Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim elvették a ballagási...

Szüleim elvették a ballagási pénzem, és nem adnak belőle semmit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ballagásomra kaptam 60ezer forintot rokonoktól. Szüleim elkérték, én odaadtam nekik. Majd amikor kértem belőle csak a felét akkor mindig azzal jött apám, hogy a kajára meg mindenre sokkal több ment el mint amennyit adtam neki. Úgy hogy ezt úgy vette, hogy én kifizettem a vendéglátást.

Normális ez?

Abból a pénzből én szeretnék mást venni, amit el is mondtam nekik. De nagy ívbe letojták. Majd jöttek azzal, hogy most ne vegyek ilyet stb. (számítástechnikai dolgot vennék belőle)

Most igaza van apámnak, hogy illő kifizetni a vendéglátást és nekem nem vissza kéregetni? Úgy vette, hogy a saját kasszájából kellett elvennie ahhoz, hogy nekem jó bulit csapjon és én visszaadom neki. Anyám bele se szól.

Szerintem nem jó ez így.

Hogyan győzzem meg szüleimet, hogy adják vissza?

Bunkóság lenne?


2014. jún. 15. 20:59
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
66%

Szoktál nekik ajándékot venni/csinálni? Ha igen, legközelebb ne tedd, csak annyit mondj, hogy abból a pénzből vetted volna, amit elvettek tőled.


Illetve, ha legközelebb pénzt adna valamelyik rokonod, akkor jó hangosan utasítsd vissza azzal, hogy az apád úgyis ellopná.

2014. jún. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
84%

Ezek után örülök,hogy én pénzt se kaptam,így nem volt mit elvenni,bár sztem el se vették volna.

Viszont és ruhát vettem volna belőle következő sulira. Így csinálták nénikém lányai is,mikor ballagtak.

Nagyon csúnya dolog volt a szüleidtől,hogy elvették a pénzed.


Az egyik kedves válaszolónak üzenem,hogy nem a kérdező kérte,hogy megszülessen,ezáltal neki "semmi köze",hogy mennyibe fáj a szüleinek,hogy eltartják. Anno ezzel együtt vállalták őt,mint ahogy általában egy rendesen gondolkodó emberek is.

2014. jún. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
91%
Mi az, hogy "mit áldoztak be a szülei arra, hogy felneveljék"?? Ez egy gusztustalan hozzáállás. Aki áldozatnak érzi a gyereke felnevelését, az ne szüljön gyereket! Nehogy már azért várjanak hálát, mert a világra hozták! Ezek után azon se lepődnék meg, ha a suli után benyújtanák a számlát, hogy mennyibe került a felnevelése, aztán behajtanák rajta. Vagy úgy gondolnák, hogy innentől az ő dolga eltartani a szülőket, ha eddig fordítva volt. Képtelen vagyok megérteni az ilyen hozzáállást. Annyiszor olvasom itt is, hogy amint a gyerek dolgozni kezd, a szülő fogja magát és "lazít", úgy gondolván, hogy onnantól kezdve a gyerek dolga a rezsi fizetése is. Az természetes, hogy amíg otthon lakik valaki a szüleivel és dolgozik (a diákmunkát nem ideértve), akkor szálljon be a rezsibe, de nem az a dolga, hogy élete végéig hálás legyen azért, mert pár perc élvezet árán összekalapálták.
2014. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
75%
Hát én "véletlenül" elkottyantanám a rokonoknak. Főleg a robbanékony, pletykás típusúaknak. Aztán főhet apád feje. Ez nem normális, ezt TE kaptad.
2014. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
90%
És ha anyukádnak mondogatod? Próbálj meg rá hatni. Szerintem apukádon hiába próbálkozol. Hacsak nem vagytok nagyon rossz anyagi körülmények között, és nem vagy hajlamos tényleg butaságokra herdálni a pénz, nem értem meg miért vették el. Ez így elég gáz, az enyémet nem vették el anno 10 éve sem, abból a pénzből vettem magamnak mobilt, amit akkor mindenki otthon hülyeségnek talált, de már az összes osztálytársamnak volt. :)
2014. jún. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
95%

A rokonok nem azért adják a pénzt, hogy a vendéglátást kifizessék, hanem hogy te azt vedd meg belőle, amire vágysz, így nincs nem kívánatos ajándék.

Én simán elmondanám pár rokonnak, hogy az általuk adott pénzt, apu szépen lenyúlta és nem is akarja visszaadni.

2014. jún. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
95%
Gyönyörű szülők! Sajnos párom elbeszéléséből tudom, vannak ilyenek. Neki pl. kisfiúként, a húsvéti locsolás során rokonoktól kapott pár ezer forintját vették el, mert kell tankolni. Sosem látta viszont...
2014. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
73%
Iiiistenem... Ilyenek vállalnak gyereket??? Döbbenet. Bírd ki, aztán nagyon gyorsan húzz el otthonról. Sajnállak, őszintén.
2014. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
Rokonok máskor bankkártyát adjanak ajándékba, a nevedre nyitott számlával. Ahhoz nem férhetnek hozzá apádék, sőt a PIN kódot se kell tudniuk, az a te pénzed. Hacsak nincs otthon még több kisebb testvéred és nehéz körülmények között éltek, ezt nem tehetik meg!
2014. jún. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Mire kellett apádnak a pénz? Kocsmázásra? Az enyém ilyen volt.
2014. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!