Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 évesen megakadályozhatják...

22 évesen megakadályozhatják a szüleim, hogy elköltözzek otthonról egy másik városba?

Figyelt kérdés
Közöltem, hogy elköltözöm és azt állítják, jogukban áll megtiltani. És nem tehetem meg.
2014. ápr. 20. 13:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem áll jogukban megállítani, sőt, azzal törvényt is sértenének.
2014. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Megromlott a kapcsolatom velük olyannyira, hogy gyakorlatilag menekülök a városból. Csak a szüleim nem akarják.
2014. ápr. 20. 15:26
 13/14 anonim ***** válasza:
60%
És arra nem gondoltál, hogy ott maradsz, ahol most laksz, vagy legalább is sokkal közelebb, csak átköltözöl másik lakásba? Bár ha miattuk menekülsz, akkor mindegy, itt az a nagy kérdés, hogy anyagilag bírni fogod-e, és nem csak pár hónapig, mert ha annyira megromlik a kapcsolatotok, akkor ha elfogy a pénz, nehéz lesz "visszakönyörögni" magad. Szerintem a fiatalok 95%-a már rég nem lakna otthon, ha tehetné, én jóba vagyok a szüleimmel, de szívesen laknék külön, hogy önállosodják, csak hát az a rohadt pénz.
2014. ápr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hogy mi a válasz: nem.


18 éves kor fölött nagykorú vagy: azt teszel, amit akarsz. ha a szükeid erőszakkal akarnak fogva tartani, az bűncsekemény. (pl. a személyes szabadság megsértése).


Csak hogy tudják.


Ps: Szerintem ne csak másik városba költözz ilyen szülőktől, hanem két országgal arrébb. Biztos, ami biztos.

2014. ápr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!