Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te se fogadnád vissza a...

Te se fogadnád vissza a felnőtt gyereked, ha ilyen lenne? Magának köszönheti ha minden rokona kitagadta?

Figyelt kérdés

Nem akarom hossza mesélni, röviden:

A haveromnak elvaltak a szülei mikor kicsi volt, anyjával élt, meg az élettársaval, akivel nem jött ki, nem fogadott neki szót, mert nem az apja, ő lkatonás rendet akart, ő meg nem olyan, elment otthonról, meg kifogásokat talált.

Ebből nagy veszekedes volt, évekig, majd az utolsó 2 évben nem bírta tovább és elköltözött az apjához, meg az élettársához,ott sz első 1 évben jó volt, majd ott se tartott rendet, nem segített stb.

Kiment külföldre az apja kifizette a repjegyet, hogy tanul nyelvet, járjon ott suliba 1 évet végezzen el, majd vissza jön keres itt munkát. Így szólt a megállapodás!


Hát az apja, azt mondta, hogy nem fogadja vissza, és nem is tartja el! Hozzá nem jöhet haza!

Az anyja megint nem fogadja vissza, a nevelő apja nem engedi stb. Azt mondja, 20 évesnem köteles eltartani!

Az aoja is ezt mondja!


Most nem tud hova vissza jönni, mert nem erre számított, hogy nem fogadják vissza sehova!

Mert meg volt beszélve, hogy az apjához jön vissza, de az apja azt mondja, se pénzt, de szállást nem ad! Wzt nem tartom igazságosnak, mert ha meg volt beszélve, hogy oda jöhet vissza, akkor magyarán az apja hazudott neki!



Jogos? Szerintem nem, mert hiába felnőtt, az anyja csak az anyja marad, az apja meg csak az apja!

De ő tehet róla? Nem segített, most ők se segítenek neki?


Te is ezt tennéd?

20 éves a haverom!



2014. jún. 19. 19:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%
Itt a szülők már gyerekkorban jól elrontottak mindent, én eleve nem jutnék el odáig, hogy a gyerekkel veszekedjek.
2014. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Ha egy anya meg egy apa is ilyen egyhangúan mondják, hogy ők nem fogadják be, akkor nagy gáz lehet a gyerekkel. Úgyhogy szerintem több volt ott, mint egy kis kupi a szobájában.

Megkapta a segítséget a tanuláshoz, de úgy látszik nem élt vele hanem csak visszaélt. Azért mindennek megvan a határa, úgy látszik neki sikerült oda eljutni. Mégis meddig akarja még hogy pelenkázzák?

Néhány embernek amúgy egy nagy pofon kell az élettől, hogy lábra álljon. Ha tovább pátyolgatják akkor nem jut sehová. A srácnak lehet, hogy jót is tesz, ha pofára esik és rájön, hogy össze kell kapnia magát.

2014. jún. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

Elképzelhetetlennek tartom, hogy egy szülő kidobja a gyerekét csak azért, mert az rendetlen. Aki ilyen lépésre szánja el magát, annak oka van.

Egy embert ismerek, akit így kidobtak, na de neki arra ment haza az apja a külföldi kiküldetésről, hogy a rendőrség lezárta a házát, mert a kicsi fia drogtanyát csinált belőle, amíg ő távol volt. Még az óvadékot se fizette ki neki. Na körülbelül ilyen szintű probléma esetén tudom elképzelni, hogy a szülők így viselkedjenek.

Nem lehet, hogy a haverod valamit "elfelejtett" megemlíteni?

2014. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%

"8 "20 éves felnőtt" ebben az országban mindegy hány éves vagy,nem olyan egyszerű albérletet fenntartani( már egyáltalán kibérelni is,mert ugye kell két havi kaució) és pláne munkát találni.20 évesen nincs tapasztalata, nem fogják felvenni dolgozni.Ha a saját szüleire sem számíthat,akkor kire??Menjen a híd alá és drogozzon,aztán majd lesz valahogy???"


