Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinaljak ebben a helyzetben?

Mit csinaljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Anyuék azt akarják hogy ne rontsam le a félévihez képest a bizim de a félévi 1 4es ből lehet hogy még ket tantargybol lerontanak és a szuleim mindig ezt kerdezgetik hogy milyen lesz a bizim meg hogyan állok ebből meg ebből,de en nem merem megmondani hogy mi lesz. Én nem vagyok olyan aki mindig azt csinalja amit a tanarok mondanak de a szuleim erre akarnak nevelni de nem tudnak,mert nem akarom!! A törit meg a fizikát utálom és akarhany orat tanulok rá akkor is 4es kapok a dogákra!!!!!!!! De ők ezt nem értik meg hogy én nem egy minta tanulo akarok lenni,mert tusom hogy nincs meg hozza a kello szorgalmam de nem is kell ha én igy is boldog vagyok miert nem fogadják el? Nem akarok 14 évesen azon gondolkodni hogy ha ekkor 5öst kapok akkor felvehetnek az egyetemre!!! Nem értik meg hogy én mas vagyok mit akit szeretnenek belolem nevelni. Azt ertem hogy azt akarjak hogy szep jovom legyen,de nem akarok szép de boldogtalan jovot!!! Mit tegyek most? Mert ha elmondom hogy +2 db 4esem lesz akkor buntetest kapok hogy rontottam es nem mondtam meg de ha akkor derul ki amikor kikapjuk a bizit kenhetem arra hogy nem tudtam hanyast ad??

#igazság #bizonyítvány #szulo gyerek viszony
2014. máj. 15. 19:38
 1/3 szabad név? ***** válasza:
Szerintem amilyen őszintén leírtad az érzéseid, olyan őszintén próbáld ezt megbeszélni a szüleiddel. Valószínűleg ők is inkább boldog gyereket akarnak,biztosan találtok vmi megoldást, amivel mindenki elégedett. Ne halasztgasd ezt, hamarabb túl leszel rajta, kevesebb ideig rágódsz.
2014. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugi mond meg nekik őszintén, ne halgasd el sokáig, hiddel nem ezen fog múlni az egyetemed :) valakinek egyszerűen nem megy, ezt a szülőknek meg kell érteniük, én pl matekból jó vagyok 4-5 ingázok, angolbol meg elég gyenge,2-3 ezt ők is megértik nem örülnek nagyon annak ha angolból 2-est kapok de ha matekból kapnám ugyanezt kapnák egy jó kis fejmosást :) ez van ezt kell szeretniük nem erőltetniük, egyetemre úgyis arra a szakra/karra mész amelyikre te szeretnél és gyanus hogy semmi köze nem lessz akkor a fizikához, ezért nem kell idegeskedned üllj le és beszéld meg velük csak bátran! :)11.o vagyok, és ha áltsulis vagy akkor készülj fel mert a középsuli komolyabb lesz :D
2014. máj. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Le fogok ülni veluk beszelni,remelem sikerul köszi a valaszt! Amugy 9.be egy 6 osztalyos gimiben
2014. máj. 15. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!