Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim elvették a ballagási...

Szüleim elvették a ballagási pénzem, és nem adnak belőle semmit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ballagásomra kaptam 60ezer forintot rokonoktól. Szüleim elkérték, én odaadtam nekik. Majd amikor kértem belőle csak a felét akkor mindig azzal jött apám, hogy a kajára meg mindenre sokkal több ment el mint amennyit adtam neki. Úgy hogy ezt úgy vette, hogy én kifizettem a vendéglátást.

Normális ez?

Abból a pénzből én szeretnék mást venni, amit el is mondtam nekik. De nagy ívbe letojták. Majd jöttek azzal, hogy most ne vegyek ilyet stb. (számítástechnikai dolgot vennék belőle)

Most igaza van apámnak, hogy illő kifizetni a vendéglátást és nekem nem vissza kéregetni? Úgy vette, hogy a saját kasszájából kellett elvennie ahhoz, hogy nekem jó bulit csapjon és én visszaadom neki. Anyám bele se szól.

Szerintem nem jó ez így.

Hogyan győzzem meg szüleimet, hogy adják vissza?

Bunkóság lenne?


2014. jún. 15. 20:59
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
64%
legközelebb ilyen alkalmakkor (szülinap, karácsony stb) ne valld be hogy mennyi kaptál, max csak egy részét ha nagyon kell nekik a pénz..
2014. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. jún. 15. 21:54
 23/50 anonim ***** válasza:
62%

Nem, az indok nagyon rossz volt és csúnya dolog is ! Tőlem is volt hogy elvettek pénzt, én a konfirmálási pénzemet nem kaptam sose meg, ami persze megmaradt még belőle mert vettem magamnak egy telefont és a többit, ami még megmaradt azt nem láttam (bár az én esetemben anyukám ráfogta arra hogy abból vett nekem ruhákat és tekintsem úgy eltűntnek). Beletörődtem.

De ne tudd meg milyen nehéz út juttatott el odáig hogy a saját, nekem járó pénzemet megtarthassam saját zsebre... K két év tuti kellett...

2014. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
84%

"majd ha mentek rokonokhoz, vagy ők jönnek, lehetőleg legyél a szüleid közelébe, hogy amikor megkérdezik, hogy mi jót vettél a pénzből, mondhasd, hogy kifizetted a bulit"


Nyugodt szivvel tedd meg ! :)

2014. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
12%
ennyi ingyenélő önző pitiáner embert, remegtek a pénzért, az hogy a szüleitek mit áldoztak be hogy felnőtté váljatok le van szarva, csak az a kis pénz az kell
2014. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
94%

ilyenkor hálát adok, hogy én pénzt sem kapok.

Mondjuk apám így is tudja "emelni" az ünnepélyek hangulatát, fényét...

2014. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
79%

@22:01


Ez akkor sem így működik egy normális családban...

2014. jún. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
77%

ennyi ingyenélő önző pitiáner embert, remegtek a pénzért, az hogy a szüleitek mit áldoztak be hogy felnőtté váljatok le van szarva, csak az a kis pénz az kell


Mi szegények vagyunk, de édesanyámmal mindig számon tartjuk, hogy mennyivel tartozik, és amint tud, fizet.

2014. jún. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
Addig örülj, amíg csak a ballagási pénzedet vették el. Édesanyám lehúzott több évtizedet egy munkahelyen, de egyetlen jó szót, valami kis ajándékot, egy kis süteményezést, semmit sem kapott a kollégáitól. Inkább elzavarták nyugdijba és azóta látni se akarja egyiket se. Ez sokkal nagyobb csalódás, ilyenkor valami összetörik az áldozatban.
2014. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
62%
Mekkora egy féreg szüleid vannak. Ezentúl soha ne mondd el nekik, ha van pénzed, soha ne adj nekik egy fillért sem, akkor se, ha később ezen múlna az életben maradásuk.
2014. jún. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!