Nezzuk, mit hallottunk errol a draga fiatalemberrol eddig:

- nem fogadott szot

- nem tartott rendet

- veszekedett a felnottekkel

- apjanak nem segitett

- apjanal sem tartott rendet


Micsoda szuper gyerek, tolonganak a szulok erte.

A szulok hibaztak, mert az elso visszabeszelesnel kellett volna egy makarenkoi pofon, hogy tudja, hol a helye a csaladban.


Egy ev alatt siman dolgozhatott volna, de tuti inkabb bulizni ment.

Ha haza akar jonni, felnottkent oldja meg a lakhatast, keressen munkat, es tartsa el magat.


Annak komoly oka lehet, amiert sem az apja, sem az anyja nem kivannak vele lakni.

2014. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
37%
Ő még csak egy kamasz,az Istenért!Biztos oka van,hogy így viselkedett, a szülők nevelték ilyenné!Hogy lehet bennetek ennyi rosszindulat??Ha van gyereketek,csak sajnálni tudom szegényt!
2014. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
36%
20 évesen már rég nem kamasz...
2014. jún. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%

15: " Ő még csak egy kamasz,az Istenért!"


Nem, nem kamasz.


"Biztos oka van,hogy így viselkedett, a szülők nevelték ilyenné!"


Ja, időben kellett volna fenéken billenteni. Lehet, hogy próbálkoztak vele szép szóval de hatástalan maradt, így maradt a drasztikus módszer.


"Hogy lehet bennetek ennyi rosszindulat??"


Hogy nem képes a "gyerek" sehol sem beilleszkedni? Mert az elfogadom, ha valahol az egyik szülő idióta és lehetetlen vele az együttélés, de ahol a két szülő és az élettársaik külön-külön ugyanazon a véleményen vannak, továbbá nincs egy nagyszülő, nagybácsi, bárki, aki befogadná, ott az illetővel komoly gond van.

Most elképzeltem, hogy ha a hasonló korú unokaöcsém hazajönne külföldről, akkor hová mehetne, hát ha az anyja-apja otthonát nem számítom, akkor is lenne rokoni körben vagy 5, aki befogadná. És a haveri körét még nem is ismerem, szóval lehet, hogy azokhoz is mehetne.


"Ha van gyereketek,csak sajnálni tudom szegényt!"


Nem kell, bár ő még tényleg kamasz, de eszembe sem jutna nem támogatni. Neki meg eszébe sem jutna nem megfelelően viselkedni és értékelni a lehetőséget.

2014. jún. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
22%
Persze,ti már 20 évesen megváltottátok a világot.Kíváncsi lennék,hányan anyuka házából pötyögtök ide 30-40 éves fejjel!
2014. jún. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó, butaságot beszélsz.

Én amíg a szüleimmel éltem, az ő játékszabályaik szerint éltem. Ha azt mondták, takarítsak, takarítottam. Ha azt mondták, hogy ezt nem csinálhatom, nem csináltam.

Ma már nagyon ritka a szófogadó gyerek, a kérdező haverja sem az. A szülő elrontotta, amikor nem helyezett el néhány hasznos pofont időben, amikor nagyon szájalt, de mivel jogilag is felnőtt már, nem kötelesek gondoskodni róla.

Itt nagyon nagy szája szokott lenni a 18 éveseknek, hogy hű de nagy felnőttek már, a szülő ne szóljon bele semmibe. Tessék, ő már 2 évvel idősebb is, mint 18, álljon meg a saját lábán, és akkor olyan kuplerájt tarthat, amilyet csak akar. De ha nem képes a szülőkhöz igazodni, akkor tényleg menjen a búsba, és tartsa el saját magát.

2014. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
91%
Még valami: 20 évesen dolgoztam, és a fizetésemből hazaadtam; elvégeztem a rám kiszabott házimunkát. Érdekes módon a szüleim nem akartak kirakni otthonról.
2014. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!