Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rabszolgatartók a szüleim...

Rabszolgatartók a szüleim hogy dolgoztatnak, vagy a haverok vannak elkényeztetve?

Figyelt kérdés

Mert Én szoktam segíteni amiben csak lehet(locsolás, fűnyírás, kertásás, takarítás, kutyasétáltatás, főzés, mosogatás)

És a haverok meg nem segítenek otthon


És néznek rám, mikor hívtak valahova és mondtam hogy nem megyek, mert füvet kell nyírnom virágot ültetnem, meg a kutyát délután este sétálni vinni!

És kérdezték, hogy "te nyírod a füvet? Miért nem apád? Azt mondtad anyád kutyája, miért nem Ő viszi sétálni?"


ŐK meg nem csinálnak otthon semmit, eléjük rakják a tányért, meg múltkor bent ültünk az egyik haverom szobájába, és bejött az anyja beágyazni... Hát az én anyám nem ágyazna be helyettem!


Nekem nem esik nehezemre, sőt szeretek segíteni otthon!

Ők meg ahogy látom(sokszor vagyok ott) semmit nem csinálnak: se mosogatni, se takarítani, se semmit nem csinálnak a faterja, muterja csinál meg mindent Ő csak úgy elvan, hiába 18 évesek!


Az én szüleim "rabszolga hajcsárok" vagy az Ők szüleik elkényeztetik?

18/F



2014. jún. 8. 13:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! A te szüleid arra nevelnek hogy megtaláld a helyed az életben. Sose szorulj senkire és tudd hogy mindenhez megvan a kulcs benned. Gratulálok hogy te partner is vagy ebben! Nem leszel gyámoltalan felnőtt. Akár hiszed akár nem léteznek olyan felnőtt férfiak akik képesek éhezni a főtt étel mellett, ha nincs jelen a feleségük és nem szedi ki nekik tányérba. Örülj neki hogy számodra az élet apróságai nem óriási akadályok lesznek, mint sokaknak a korosztályodból.
2014. jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
Normalis szuleid vannak. Egy normalis csaladban egyutt vegzik a hazimunkat. Nem nekik segitesz hanem magadnak a te otthonod lesz szebb. A tobbi meg neveletlen elkenyesztetett naplopo.
2014. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a kommenteket.

A Te szüleid normálisak, hidd el, normálisan vagy nevelve. Az a normális egy családban, hogy mindenki besegít valamiben, felosztják a családtagok egymás között, ki, mikor, mit csinál. Ezt így szokás. Nagyon helyes egyébként, hogy szeretsz is segíteni, mert ez azt jelenti nem vagy olyan lusta dög, mint a haverjaid :D

Arról nem is beszélve, hogy a szülők ugye dolgoznak, és jól esik nekik, hogy ha a gyerek besegít, hogy ne mindent nekik kelljen csinálni.

A haverjaidnak ki van nyalva keresztbe meg hosszába a hátsójuk, de nézd a jó oldalát: Te legalább tudod, hogy működik a fűnyíró, valószínűleg jó oldalán fogod meg a csavarhúzót és nem az az első dolgod, hogy belenyúlj vele a konnektorba :D Életképes fiatalember vagy, ami a haverjaidról valószínűleg nem nagyon mondható el.

És persze nem utolsósorban a leendő feleséged is örülni fog, ha besegítesz majd neki a háztartásban ;)


24/L

2014. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen szerintem meg kéne maguknak ágyazni, nem az anyjának. Szerintem ők vannak elkényeztetve. Igenis jó, ha segítesz otthon, még ha fiú is vagy! Ha szeretsz segíteni, akkor meg? Hát segíts. Hiszen te is szereted csinálni, és ezzel a szüleidnek segítesz. Mivel felnőttek, bizonyára sok a gondjuk, bajuk, így nem árt, ha te is besegítesz. :) Miért is ne? De azért néha persze kimaradhatsz, de ha segítesz, azt a szüleid nagyon megfogják hálálni. Egyáltalán nem vagy "rabszolga" :O hiszen nem erőltetnek rá! és te is szeretsz ezt-azt tenni otthon.. butaság!:)

Elég cink, hogy tizennyolc éves létükre így elvannak kényeztetve - legalábbis szerintem az. 12/L

2014. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Rabszolgatartók :DDDDDDDD
2014. jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
A haverjaid már túlságosan el vannak kényesztetve.
2014. jún. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid tökéletesen csinálják, hogy neked is kiadják a ház körüli feladatokat. A páromat sajnos elkényeztették, anyja mindent megcsinált helyette, most, hogy külön költöztünk, még 2 év után is szenvedek vele, mert magától eszébe sem jutna házimunkát végezni. Mindketten dolgozunk, tehát úgy gondolom meg kéne ezt is osztani...bárcsak minden szülő ilyen lenne, mint a te szüleid.
2014. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!