Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el itthon, hogy...

Hogy mondjam el itthon, hogy terhes vagyok, ha a családom vallásos és tartok tőlük?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy "védekezni kellett volna", "ha a szexhez nagy vagyok, legyek ehhez is az", stb.

Kérem azokat, akik csak ennyit szeretnének közölni, ne válaszoljanak.



6 hetes terhes vagyok és nem tudom, mi legyen, hogy mondjam meg.

Azt sem tudják, hogy van valakim, mert biztos, hogy nem kedvelnék, nem is beszéltem róla soha.

Félek és úgy érzem, kicsúszott a kezemből az irányítás.

Eddig mindent kontroll alatt tudtam tartani.

Nem akarom, hogy lássák rajtam, hogy félek tőlük és hogy mit érzek valójában. Azt sem szeretném, hogy rám erőltessék az akaratukat, de nem tudom, ezt hogy kéne megakadályoznom.


(18 leszek 3 héten belül)


2014. jún. 11. 18:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%
Odaállsz eléjük, és megmondod, hogy szeretnél valamit közölni, maradjanak nyugodtak, mert akármennyire megharagszanak, azzal nem oldják meg a helyzetet. És közöld velük a nagy hírt. Előtte döntsd el, hogy szeretnéd-e megtartani, és a döntésed következményeinek tudatában a döntésed is mondd el. Barátod támogat?
2014. jún. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%
ezt annyira bírom,hogy valaki kérdez valamit,kap rá legalább 20 választ ,és lelép. akkor minek kérdezel? De tényleg.Azt sem írtad le hogy TE mit szeretnél,3 hét múlva 18 leszel,úgy döntesz ahogy akarsz.
2014. jún. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mielőtt azon törnéd a fejed, hogy hogyan mondod el otthon...


A gyerek apjától és/vagy annak a családjától nem tudsz segítséget kérni?

Mivel az ember nem önmegtermékenyítő, így két ember kell a gyerek nemzéshez, így a másik félnek is ugyanolyan felelőssége van a dologban, mint neked!

2014. jún. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"3 hét múlva 18 leszel,úgy döntesz ahogy akarsz"


Igen és természetesen a MNB aznap rá is szakad.

2014. jún. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem van spórolt pénze,nekem volt 18 évesen...
2014. jún. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Spórolt pénze 18 évesen? Hát igen, előfordulhat. Nekem is volt, mert a szüleim rakták kiskorom óta! De nem mindenkinek ilyenek a szülei. Én pl eléggé megfontolt voltam már akkor is, de a zsebpénzt meg a nyári munka után kapott pénzt nem arra tartogattam, hogy naa mi lesz ha terhes leszek? ahh. Kedves Kérdező, remélem sikerül megoldani a helyzetet, az a legtisztább, ha őszintén elmondasz nekik mindent. Nekem egy barátnőm volt ugyanebben a helyzetben, ha gondolod, írj privátot.
2014. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a jog lehetővé teszi-e, hogy ráderőltessék az akaratodat, de szerintem hivatalosan ,,kötelezni'' már nem tudnak az abortuszra. Viszont persze ha anyagilag függsz tőlük, akkor mégiscsak nehéz. Gondolom, sok minden függ az anyagi lehetőségektől, a párkapcsolattól, a tanulástól is, szóval a körülményektől és a konkrétumoktól, hogy milyen lehetőségeid vannak. Ha félsz a szüleidtől, és meg vagy akadva, addig is próbálj szerintem felelős felnőtt tanácsadókkal beszélni, hogy megkönnyebbülhess, meg könnyebb legyen beszélgetned, mérlegelned is, könnyebb legyen átgondolni a lehetőségeket, a félelem megakasztja az embert.


[link]


A gyerek megtartása, vagy az abortusz mellett az örökbeadás is egy lehetőség, bár lehet, hogy nem mindenkinek ,,jön be'' alkatilag, nem tudom, Neked bejön-e lelkileg. Ha igen, akkor az örökbeadás témájában vannak alapítványok, akik segíteni tudnak (ilyeneket találsz, ha rákeresel ezekre a jellegzetes kulcsszavakra, örökbeadás, kamaszkori terhesség). Sajnos nem értek ezekhez a helyzetekhez, de lehet, hogy vannak tanácsadó szolgálatok, akik tudnak segíteni, legalább abban, hogy a lehetőségeket fel lehessen mérni, és ne a félelem legyen a meghatározó, hanem nyugodtabban át lehessen gondolni az összes lehetőséget.

2014. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!