Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a gyerekre rákénysz...

Miért kell a gyerekre rákényszeríteni azt, hogy vegetáriánus legyen?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom a kérdést, de én nem értem az ilyeneket.

Ismerős családról jutott eszembe a kérdés. Az rendben van, hogy ők ezt egészségesnek találják, de miért kell ezt rákényszeríteni a gyerekre? Félreértés NE essék, én nem ellenzem a vegetarianizmust, ha ők boldogok így, az ő dolguk.

A családban apuka-anyuka szinte fanatikus, csak vajat-tejet meg max tojást esznek ami állati eredetű, SEMMI mást. A húst meg kipótolják tofuval, szójával.


Most van egy 4 éves kislányuk, és neki is megtiltják, hogy húst egyen, mert "az gonosz dolog, szegény állatok, stb stb stb". Miért kell rákényszeríteni, és tofuval tömni? Miért nem engedik, hogy a gyerekük majd saját maga döntse el, hogy vegetáriánus akar-e lenni, vagy sem?


Vagy én látom rosszul, és ez normális?



2014. márc. 12. 15:57
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó! Nevelni egy dolog, tiltani egy másik. És semmilyen szélsőséggel nem értek egyet. Azzal se, ha egy szülő nem engedi, hogy a gyereke néha kólát igyon, vagy chipset egyen, vagy épp csokit. igen, ezek nem egészséges ételek, de tiltani hülyeség. És a húsevést is hülyeség TILTANI. A nevelés egy dolog, de hogy már az oviba is azt KÉRD, hogy ne EHESSEN még véletlenül se a gyerek egy fasírtot a főzelékhez, na ez túlzás és szerintem a gyerek korlátozása. mert mondom, az egy dolog, hogy te otthon mit főzl, nyilván azt eszi, de pl. rákényszeríteni a nagyit is arra, hogy nem főzhet húst a gyereknek nagyon korlátolt dolog. Az erkölcsi részt meg majd eldönti 15 éves kora körül a gyerek. Ha meg mondjuk nem szereti a húst akkor úgysem fogja megenni máshol sem, tehát felesleges tiltani.
2014. márc. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
93%
Azt nem tudom, hogy a kérdező honnan tudja, hogy tiltják-e a gyereknek? Egy 4 éves gyereknek hiába tiltasz meg valamit, ha az oviban egészségtelen, mócsingos fasírtot akar enni, akkor eszik.
2014. márc. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Jó téma! Tetszenek a válaszok!

Főleg a külföldi tapasztalat. Ezt csak az érti, aki benne van, kár más hasonlóval példálózni, hittan , tv, stb, aki csinálja, biztos jól csinálja, meggyőződéssel, a gyerekbe meg azt nevel bele mindenki, amit akar. Most akkor akadjon ki x párt híve, aki szerint az az egyetlen jó örök párt, hogy egy másik család, y párt híveként mást nevel a gyereknek? Mindegy, mi a téma, politika, divat, étkezés, különbözőek vagyunk. Az idő majd igazol valakit.

2014. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
32%

"Németországban támogatott a vegetarianizmus"


Svájcban meg a hatástalan homeopátia állami gyógymód.


Majd ha nem születhet gyereke akkor meglátja milyen jó "egészségesen" élni.

2014. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
59%

Az ő dolguk.

Én meg attól vagyok rosszul, hogy úton-útfélen a húsevést erőltetik.

Nővérem kislánya 5,5 éves, soha nem ette meg a húst, egyszerűen nem szereti. Maximum a tojást eszi meg, ami állati eredetű, meg némi tejet. Most akkor a nővérem is veszélyezteti a gyerekét, amiért nem erőlteti rá a húsevést? Jelentsem fel kiskorú veszélyeztetése miatt?

Ki is röhögnének a rendőrségen, vagy a gyerekvédelmiseknél.

Elmondom, hogy én 8 éves koromtól nem eszek húst. Mégis felnőttem, soha nem vagyok beteg, a nátha még akkor is elkerül, ha körülöttem mindenki kidöglik.


29L

2014. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, hogy ismerem az óvónőt az oviban, és mondta, hogy kikötötték a szülők, hogy NEM EHET, és NEM KAPHAT húst a gyerek az oviban.

Én is azon a véleményen vagyok, hogy tiltani nagy hülyeség. Hogy nem hagyják, hogy a gyerek döntse el, hogy akarja-e a szülei életmódját követni, vagy sem.


Ez dettó olyan, mint amikor XY szülő kiváló matekos volt, akkor már a gyereknek is kötelező annak lennie....

2014. márc. 13. 09:33
 27/40 anonim ***** válasza:
60%

"Miért kell a gyerekre rákényszeríteni azt, hogy vegetáriánus legyen?"


Szerintem inkább:

Miért kell a gyerekre rákényszeríteni azt, hogy

HÚST IS egyen?


"Miért nem engedik, hogy a gyerekük majd saját maga döntse el, hogy vegetáriánus akar-e lenni, vagy sem?"


Szerintem inkább:

Miért nem engedik, hogy a gyerekük majd saját maga döntse el, hogy mindenevő akar-e lenni, vagy sem?


A többség (a mindenevők) meg azt nem értik meg, ha egy gyerek nem akar húst enni, és mindenféle trükkökkel és fenyegetéssel próbálják elérni, hogy egyen. Na az aztán tényleg nem normális, főleg mert vegetáriánusként is lehet egészséges az ember.

2014. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
38%
21-nél a pont. Ha kikötik a szülők, hogy otthontól távol, óvodában, egyéb helyeken sem ehet húst a gyerek, az nekem a rabságban tartás egy formájának tűnik. Ezek a gyerekek fognak később a legjobban lázadni és küzdeni minden ellen amit a szüleik helyesnek vélnek. Nem tudom, én sem kaptam se kólát, se chipszet, se csokit túl gyakran, sőt kimondottan ritkán; nem is baj, mert egészségtelen és nem tartozik az alap élelmiszerek közé. Amikor viszont ezt olvasom, hogy a szülők megtiltják hogy bárki is húst adjon a gyereknek, a hideg futkos a hátamon... :S
2014. márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
9%
Akik nagyon rá vannak kattanva a témára, még terhesen is képesek vegák lenni, nem törődve az esetleges következményekkel. Pedig tudományosan is leírt, hogy a vegán (csak növényi) táplálkozású anyák teje tápanyagokban nem teljes. Vagy hogy a vegán étrendű gyerekek szellemi és testi fejlődése elmarad a társaikétól. De az ilyen szülők rá vannak kattanva az erőszakmentesség elméletére, csak azt nem veszik észre, hogy az emberi természetet erőszakolják meg, miközben az állatokat maguk fölé helyezve könyörületesen meghagyják az életüket. A gyerekük tönkretételének gondolatába nem borzadnak bele,de egy állat megölésének gondolatába igen.
2014. márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
83%

"Pedig tudományosan is leírt, hogy a vegán (csak növényi) táplálkozású anyák teje tápanyagokban nem teljes. Vagy hogy a vegán étrendű gyerekek szellemi és testi fejlődése elmarad a társaikétól."


Esetleg linkelhetnéd, vagy idézhetnéd a forrást, ha már állítólag tudományos forrásra hivatkozol. (Megjegyzem, a Kisk.gyed nem számít annak).

2014. márc. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!