Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire gáz,...

Szerintetek mennyire gáz, hogy ilyen dolgokban még mindig a szüleim segítségére szorulunk?

Figyelt kérdés

Már 1,5 éve élünk külön a vőlegényemmel.

Párom nem igazán ért a "férfi munkákhoz", ezért ha ilyen akad mindig áthívjuk apukámat, hogy segítsen megcsinálni. Pl: mosógép/mosogatógép beszerelés, polc felrakás, tapétázás, ágy/szekrény összerakás.

Én pedig sokszor elmaradok a mosással, ilyenkor felszoktam hívni anyut, hogy átvihetem-e a szennyest, és kimosná-e nekem? Mindig mondja, hogy persze.

Vagy mindig segít nagytakarításkor, de pl. tapétázáskor ő is segített.

Hétvégén szinte mindig náluk ebédelünk, de van, hogy hétköznap is eszünk ott/hozunk el ételt.

Szerintetek mennyire gáz, hogy ennyire "önállótlanok" vagyunk?


2014. márc. 18. 13:53
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
33%

Hogy itt mekkora az önállóság. Tehát ti nem jártok át soha a szüleitekhez ebédelni, nem fogadjátok el anyukátok segítségét ha nagytakarítás van, mert jajj akkor óvodás szinten vagytok.

Ez mennyire gáz már.

Én átjárok, és áthívom őket. Anyuékhoz és anyósékhoz is. Ők is hozzánk.

Anyunak takarítani segítek ha kell, anyósomnak a kert körül. /tanítgat mert nem értek hozzá/


A mosásról meg csak annyit, hogy azzal se maradt még el soha senki. Én pl. elszoktam. Most rontom az összhatást, de!

- nagytakarításkor mosok mindent. Ágyneműt, ágytakarót, függönyt, szőnyeget stb. Mindent ami befér a gépbe. No meg dolgozok. Tehát ha nem tudom megoldani otthon, akkor igen, egy-egy nagyobb dolgot, ami kitölti a gépet átviszem. Nem gondolom, hogy óvodás szint lenne.


Az az óvodás szint, hogy nem tudtok értelmesen gondolkodni. Egy percig nem arról szólt a kérdés, hogy milyen az ha minden nap ott eszünk, minden nap átviszem a szennyest..

Csak azt látjátok, amit látni akartok. Gondolkodni senki, csak a fene nagy tökéletesség.


Ja jelenleg is meg vagyok csúszva a mosással, mert panelban lakom, nagy ruhákat mostam, és mire megszáradnak, újra tele a szennyes. Elképesztő nem? Hogy én milyen link és trehány vagyok.

2014. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

nem járok át segitséget kérni az aanyáméktol, mivel 1500km re laknak.

az anyosomhoz mindig én viszem az ételt és nem ö hordja nekünk, söt nem is eszünk nála! és képzeld utolso, a 65 éves anyosomnak mi segitünk a takaritásban, nem pedig forditva! a mosást megoldjuk, nem hordjuk senkihez sem..se anyoshoz, se a szomszédba! pedig képzeld mi is lakásban lakunk és 30nm, gyerekkel! és reggel 8-tol este 8 ig dolgozunk!

borzaszto nem, hogy vannak ilyen emberek, akik nem mástol várják a csodát!

2014. márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

nem, mivel 140 km re laknak..


nem arról van szó, hogy nem szívesen segítünk a másiknak, plusz ciki ha seítséget fogad el az ember


de olyan dolgokban kérnek segítséget a szüleiktől, amit az ember tizenévesen is meg tud csinálni..


tehát nagyobb meló átvinni a szennyest, mint gépbe tenni... 2 emberre heti 2 adagot mosok..azzal hogy lehet elmaradni, heti 3-mal sem lehet igazán elmaradni,


oké hogy átmennek egy ágy összerakásnál, mert segítenek, de itt arról van szó, hogy nem képesek rá..

én egyedül összerakok egy ágyat (azért tudom, mert megtörtént)


tehát segítséget kérni nem ciki...de felnőtt emberként kell valamiféle önállóság


persze ha ez nekik így jó, ugye lelkük rajta, de a szülők nem mindig lesznek erejük teljében, pár év és ők szorulnak majd a gyerekeik segítségére

2014. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, ti melyik kérdést olvassátok.

