Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek? Ha 7hónapja...

Broken hart kérdése:

Mi a véleményetek? Ha 7hónapja vagyok egyút barátommal és nem enged anyám hétvégére hozzá?

Figyelt kérdés
l/16 normális válaszokat köszi
2014. máj. 29. 21:30
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

7 hónap együtt járás. Vajon mit jelent? Meg lehet-e ismerni valakit teljesen, ha csak éppen találkozások vannak, bulizások közösen, stb.

Kérdező...megbeszélted az anyukáddal, hogy milyen szinten tart az együtt járásotok? Megbeszélted az anyukáddal, ha netán már élsz a barátoddal nemi életet? Mert, ha ezeket kitárgyaltátok, akkor kérdezheted az okát, miért nem enged egy hétvégére a barátodhoz?

2014. máj. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
66%

Én is úgy gondolom, hogy nincs itt az ideje ennek 16 évesen. Aztán szakítotok s 7 hónap múlva már megint másnál aludnál...18 évesen meg már lenne a 3. vagy 4. "komoly" kapcsolat. Oké, tudom nem biztos, hogy így lesz, de azért 16 évesen nem kell még egy fiú ágyába rohanni. LEgyen benned tartás! Hány éves a barátod? Milyen szinten van a kapcsolatotok? Felkészültél rá?


Én mindig azt szoktam mondani, hogy valaki akkor felkészült testileg lelkileg és a párjával olyan szinten akkor van a kapcsolatuk, ha esetleges terhesség esetén feltudják nevelni azt a gyereket. És itt most vonatkoztassunk el az anyagi vonzattól. Ha becsúszik egy baba az anyának és az apának érzelmileg és lelkileg, fizikailag stb. helyt kell állnia. Aligha hiszem, hogy ez megvan 16 évesen.


Pedig a szex miről másról kellene szóljon, ha nem érzelmekről, biztonságról, meghittségről, odaadásról, törődésről, szenvedélyről. Tudod mik ezek a dolgok? Beszéltetek erről a barátoddal?


TArtok prevenciós programot a témában és az osztályokban ahol jártam a 17-18 éves fiatalok szépen megfogalmazzák a szexualitás lényegét, de a 90 % uk még nem adta oda magát egy partnernek. Miért? Mert érzelmileg helyes úton jár...



Ugyanakkor azt gondolom, hogy édesanyád nagyon jól látja a dolgokat. Mindig az anyósom jut eszembe ezen a téren, aki a 18 (!) éves lányát sem engedi a párjával aludni. Nem tiltja, de megbeszélték a dolgot, végül egyetértenek. Igaz, ott már volt szex, de az együttalvás az már egy másik szint, egy más dolog...ott az is bejön a képbe, hogy a másik szülő mit gondol a dologról, kellemetlenségek stb.


Én 24 évesen sem nagyon szeretem a kávézós reggeleket anyósoméknál, az olyan intim, nem is tudom...Pedig már vagy 7 éve vagyunk együtt és a leendő feleség vagyok. 17 évesen amikor a barátnő szerepében voltam kb. 7 hónap után hajat szárítani is alig mertem felmenni a páromékhoz, nem hogy ott aludjak.

Az eljegyzésünkig azt hiszem egyszer aludtam náluk és a szülők akkor sem voltak otthon. És nem azért mert tiltottak, egyszerűen úgy gondoltam helyesnek, hogy bizonyos életkor és a kapcsolat szintjétől függően még nincs ott az ideje...



Várj még ezzel a dologgal, 7 hónap a tinikapcsolatban még nem olyan hosszú idő, ismrkedjetek, szeressétek egymást, beszélgessetek. Aztán ha eljön az ideje, majd mentek egymáshoz aludni.

2014. máj. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Kedves10.köszönöm igazad van! Nem együtt élést akarok csak egy egyszerűhétvégét. Mert mondta anyum barátomnak menyünk valamere. A többi válasz adónak meg anyi hogy normálisan kérdeztem meg. És9 hónapja ismerem barátom egy suliba járunk mindenap látjuk egymást. Anyum meg azt is tudja hogy veleveszítettem el, mikor volt. Mindenre válaszoltam amit akor kérdeze. Na meg igen megkérdeztem igy:Anya majd egyszer elmehetek barátomhoz egy hétvégére?-ere ő: hogymersz ilyet kérdezni?-de ezt orditva. Majd kérdeztem miért és mondta nem szokot a lány a fiuhoz meni. De ő mondja hogy menyünk el vadasparkba meg ilyen helyekre. Megjegyzem ez du.tán nem lehet elmeni suli után mert nem lene elég idő. Bocsi ha zavaros
2014. máj. 30. 06:04
 14/31 A kérdező kommentje:
18éves a barátom. Nagyon őszinték vagyunk egymáshoz és szeretjük egymást mindent megbeszélünk. És úr isten 16 vagyok ne beszëljünk még terhességről.
2014. máj. 30. 06:11
 15/31 anonim ***** válasza:
89%

Bocsi,de az nem a kortól függ

azt írtad hogy vele veszteted el akkor gondolom éltek nemi életet

ha éltek akkor lehetne beszélni róla,mert becsúszhat ha nem fgyeltek


ok hogy 16 vagy de attól még lehetsz terhes

2014. máj. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Szoktunk beszélni+ vigyázunk is 2x voltunk együtt.
2014. máj. 30. 07:38
 17/31 anonim ***** válasza:
85%

Jó csak írtad h 16 évesen erről még ne beszéljünk

de ha csináljátok megvan az esély


nem basztatni akarlak csak ez így van

a tabi sem 100%és az óvszer is kilyukadhat

de amúgy ha anyud mondja,h menjetek vvhova ak miért nem enged hozzá főleg ha tudja hogy megvolt a dolog.

2014. máj. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
ezt én se tudom/nem értem. Tegnap úgy fordított ezért hogy bögö görcsöt kaptam
2014. máj. 30. 08:35
 19/31 anonim ***** válasza:
71%
sok sok értelmes választ olvastam! Az a meglátásom, feleslegesen írünk-próbálnánk jó és hasznos témát adni, teljesen felesleges Ugyanis a kedves "nagykorú kérdező csak a saját "igazát nyomja! Anyuka helyett Pót anyukák lennénk, de falra hányt borsó! Menj kicsim és csináld ami neked jó-ésszerű! Ha az életedet elbaltáztad Ne hibáztasd Édesanyádat, de a "pót anyákat sem akik próbálunk a jó útra téríteni-nevelni! ... ( mj: Két felnőtt fiam van és unokáim, de nekik sem engedtem meg akkor az ilyen hasonló jellegű témát, pedig fiuk . 62/F -ismét, és utoljára!Lehet ítélkezni-pálcát törni...
2014. máj. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
nem a saját igazamat irom. Segítséget kérek s meghalgatom s a tanácsokbol tanulok. Köszönök minden választ.
2014. máj. 30. 08:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!