Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim elvették a ballagási...

Szüleim elvették a ballagási pénzem, és nem adnak belőle semmit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ballagásomra kaptam 60ezer forintot rokonoktól. Szüleim elkérték, én odaadtam nekik. Majd amikor kértem belőle csak a felét akkor mindig azzal jött apám, hogy a kajára meg mindenre sokkal több ment el mint amennyit adtam neki. Úgy hogy ezt úgy vette, hogy én kifizettem a vendéglátást.

Normális ez?

Abból a pénzből én szeretnék mást venni, amit el is mondtam nekik. De nagy ívbe letojták. Majd jöttek azzal, hogy most ne vegyek ilyet stb. (számítástechnikai dolgot vennék belőle)

Most igaza van apámnak, hogy illő kifizetni a vendéglátást és nekem nem vissza kéregetni? Úgy vette, hogy a saját kasszájából kellett elvennie ahhoz, hogy nekem jó bulit csapjon és én visszaadom neki. Anyám bele se szól.

Szerintem nem jó ez így.

Hogyan győzzem meg szüleimet, hogy adják vissza?

Bunkóság lenne?


2014. jún. 15. 20:59
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez ronda dolog volt.Nem tudodod meggyőzni arról a pénzről lemondhatsz.Soha eszembe nem jutott volna elkérni a kis pénzét amit mástól kapott.
2014. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
5%
Velem is megtették. Legalább tanultál az esetből. Abban meg igaza van, hogy úgyis csak szemetet vettél volna belőle.
2014. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem normális dolog egy 14 éves gyerekkel kifizettetni a ballagási buliját...

Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid, azt a pénzt te kaptad, neked kellene - a saját belátásod szerint - elkölteni. (Az ésszerű kereteken belül persze.)

2014. jún. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 acelsziv ***** válasza:
89%

Apád egy gusztustalan kétszínű alak. Megrendezte a ballagást gondolom, hogy a rokonok nehogy megszólják aztán most ellopja a TE pénzedet hogy neki ne kerüljön pénzébe.

Te meg szépen írj egy körlevelet az érintett rokonoknak hogy többé ne adjanak neked pénzt mert apád ellopja tőled.

Na ez lesz az igai pofon az öregednek. Anyádról is megvan a véleményem ha mindezt hagyja.

2014. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
96%
majd ha mentek rokonokhoz, vagy ők jönnek, lehetőleg legyél a szüleid közelébe, hogy amikor megkérdezik, hogy mi jót vettél a pénzből, mondhasd, hogy kifizetted a bulit
2014. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
9%

Ha te akartad, hogy bulit csapjon neked, akkor valamennyire jogos.

De ha csak a szüleid akarták, akkor nem.

2014. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
65%
Hát ez nem volt fair dolog tőlük, de tanultál az esetből. Ilyen dolgokból jön össze az élettapasztalatod ami sokat segíthet felnőtt korodra.
2014. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Nem volt akkora buli, csak ettünk egyet és mindenki ment a maga útjára. Apa még ennyit se akart. Úgy vettem rá, hogy legalább ebéd legyen.
2014. jún. 15. 21:17
 9/50 anonim ***** válasza:
94%
legközelebbi alkalommal mond meg a rokonoknak, hogy utaljanak, vagy vigyenek el vásárolni, aztán a csodás szüleid majd jól pofára esnek
2014. jún. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
88%
Nem helyes amit a szüleid csináltak. Mintha azt sugallná apukád, hogy te tartozol neki, mivel ő veszi az ételt, fizeti a számlákat.. pedig egy szülő dolga, hogy gondoskodjon a gyerekéről. Erről eszembe jutott, amit még a nagymamám mesélt, ők nagyon szegények voltak és anyukája rengeteget dolgozott, mikor mamám megkérdezte, hogy hogyan tudja ezt meghálálni, anyukája azt mondta sehogy, majd a gyerekeidnek viszonzod. :)
2014. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!