Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan készülhetünk fel arra...

Hogyan készülhetünk fel arra hogy Apám, a cigi miatt kifogja csinálni magát?

Figyelt kérdés

A napjai másból sem állnak hogy elmegy dolgozni, haza jön, átöltözik és rögtön csinálja a cigit, annyira köhög hogy néha majd megfullad, beszéltünk vele, kértük hogy fejezze be mert nagyon rossz úton halad már. Mintha meg se akarta volna hallani, ugyanúgy folytatta, magától nem beszél semmiről ha esetleg gondja lenne, bár mi gondja lehet a mai életszínvonalhoz képest jó fizetést kap, szép motorja van, kaja mindig elérhető, a lakás rendben van, hitel nincsen

Mégsem értem, gondoltam arra mindez neki nem elég, és konkrétan beleunt már az életbe

21F


2014. ápr. 1. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ugyanez van nálunk csak a párom részéről.Fiatal,de napi 1,5-2 doboz cigi,koffein,180-as vérnyomás...én mondtam neki,hogy így a 40-et sem fogja megélni,de nem vesz komolyan pedig egy orvossal is konzultáltam aki szintén megerősített ebben.Ez van,mindenki a maga életéért felelős :(
2014. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Ők még csak azt hiszik, hogy max 10 évvel kevesebbet fognak élni, mint aki nem dohányzik. Csak arra nem gondolnak, hogy még ez a 10 évvel kevesebb sem a teljes büntetés, ha nem inkább az utolsó megélt 5 év lesz az. Amikor már levegőt se kap..., és végigfuldokolja a napot és az éjszakát.
2014. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltál valóban nem tehetünk semmit a makacs emberek jobb belátásért, egyébként Apám 17 éves kora óta szívja, kisebb-nagyobb megszakítással.
2014. ápr. 1. 20:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Párom 15 óta.Most 30. 8 éve még 140 volt a vérnyomása,most 180.Van egy lányunk,nem akarom,hogy apa nélkül nőjjön fel.Nekem még mindkét szülőm él,belehalnék ha elveszíteném őket.Párom ebbe nem gondol bele...ha szülők vagyunk,felelősek vagyunk a gyermekeinkért,és ebbe az is beletartozik,hogy ami tőlünk telik megteszem,hogy sokáig mellette maradhassunk!
2014. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Majd leteszi, ha valóban megijeszti valami. Csak úgy, más kedvéért nem fogja sajnos.
2014. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mondjad neki szépen,hogy csökkentsen,még inkább kevesebbet de minőségebbi cigit vegyen... vagy szokjon le róla,ha már nagyon kivan készülve tőle.
2014. ápr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Édesapám cigizett és ivott, 58 volt, amikor meghalt.

Nagypapám most 78 éves, 12 éves korában szívta el az első cigijét, 65 évesen hagyta abba mind a dohányzást, mind az ivást, amikor az orvos ráijesztett, hogy ha nem hagyja abba, akkor záros határidőn belül búcsúzhat a szeretteitől. Hál 'Istennek, ő abbahagyta, és egész jó az egészségi állapota azóta.


Sajnos más életébe nem tudsz beleszólni. Nekem anyukám sokat cigizik, húgommal mondjuk neki időről időre, hogy abba kéne hagyni, ő olyankor bólogat, és szívja tovább. Én annyit tehetek, hogy nem lakok vele, ahol én is szívnám a füstöt, és ezen kívűl annyit, hogy megmondom neki, hogy ha le akar szokni, és támogatásra vágyik ehhez, szóljon, itt vagyok. Az ő élete, ő sem szól bele abba, hogy én hogy élem az életem, és ő sem kezd el rávenni arra, hogy szokjak rá a cigire. Tudom, hülye példa, de az, hogy kinek mi a jó, azt mindenki saját maga tudja.

2014. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Férjem édesapja kb. 1,5 éve szokott le úgy, hogy először elektromos cigit vett, aztán szépen lassan elhagyta azt is. Abban legalább kátrány nincs.
2014. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézd. Szerintem egy szakember esetleg tudna eben segíteni. De apukád felnőtt ember, nem lehet kényszeríteni rá. Erre szokták azt mondani , hogy ha hülye az ember akkor így járt. Tényleg csak a szakembert tudom javasolni.


De jó is lenne ha az egész világon beszüntetnék a dohány gyártását és megszűnne létezni...

2014. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Apám 17 éves kora óta szívja"


Számold ki neki, hogy Ft, mennyit szívott el eddig!

Beszorzod a napi x doboznyi cigi adagját a bolti árával, meg az eltelt napok számával, a 17 éves kora óta.


Ledöbbentő összeget kapsz majd.

Ki fog jönni, több lakás meg autóknak az ára, és néhány világ körüli út is!!

2014. ápr. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!