Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan készülhetünk fel arra...

Hogyan készülhetünk fel arra hogy Apám, a cigi miatt kifogja csinálni magát?

Figyelt kérdés

A napjai másból sem állnak hogy elmegy dolgozni, haza jön, átöltözik és rögtön csinálja a cigit, annyira köhög hogy néha majd megfullad, beszéltünk vele, kértük hogy fejezze be mert nagyon rossz úton halad már. Mintha meg se akarta volna hallani, ugyanúgy folytatta, magától nem beszél semmiről ha esetleg gondja lenne, bár mi gondja lehet a mai életszínvonalhoz képest jó fizetést kap, szép motorja van, kaja mindig elérhető, a lakás rendben van, hitel nincsen

Mégsem értem, gondoltam arra mindez neki nem elég, és konkrétan beleunt már az életbe

21F


2014. ápr. 1. 20:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
* Ha kiszámoltad, írd már ki ide is a végösszeget okulásul.
2014. ápr. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy nem is a korai halál, de az azt megelőző pár év az igazi büntetés, nagyon nagy igazságot írt. Két rokonom halt meg két éven belül 60 éves kora körül tüdőrákban. Az utolsó éveik abból álltak, hogy menteni próbálták kétségbeesetten a menthetőt, amint kiderült a rák, azonnal leszoktak! Kifizettek egy vagyont mindenféle csodaszerre, csodagyógyítóra, de hiába, az utolsó pár hónapjuk morfium/fájdalom váltakozásában telt. A tüdőrák az egyik legbiztosabban ölő rákfajta, hamar áttétet képez, gyakorlatilag gyógyíthatatlan.


Amit talán tehettek: egy komoly beszélgetés. Nem olyan odavetősen piszkálódás, hogy jajj de apa ne szívj már annyit, hanem úgy rendesen elmondani neki az egészet, hogy ti hogy látjátok kívülről. Nem tudom, tüdőszűrésen, kivizsgáláson mikor volt már, de a leleteivel érdemes lenne felkeresni egy orvost, hogy ő mondja el, hátha egy szakemberre hallgat...


És ti se azzal "fenyegessétek", hogy majd hamar meghal, hanem mondjátok el, azt, amit fentebb leírtam: érezze át, milyen lenne az a pillanat, amikor kiderül a rák, amikor rájön, hogy elcseszte és nincs visszaút, amikor ráébred, hogy fél év múlva egy hörgő roncs lesz, akit morfiumozni és pelenkázni kell. :( Talán ez hat, önmagában a halál nem ijesztő, a szenvedés az!

2014. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Viccelsz?


Én apám 66 éves, kb. 16 éves kora óta cigizik. Sose fog leszokni :(


50 éve masszív dohányos.


Csak abban reménykedek, hogy így is sokáig fog élni, mert náluk mindenki sokáig élt (voltak 100 felettiek, de mindenki 90+ évesen halt meg. Ha a 85-öt megéri én akkor már boldog leszek).

2014. ápr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!