Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Próbálnátok meggyőzni a...

Próbálnátok meggyőzni a gyereketeket, . Hogy menjen veletek, vagy hagyjam maradjon az apjánál?

Figyelt kérdés

Válni fogunk férjemmel, van egy 14 éves és egy 13 éves fiunk. A kicsi haragszik rám amiért elválunk. Nem akarok bõvebben errõl írni, valóban én léptem ki a kapcsolatból valaki miatt. Úgy gondoltam így a tisztességes, nem akartam szeretõ lenni, sunyin várni mi lesz ebbõl az egészbõl. A férjem természetesen haragszik, de egy szóval nem hangolja ellenem a fiúkat. Átköltöztem a másik lakásunkba ami eddig ki volt adva, egy ideig nem akarunk semmit eladni.

A kisebbik fiam nem akar hozzám jönni. Ami fáj nagyon, de valahol megértem, és tudom hogy csak idõ kell neki. Úgy állapodtunk meg hogy megosztott lesz a felügyelet. Maradnak a házban, de akkor jönnek amikor akarnak. Ha napi 5percre akkor annyira, ha ott akarnak aludni akkor az is lehet. A nagyobikkal mükôdik is, minden nap látjuk egymást, sok idõt töltünk együtt. A kicsi viszont arra sem mindig hajlandó hogy beszálljon a kocsiba ha értük megyek, és csak hazavinném. 3 hete van ez amúgy, tehát viszonylag friss. Az apjuk szerint én nem vagyok elég következetes, félek a gyerektõl. Szerinte el kellene vigyem, nem hagyni hogy ugráltasson ahogy akar, hanem kijátszani a szülõkártyát és helyrejönne lassan a kapcsolatunk az együtt töltött idõtõl. Igaza van, lelkiismeretfurdalásom van, ezért sem erõltetek semmit. Úgy érzem valahol joga van mindehhez. És tényleg bízok benne, hogy el kezdek neki hiányozni, akkor tudja hogy megtalál, szeretem. Ezt elmondtam neki is. Melyikünknek van igaza? Erõltessem rá magam vagy hagyjam magától nyisson?



2014. márc. 20. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Megkérném, hogy aludjon nálam pár napot, csináljunk közös programokat. Érezze azt, hogy őt/őket szeretem, és nem hagyom el, csak az édesapjukkal nem működött ez a dolog.
2014. márc. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd el, hogy kiskamasz, tehát zsigerből utálja és lázad az új dolgok ellen....csak a türelem lesz nyerő, és az, hogy keresed a társaságát. Valamint magyarázd el neki, hogy miért történt, és nem ő a hibás. Nekem ez vált be, bár itt az apuka volt a hibás, és én békítettem a lányokat, hogy ne forduljanak el tőle.
2014. márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném, nem a gyerek tehet az új helyzetről, joga van (lenne) a régi életéhez, a megszokott saját szobájához. Talán az is közrejátszik, hogy Apukájához mindigis jobban kötődött, vagy tévedek?
2014. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném a dolgokat, csak addig, hogy leülnék vele komolyan beszélgetni. Elmondanék az ő nyelvén mindent, már elég nagy, hogy tudjon dolgokat, mi miért van. Gondolom te sem csak úgy a semmiből csaltad meg a férjed, gondolom voltak előzményei. Természetesen a hibádat ismerd be, ezzel nem azt akarom mondani, hogy mentegesd magad, csak hogy beszéljétek át a fiaddal a családi dolgokat. Ha ezek után is haragszik és nem akar veled élni, akkor nem erőltetném, ugyanakkor mindenben mellette állnék és segíteném. Aztán majd az idő megoldja remélhetőleg.
2014. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezeken már túl vagyunk. Elmondtam nekik mindent, az apjuk is rendes volt, elõttem is, nélkülem is elmondta, hogy ez a kettõnk dolga.

Valóban õ az apásabb, a nagy az anyásabb, de nem olyan szinten, hogy ne akarna velem.idõt tölteni,.eddig nagyon jó volt a kapcsolatunk

2014. márc. 20. 10:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt, a mai napig nem bocsájtottam meg apámnak hogy elváltak. Ne erőltesd, akkor van kis esély, bár nálunk nem volt.
2014. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy barátnőmmel ugyanez volt, 12 évesek voltunk. Anyuka lépett új pasi miatt, külön költözött, elváltak, de a barátnőm az apjával maradt, és azóta sem beszélt az anyjával. Ennek kerek 10 éve. Az anyja se erőltetett semmit, csak az elején próbálkozott, de minden próba kudarcba fulladt, és csak jobban megutálta őt a saját lánya. Itt a sztorihoz hozzá tartozik, hogy kiderült, hogy anyuka 3 éve kacsingatott félre.
2014. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!