Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
A páromnak van két gyereke. Az egyikkel semmi baj, a másik, mivel enyhe fokban kettyós, eléggé ellenünk nevelte az anyja. Utál minket, a páromat és engem is. Most hétvégén jönni akar hozzánk, de sajnos én már nem bírom elviselni, ha ránézek már akkor undorodom tőle. Vannak előzmények, hogy ilyen lett a kapcsolat, nem vagyok gonosz és szívtelen, de az életünkben eddig csak károkat okozott mind anyagilag, mind érzelmileg. A párom mindig hisz neki, hogy megváltozott, meg hogy még csak gyerek, nem fogja fel mit csinál, pedig már 16 éves...Adnátok tanácsot, hogy éljem túl? Sajnos elmenni nem tudok, mert a párom akkor úgy értelmezi, hogy választania kellene köztem és a gyerek között...
2014. ápr. 2. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a kettyós? Fogyatékos?
2014. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
aham, de annyira nem, hogy ne tudja a dolgokat, csak kisegítő suliba jár, igaz ott sem tanul semmit sem...
2014. ápr. 2. 09:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az szokott bejönni, hogy minél köcsögebb valaki én annál kedvesebb vagyok!

Egyrészt ettől jobban, különbnek érzem magam, másrészt lepereg rólam a gonoszság, ez jól felhergeli a másik felet ;)

2014. ápr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Foglald le valamivel. Vegyél neki egy makett-et az eléggé lekötni. Esetleg rakj neki ki egy nintendo-t vagy csak kötözd ki a fához és golyós pisztollyal lövöldözd. Ám szerintem csak lázad és ez így lesz még egy ideig. Sok sikert azért!
2014. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Párod (férfi vagy nő?) álljon a sarkára, a gyerek meg az anyha segítségével jóeséllyel visszaél. De te is adod a lovat a párod alá, úgy látom egy rugóra jártok: semmin, de tényleg semmin nem változtat sem ő, sem te, mert biztos ez, biztos az, úristen, mi lesz. Így mi lesz? Merre robog ez a kapcsolat, a közérzetek? Kényelmes felállás ez? Nem kell választania, mivel - gondolom - nem ez a célod. De leülni és beszélgetni érdemben erről már nem.. Inkább ide írsz. Senki, senki más nem egyenlő innen azokkal a szereplőkkel akikről írsz. Egymagad kevés vagy a változtatáshoz, így a legjobb, ami tanácsot itt kaphatsz - és ez most igen hihetetlen lesz - hogy beszélsz, igazából beszélsz a pároddal is, bár az ő nyúllelkét megváltoztatni szintén lehetetlen lesz.
2014. ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4, ezt ennél pár(száz) árnyalattal összetettebbnek látom, valószínűleg speciális terápiára, családterápiára lenne itt szükség (nehéz összehozni, mert minden szereplő beleegyezését és lankadatlan hajlandóságát igényli).
2014. ápr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, már beszéltem/beszélünk a párommal. Azért írok ide, mert válaszokat, ötleteket várok, szerintem nem vagyok egyedül ezzel a problémámmal.
2014. ápr. 2. 10:10
 8/10 A kérdező kommentje:
6 válaszoló: Jár terápiára is, kezelik is, mégis ilyen... otthon azt hallja, hogy mi milyenek vagyunk és ő ezt hozza magával mikor nálunk van. Sajnos az anyja ilyen, így neveli...
2014. ápr. 2. 10:11
 9/10 A kérdező kommentje:
A 3 válaszoló amit írtál lehet hogy azt fogom alkalmazni. Még ha vicsorogva is, de mosolyogni fogok.
2014. ápr. 2. 10:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy az anyukája igyekszik "ellenetek nevelni", és azt hallja tőle, hogy ilyenek vagy olyanok vagytok. De ha a valóságban mások vagytok, és máshogy viselkedtek vele, máshogy viszonyultok hozzá, nem fog szerinted változni a rólatok kialakított képe a saját személyes tapasztalatai miatt?


Egyébként biztos vagy benne, hogy ha valóban utálna benneteket, akkor nálatok szeretné tölteni a hétvégét?

2014. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!