Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim elvették a ballagási...

Szüleim elvették a ballagási pénzem, és nem adnak belőle semmit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ballagásomra kaptam 60ezer forintot rokonoktól. Szüleim elkérték, én odaadtam nekik. Majd amikor kértem belőle csak a felét akkor mindig azzal jött apám, hogy a kajára meg mindenre sokkal több ment el mint amennyit adtam neki. Úgy hogy ezt úgy vette, hogy én kifizettem a vendéglátást.

Normális ez?

Abból a pénzből én szeretnék mást venni, amit el is mondtam nekik. De nagy ívbe letojták. Majd jöttek azzal, hogy most ne vegyek ilyet stb. (számítástechnikai dolgot vennék belőle)

Most igaza van apámnak, hogy illő kifizetni a vendéglátást és nekem nem vissza kéregetni? Úgy vette, hogy a saját kasszájából kellett elvennie ahhoz, hogy nekem jó bulit csapjon és én visszaadom neki. Anyám bele se szól.

Szerintem nem jó ez így.

Hogyan győzzem meg szüleimet, hogy adják vissza?

Bunkóság lenne?


2014. jún. 15. 20:59
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
19%

lopd el valamilyét apádnak ha már ilyen bunkó! és add el bagóért!

mondjuk aranyát, táska, stb. 60-70-et megtartasz a különbözetet 10-20 ezer meg odaadod neki.

2014. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
0%
legalábbis én így csinálnám ha elvennék a rokonok a pénzem
2014. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem mutasd meg nekik ezeket a válaszokat! Tényleg mindenképp!


Undorító amit csináltak, gyakorlatilag lopás. Gondolom ha tudtad volna hogy neked kell fizetni, nem kérted volna hogy legyen buli.

Nagyon sajnálom, nincs igazuk.

2014. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon csúnya és gonosz dolog volt azért, szegénykém, most nagyon sajnállak! :(((


Volt egy osztálytársam gimiben, nyáron elment dolgozni gyorsétterembe. Két hónap alatt olyan 150 ezret keresett.

A szülei MINDET elvették! Volt valami adósságuk, de nem hitel, meg semmi ilyesmi, hanem állítólag 40 ezret kértek kölcsön valamelyik ismerősüktől, ezt kifizették, a többit meg azért vették el, mert "ha már dolgoztál, szállj bele a rezsibe". És ezt úgy, hogy a két öccsének (nem picik, akkor voltak 8 és 12 évesek) minden vacak újságot megvettek. Azokat, amikhez járt valami figura az újság mellé, és "az első szám csak 490 Ft".

Végül a lánynak visszaadtak 1 darab (!) ezrest, hogy azt elköltheti. Akkor voltunk 16 évesek.

2014. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az 50 Ft fagyipénzemet is kicsalta tőlem anyám, amit kiskoromban nagymamámtól kaptam. Tudom milyen rossz érzés lehet. nagyon sajnálom, gusztustalan dolgot tett veled apukád.
2014. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
11%
Hát ez nagyon gusztustalan dolog volt a részéről, és az a legbosszantóbb hogy nem sok esélyed van visszaszerezni. Nálam az lenne a minimum hogy egy jó ideig nem veszek neki semmilyen ajándékot se szülinapra, se karácsonyra, se névnapra. És bár ezt nem ajánlom, de ha velem ezt csinálnák, akkor néha a pénztárcából is kivennék egy-egy ezrest, itt nálunk sose tudják hogy mennyi van pontosan benne, úgyhogy nem buknék le, megjegyzem nem teszek ilyet, mert nincs rá okom.
2014. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
az én kislányom is most ballagott, és kb. 60 ezret adtak neki is össze a rokonok. Annyit mondtam az apjának, hogy menjen vele,és figyeljen, nehogy leherdálja butaságokra a pénzét. Soha nem venném el ami az övé, a fiamnál is kapott anno, ő mondta, hogy majd egy kamerát szeretne, és kipótoltuk neki. Sajnálom, hogy igy trötént, ez nem volt fair a szüleidtől. én anno egy aranyláncot kaptam a külföldi rokonoktól, anyám el is vette, és amikor kértem, azt mondta, hogy milyen jogon gondolom, hogy a lánc az enyém, hisz ő etette a rokonokat amikor itt voltak nálunk:(
2014. jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim válasza:
Úristen. Esküszöm, nem értem a szüleidet! Azt a pénzt te kaptad mert sikeresen elvégezted a (nem tudom hogy általános/gimi..) iskolát, vagyis azt a pénzt megérdemelted. Ráadásul azt nem a szüleidtől hanem a rokonoktól kaptad, és ha jól tudom mindenki annyit adott neked amennyit akart, rájuk volt bízva. Akkor ebbe apádék mit szólnak bele?! Az meg mennyi pénzre volt neki szüksége ahhoz hogy neked jó bulit csapjon, az itt most senkit nem kéne hogy érdekeljen. Gondolom azt is a szüleid akarták és nem te, te beérted volna egy szimpla kis bulival, de nem, apádnak kell a felhajtás ugye.. Ne haragudj hogy ha bunkónak tűnök, de ez az igazság, hogy marhára nem értek velük egyet. Én tavaly ballagtam általánosból és én is kaptam vagy 50 ezret, de én azt eltehettem, tőlem anyámék sosem vennék el. Van hogy kölcsönkérnek vagy 20ezret mert nincs úgy apróba vagy nem tudom, de azt visszaadják, sőt még apa "kamatot" is szokott rá adni. A te szüleidnek is ha nem is hasonlóképpen kéne tenniük, de legalább a pénzed visszaadhatnák igazán! Én már rég visszavettem volna tőlük valahogy és csak azért is vennék rajta amit én akarok,mert az az én pénzem. (de persze itt most a tiéd!) a kérdésedre sajnos így nem tudom a választ, hogy hogyan kérd vissza tőlük, de remélem nem baj hogy kifejtettem az őszinte véleményem erről.. 15/L :)
2014. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Szerintem annyit tudsz tenni, hogy éjszaka leosonsz és kicsórod a pénztárcájukból. Ne lopásként fogd fel, mert az a tied, ők csak elrakták.
2014. szept. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

Én is a nyáron szinte minden nap dolgoztam, a 99%-át oda kellett adnom a szüleimnek, mert annyi az adósság.

Undorító dolog és rossz érzés de számlákat ki kell fizetni meg enni is kell valamiből.

17F

2014. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!