Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is érzi azt, akinek...

Más is érzi azt, akinek szülei közt nagy a korkülönbség (több mint 10 év) és/vagy későn alapítottak családot, hogy ez kihatott az ő vagy testvérei életére?

Figyelt kérdés

gyermekkorára, tinikorára, személyiségfejlődésére, szerelmi és baráti kapcsolataira, stb.

Kíváncsi lennék tapasztalatokra, hogy a nagy korkülönbség hogyan hat ki a gyermekekre.



2014. máj. 3. 16:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Bemagyarázod és hárítasz is ezerrel. Sokan nálad fiatalabb korukban önállósodnak, NULLA szülői segítséggel tanulják meg, hogy mit hogy kell. Nekem se volt segítségem.

NE hátra nézz, hanem előre! Ne a szüleidet okold! Felnőtt vagy, légy is az!

2014. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ennél rosszabb körülmények is vannak, és soknak nem adatott meg ez a luxus (engem még most is apám tart el, és fog is még minimum amíg bevégzem a 6 egyetemi évemet.) Próbálom ezt értékelni, és nem kihasználni, sőt, minden tanévben a kapott pénz kb. egy harmadát mindig félretettem, bankszámlán gyűjtöm a szűkösebb időkre. De nekem nagyon fáj most ez az egész, természetesen több minden közrejátszik, főleg a barát- és szeretethiány, és teljesen tanácstalan vagyok plusz senkivel sem tudom megbeszélni. Köszi mindenkinek a válaszokat, még a durvákat is - szükségem volt rájuk.
2014. máj. 3. 19:28
 13/14 anonim ***** válasza:

Az én szüleim közt nincs nagy korkülönbség, viszont későn jöttek össze, így ezáltal késői gyerek vagyok. Anyu 36, apu 38 volt, mikor megszülettem.

Szerintem sem a szülők korától, hanem inkább a személyiségüktől függ a nevelés. Persze van, amivel nem értünk egyet, mert az régebben nem az volt a normális, mint most, de engem nem neveltek szigorúbban, mint a kortársaimat, sőt... Szóval nem hatott ki különösebben a koruk semmire. Kisgyerekként kicsit furcsálltam, ennyi.

2014. máj. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

10-es, egy kis remény, hogy nem vagyunk még elkésve :) én 27 vagyok, a párom 35, még nem sikerült a baba, kb. 1 éve próbálkozunk. :(

Egyébként az én szüleim közt 12 év volt apukám javára, bennem inkább apám szigora és anyám alkoholizmusa hagyott mélyebb nyomokat, mint a korkülönbség :(

2014. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!