölcsi alapokat, amikből a gyerek felépítheti a saját értékrendjét és egészséges lelkű, felnőtt emberré válhat.

2014. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
70%
Miért lenne elengedhetetlen a húsfogyasztás? Nincs a húsban semmilyen tápanyag vagy vitamin, amit az ember vegetáriánus táplálkozással ne vinne be a szervezetébe.
2014. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
89%

"...11, látom másba nem tudtál belekötni az írásomból, csak az utolsó mondatba. 9 vagyok...."


Kedves, én a véleményemet mondtam el, és nem kötekedtem. A kettő nem egy és ugyanaz. Ráadásul csak az első két mondatomban reagáltam az általad írottakra, a többit a kérdezőnek és a vegetarianizmust (az informálódás hiánya miatt) alapból elítélő válaszolókhoz intéztem.

2014. márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
50%
11: Vegák és nem vegák között mindig is éles lesz az ellentét, a berögzült felfogás és kellő mértékű, valós eredetű és nem kétes hírértékű bulvároldalakon olvasott információ hiánya miatt, ez tény, ezzel a mai napig küzdök én is, pedig már elég régóta vega vagyok. Gondolom, te is az vagy és neked is kellett az árral szemben evezned. 9 voltam ismét. Gyerek tekintetében nincs kellő tapasztalatom, a környezetemben nincsenek vega gyerekek. Sőt, nagyon gyerekek sincsenek.
2014. márc. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
60%

Én nem mondom, hogy vegaként nem lehet egészséges gyereket nevelni, biztos lehet, csak nagy odafigyelés kell hozzá és nyilván drága is, de ez a szülők dolga.


Viszont én sem értek egyet azzal, hogy megtiltják a gyereknek. pl. hogy oviba vega menüt rendelnek neki, ilyesmi. Ezt nem tudom elfogadni. A gyereknek legyen joga dönteni. Oké, hogy otthon nem kap húst, de a nagyinál ehesse meg a rántott húst, vagy a szomszédban. és akkor majd ha nagyobb lesz ő eldönti, hogy szegény bambi vagy nyami szarvaspörkölt nokedlivel. Szóval nekem a tiltás dolog az elfogadhatatlan.

2014. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
34%

A gyerekeknek KELL a hús az ember mindenevő.

Nem lehet egész életedben tojáson és tejen élni.(laktóz pl.)


Idézhetném azt a sztorit amikora vegán anyuka akkor tudott teherbe esni amikor orvosi utasítáara elkezdett húst enni..


Nem mintha bajom lenne a vegákkal csak az olyanokat utálom akik próbálják ráerőszakolni másokra.

2014. márc. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
69%

Azt gondolom, hogy ez itt Németországban a világ legelfogadottabb és normálisabb dolga, az oviban, bölcsiben, isiben is kérhető vegetáriánus étkeztetés, ahogy a kórházakban, otthonokban, munkahelyeken, mindenhol máshol is.


Az orvosoknak egy szava sincs rá, ha vegetáriánusként gyereket vállal az ember, mert jóval tájékozottabbak, mint az otthoniak.


Na ehhez képest otthon meg a kommunizmusban nevelkedett sok korlátolt majom csak csámcsogna a témán, és valótlan információkkal spammeli az internetet.


Azoknak a zseniknek, akik az állati fehérjék szükségességét emlegették, szeretném kiemelni, hogy a tejtermékek és a tojás igen nagymennyiségben tartalmazzák ezeket, egy vegetáriánus pedig fogyasztja ezeket, a vegánok nem. Szóval saját magatokat cáfoltátok meg.


És mégvalami: miért "gonosz" dolog egészséges életmódra, étrendre nevelni a gyereket? Bezzeg a templomba vinni és hülyeséggel tömni a fejét nem gonosz? Az jóságos és szent, mi? :)

2014. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!