Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim elvették a ballagási...

Szüleim elvették a ballagási pénzem, és nem adnak belőle semmit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ballagásomra kaptam 60ezer forintot rokonoktól. Szüleim elkérték, én odaadtam nekik. Majd amikor kértem belőle csak a felét akkor mindig azzal jött apám, hogy a kajára meg mindenre sokkal több ment el mint amennyit adtam neki. Úgy hogy ezt úgy vette, hogy én kifizettem a vendéglátást.

Normális ez?

Abból a pénzből én szeretnék mást venni, amit el is mondtam nekik. De nagy ívbe letojták. Majd jöttek azzal, hogy most ne vegyek ilyet stb. (számítástechnikai dolgot vennék belőle)

Most igaza van apámnak, hogy illő kifizetni a vendéglátást és nekem nem vissza kéregetni? Úgy vette, hogy a saját kasszájából kellett elvennie ahhoz, hogy nekem jó bulit csapjon és én visszaadom neki. Anyám bele se szól.

Szerintem nem jó ez így.

Hogyan győzzem meg szüleimet, hogy adják vissza?

Bunkóság lenne?


2014. jún. 15. 20:59
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
65%
Tudom ez nem segít rajtad, de sajnos nem Te vagy az egyetlen akivel ezt csinálják a szülei... A szomszédunk is ezt csinálta a fiával..
2014. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

Szép történet. :)

Köszönöm a válaszokat.

De még mindig nem tudom, hogy hogyan kérhetném vissza :/ Vagy esetleg hogyan vehetném őket rá, hogy azt vegyék amit szerettem volna venni.

2014. jún. 15. 21:28
 13/50 anonim ***** válasza:
amit én szoktam kapni pénzt rokonokhoz eltesszük félre, én gyűjtöm. A szüleim nem veszik el, de nem is engedik, hogy elherdáljam. Nem tudsz mit csinálni, már nem adják vissza. Talán megpróbálkozhatnál a szüleidtől kérni azokat a dolgokat, amit vettél volna belőle.
2014. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

Elég szomorú.

hiába sírok nem adják vissza

2014. jún. 15. 21:32
 15/50 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon sajnálom. :(

Mocskos egy szarrágó féreg szüleid vannak...

2014. jún. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
13%
Lopd el.
2014. jún. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem fogják visszaadni, talán kérheted a kívánt dolgot amire ráfordítottad volna az összeget.

Ha nagyon szegények vagytok megértem édesapádat, sajnos jobb, mintha nem lennének kifizetve a számlák stb.

2014. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
79%

Nyugi. Az én anyám csinálta ezt. A középiskolai ballagásom nem elég, hogy az iskolában se volt rendesen megtartva, kaptam egy rózsát aminek letört a feje. Rokonok nem jöttek mert anyám összeveszett anno mindenkivel. Szűk család (nagyszülők, testvérek, és anyámék) ettünk otthon. A kemény 50 ezer forintomat mai napig nem láttam. Ezenkívül azóta is nagyon sokszor kért tőlem, meg vett el csak úgy, hogy már nem is tartom számon.. A saját keresetemből is lop, ha épp kiveszem.. Amúgy a tesómnak normálisan megvolt tartva. Náluk volt műsor is, meg tánc meg minden.. Biztos rosszul választottam. xd Na de már mindegy.

Ne búslakodj te se! Az élet igazságtalan. Majd lesz mikor több pénzed lesz mint neki! :)

2014. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
13%
a család fontosabb mint te, örülj hogy segíthettél nekik, kellett az a pénz fontosabb dolgokra, mint hogy vegyél belőle egy használt telefont vagy más hülyeséget
2014. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
76%

Ilyenkor hálát adok az égnek hogy nekem normális szüleim vannak!

Kérdező, nyugodt szívvel tedd meg azt, amit acélszív tanácsolt!

2014. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!