Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ezt nem tartanátok igazságt...

Ti ezt nem tartanátok igazságtalannak?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, nagyon jó középsuliba járok. A gondom az, hogy anyáék nem vesznek ruhákat. Tudom hogy követelőzősnek tűnök, de mindennap buszozok, ráadásul a lányosztálytársaimnak sok divatos cucca van. Szüleimnek jó fizetésük van, havonta összesen kb 400 000-et keresnek. Ebből elég sok elmegy cigire, alkoholra. Nem kérek tőlük nagy dolgokat, csak már én is szeretnék kicsit csinosabban öltözködni. Nincs egy térdig érő nadrágom sem, felsőkből is csak pánt nélküliek vannak de azokba pedig nem szeretnék suliba menni. Tudom hogy minden joguk megvan ahhoz, hogy arra költsék a pénzt amire akarják és mégcsak gyerek vagyok. De azt nem értem, hogy káros dolgokra van pénz, de az alapvető dolgokra nincs? Azt mondták hogy csak nyáron megyünk vásárolni, de arra már rég vége lesz a sulinak....

Mit gondoltok erről? Nem tudom, lehet hogy én vagyok az aki sokat kér. És azzal is tisztába vagyok, hogy jobb dolgotok is lenne annál, hogy ilyen kérdéseket olvassatok. (Szülők véleményére is kiváncsi vagyok)



2014. márc. 20. 17:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó te kamaszként otthon meresztetted a hátsód és elvártad hogy vegyenek meg neked mindent? Engem szerencsére normális értékekre neveltek, én kértem 16 évesen hogy mehessek dolgozni. Persze biztos velem van a probléma...
2014. márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

Igazságtalannak tartom, ugyanis a káros dolgokra csak úgy folyik a pénz, miközben a szegény kérdezőnek nincsenek meg alapvető dolgai, pl. ruha és itt nem IPhone-ról meg tabletről van szó, hanem RUHÁRÓL! Egy olyan családban, ahol 400e Ft a havi kereslet!


Fentibb válaszokban olvastam, hogy menjen diákmelózni, és itt adok igazat a 10-esnek, hogy a gyerek dolga az, hogy tanuljon 16 éves korban, és a szülők kötelesek ruházni és etetni a "csemetéjüket" (azért írom idézőjelbe, mert a kérdező 16 éves), talán visszább kéne szorítani az alkohol- és dohányfogyasztást. Attól még nem mondom azt, hogy nyáron nem mehetne el diákmunkázni, de nem egész nyárra, hanem mondjuk max. 1 hónapra, ugyanis a diák szeptembertől júniusig az iskolapadban roskad, így az illetőnek nyáron van konkrétan szünete.

2014. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%
Arra befizetek ahol egy alkoholista több százezret keres. A szülőket is meghallgatnám erről.
2014. márc. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

" Utolsó te kamaszként otthon meresztetted a hátsód és elvártad hogy vegyenek meg neked mindent? Engem szerencsére normális értékekre neveltek, én kértem 16 évesen hogy mehessek dolgozni. Persze biztos velem van a probléma..."


Hűha, mekkora ember vagy. Nem ettől leszel értékes, hogy te végigmelóztad a nyárt reggeltől estig (amit kétlek...), mert körübelül úgy beszélsz, mintha így lenne. Képzeld, én is voltam diákmelózgatni, nagy buli volt, élveztem, annak ellenére, hogy alig kaptam érte valamit. Szóval igen, én már csak ilyen rossz ember vagyok, aki otthon meresztette a seggét a nyarak nagy részében. Kövezzetek meg. "Normális értékek..." Pff... :D

2014. márc. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy alig kaptál valamit, diákmelóból még adót is alig vonnak. Diákmelós ugyan ott a sima melósnál sokszor jobban keres. Na ebből is látszik soha nem diák melóztál.
2014. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a minimálbért/minimálbér alattot rohadtul nem nevezném soknak. Főleg, ha nem csak te költötted el a pénzt, hanem a testvéreid és a szüleid is. Megjegyzem, nem vagyunk se szegények, se gazdagok, inkább csak az élményért/tapasztalatért mentem, ráadásul nekik nagyobb szükségük volt rá akkor, mint nekem. Nem akartam semmire sem gyűjtögetni.

Oszthatod az észt, de nem vagy különleges a nagy diákmelóddal. :) 16 évesen akkor is az a dolga a gyereknek, hogy tanuljon, nyáron meg pihenjen. Ennyi. Lesz rá 30-40-50 további éve, hogy kidolgozza a belét. Na majd akkor derül ki, ki az értékes, meg ki a nem értékes ember.

2014. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10-es!

Itt senki nem vitatja, hogy bárki, aki még tanul, annak iskola mellett járnia kéne dolgozni. Mert nem kell. De ha léteznek a világon ilyen szülők, akiknek sajnos saját maguk és a saját maguk függőségük, igényeik fontosabbak, mint a gyerekük, akkor sajnos a kérdezőnek teljesen jogos a kérése, hogy vehessen magának néhány normális ruhát az iskolába, de ha a szülők ezt nem teszik lehetővé, akkor sajnos ez marad neki. Mert igaza van a kérdezőnek és a normál családokban ez teljesen igazságosan meg is van oldva, de itt sajnos nincs.

Itt senki nem írta azt, hogy neki kutya kötelessége elmenni dolgozni, de ha a szülőkre nem lehet hatni, akkor oldja meg így a kérdező. Ez egy tanács volt. Nem kioktatás.

Mert szerintem is, legalább is én úgy vagyok vele, ha vállaltam azt, hogy szülővé váljak, akkor az én kötelességem az, hogy neki mindene meglegyen, amire szüksége van. De a kérdező szülei sajnos nem ilyen gondolkodásmódúak.

2014. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A 73%-os oktatott ki engem a butaságaival, ha visszaolvasol. Arra válaszoltam valamit. Előtte meg írtam, hogy mehet dolgozni a gyerek, de attól még a szülőnek vannak kötelességei. Ennyi.

10-es voltam.

2014. márc. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
17 éves kortól engedi a törvény a diákmunkát, az alatt nem.
2014. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
76%

Szia! Én szülő vagyok, már felnőtt gyerekeim vannak, és természetesnek találtam mindig, hogy amiben tudom, támogatom őket. Az apjuk nem így gondolta, volt is belőle sok vita, a végén válás.

Annak idején én sem kaptam meg, amit megkaphattam volna, és rosszul esett. Úgy kellett kikunyerálnom 1-2 bugyit is sokszor, Anyutól az osztálytársaim meg minden nap más cuccban voltak. (Nekem még váltás sem volt normális.) Ráadásul dolgozni nem engedtek el, dolgozhatsz még eleget az életben szlogennel. (Féltettek, hogy kikkel vegyülök.)

Viszont én a kínain kívül mást nem tudok megvenni a gyerekeimnek sem, meg magamnak sem, vagy turizok. Nem tudom, Neked mik az igényeid.

Emlékszem, egyszer azt mondtam Anyunak, hogy olyan olcsó bugyikat láttam a kirakatban, nem lehetne...??? Erre anyu azt mondta, hogy vegyek kettőt.. Néha trükközni kell.

Engem csak a pofátlanság szokott kiakasztani. Ha olyat várnak el tőlem, amire egyszerűen képtelen vagyok..

2014. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!