Amúgy a 65 éves anyósos nénike kommentjéhez annyit, hogy te is 40 felett lehetsz már, nehogy összehasonlítsd magad egy 21-nehány éves fiatal kezdő háziasszonnyal. Okos!


A kérdező ezt írta.

Anyu kb. fél évente 1x jön át segíteni takarítani.

Hétköznapokon havonta 2-3x megyünk át enni.

Mosás pedig szintén ritkán, 2-3 havonta szokott így összejönni.


fél évente egyszer


havonta 2x3x /a mi családunkban költözés előtt elvárás volt felénk gyerekek felé a heti egy, amikor anyu főzhetett ránk mint régen, és együtt volt a család. Ilyenkor tesómék is meg voltak hívva./


Mosás 2-3 havonta egyszer.


Azért ez nem az kategória amikor valaki magatehetetlen. Még mindig azt mondom át kellene gondolni, mire válaszoltok.

2014. márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez már csak szépítés, miután az első oldalon mindenki írta, hogy egy kicsit több segítséget kérnek, mint ami normális


ha ez így volna, akkor nem tette volna fel a kérdést..

ellentmondás:


"Én pedig sokszor elmaradok a mosással,"

"Mosás pedig szintén ritkán, 2-3 havonta szokott így összejönni."

2014. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Hogy lehet elmaradni a mosással, ezt magyarázza már meg nekem valaki? :DD. Mármint, például ma (jelzem 18 éves vagyok, és 4 főből áll a háztartásunk) nekem úgy nézett ki, hogy tele volt a szennyeskosár, meg már mellette is volt, ezért fogtam, szét válogattam szín szerint 5 kupacra, aztán beraktam az elsőt, mentem vissza tanulni, és így tovább. Aztán mikor vége lett az összes adagnak, kiteregettem. Az egész durván összesen 20 percet vett igénybe az életemből. Te két emberre ezzel hogy vagy képes elmaradni???
2014. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Jóó..azt el lehet maradni..


De nem úgy, hgy el kelljen vinni..


Pl

Nekem volt már rá példa, hogy összegyűlt amosásra való, de annyi minden volt, hogy nem volt lehetősegem mosni(nem vtunk otthon) aztán hozzank jöttek.sajnos nemmnagy a lakás, nem lehet kerülgetnia. Szárítőt ha van itt alaki, plusz a fehérneműket nemteregetem mindenki orrra alá.

A mosok egyzserre egy adag fér ki, több szárítő el sem fer..

De ezt be lehet hozni 3 este aatt, max 4 ha ágynemű is van...

Minden este amikor hazaérek berakok egy osást, kiteregetem, mire hazaérek másnap megszárad..

Ha lenne lehetősegem elvini a mosnivalőtt sem tenném..hiszen mennyiben könnyebb másnál mint otthon?


De annyit azért bevallhatok, hgy évi egyszer elviszem a takarókat(moshatóak) a szüleimhez,mert nekik van kertesházuk, ott 2-3 óra alatt szárad meg, míg nálunk a lakásban 2 nap, akármennyre meleg van...

2014. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
34-es Okoska!!! 65 éves az anyosom én meg 28!!! nem 40 feletti, te idiota
2014. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Haha..az én anyósom csak 60 de én is csak 25 vagyok:)

Amikor édesapam házasodott, akkor ő 21 az anyósa pedig éppen 65 éves volt...ne általánosítsunk..


Azt hiszem ez a kerdés kihelyeződött a mosásra...


KÉRDEZŐ:

Tudod mit?

Nem mindegy, hogy kinek mi a véleménye, ha a szüleidet nem zavarja.

A férjen nem elégedetlenkedik, és neked is megfelel így?

Egyáltalan mi ihlette a kérdést?

2014. márc. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Igenis trehány, aki nem bírja megcsinálni ezeket. :D Bár lehet, hogy egyesek naponta 25x átöltöznek, és azért kell annyit mosni? :D
2014. márc. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!