Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire gáz,...

Szerintetek mennyire gáz, hogy ilyen dolgokban még mindig a szüleim segítségére szorulunk?

Figyelt kérdés

Már 1,5 éve élünk külön a vőlegényemmel.

Párom nem igazán ért a "férfi munkákhoz", ezért ha ilyen akad mindig áthívjuk apukámat, hogy segítsen megcsinálni. Pl: mosógép/mosogatógép beszerelés, polc felrakás, tapétázás, ágy/szekrény összerakás.

Én pedig sokszor elmaradok a mosással, ilyenkor felszoktam hívni anyut, hogy átvihetem-e a szennyest, és kimosná-e nekem? Mindig mondja, hogy persze.

Vagy mindig segít nagytakarításkor, de pl. tapétázáskor ő is segített.

Hétvégén szinte mindig náluk ebédelünk, de van, hogy hétköznap is eszünk ott/hozunk el ételt.

Szerintetek mennyire gáz, hogy ennyire "önállótlanok" vagyunk?


2014. márc. 18. 13:53
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

"Ha nem takarítasz, nem mosol, nem főzöl, mindenben anyukád segít ki"


Takarítok, mosok, főzök.

Anyu kb. fél évente 1x jön át segíteni takarítani.

Hétköznapokon havonta 2-3x megyünk át enni.

Mosás pedig szintén ritkán, 2-3 havonta szokott így összejönni.

2014. márc. 18. 14:10
 12/44 anonim ***** válasza:
90%

Eléggé gáz.

Férfi munkák része oké,gépek beszerelését jobb ha hozzáértő csinálja,bútor összeszerelés azért mehetne.

De hogy takaritás,mosás...nekem égne a képem,ha anyámékhoz hurcolnám a szennyest,mert én lusta vagyok 2 perc alatt beinditani,5 perc alatt kitergeetni...

2014. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
87%

Szóval egész héten kb ott esztek, max 2× otthon, a pasid egy polcot nem tud felfúrni, anyád jár hozzád takarítani és mosni.

Érdemes volt különköltözni! Majd pelenkázni is átjár? Gondolj bele, akkor mire lesz időd, ha most sem tudod megcsinálni az alapdolgokat!

2014. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lassan fel kellene nőni, mert nem lesz mindig ott a család.
2014. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
Én a mosást nem értem. Miért kell átvinni? Nekem macerásabb lenne a szennyessel cuccolni, mint otthon elindítani a gépet.
2014. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

Na jó valljuk be, a mosást leszámítva a nagytakarításnál fél évente egyszer segítséget kérni, no meg havonta 2-3x átmenni enni, nem önállótlanság.


A mosás mondjuk tényleg ciki még évente akár egyszer is, mert a mosógép egy óra alatt megcsinálja, és akár este 8-kor is el lehet indítani. Nem kézzel mosol gondolom.

A többi viszont, a közös barkácsolás, és a segítségkérés a nagytakarításban még családépítő is lehet. Legalábbis én szeretek anyuval együtt lenni. Ha épp akkor megyünk amikor takarít, mindig segítek neki. Fordítva is ennyire normálisnak gondolom.

2014. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%
Na még két hozzászólás, kérdező és a végén az lesz, hogy soha nem is voltak ilyen dolgok. Ne szépíts, már nem menthető.
2014. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

Van mosógépetek?

Arra tippelek,hogy nincs,mert ha volna,akkor biztos elintéznéd otthon.Ha kézi mosásra szorultok,csinálj minden nap egy keveset és nem gyűlik fel.

Mestert nem kell hívni,ha van,aki ért a dolgokhoz,csak a házimunkát oldjátok meg ketten.

2014. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
A kaján amit megspórolnak abból már tudtak volna mosógépet venni!
2014. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

Ja,hülye vagyok,van mosógép.

Akkor meg a mosást hogy nem lehet otthon?

Meg ha mosogatógép is van,akkor hogy nem jut idő a többire?

Ha te is dolgozol,mondjad a férjednek,hogy a takarítás felesben megy ezentúl.

2014. márc. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!