Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te se fogadnád vissza a...

Te se fogadnád vissza a felnőtt gyereked, ha ilyen lenne? Magának köszönheti ha minden rokona kitagadta?

Figyelt kérdés

Nem akarom hossza mesélni, röviden:

A haveromnak elvaltak a szülei mikor kicsi volt, anyjával élt, meg az élettársaval, akivel nem jött ki, nem fogadott neki szót, mert nem az apja, ő lkatonás rendet akart, ő meg nem olyan, elment otthonról, meg kifogásokat talált.

Ebből nagy veszekedes volt, évekig, majd az utolsó 2 évben nem bírta tovább és elköltözött az apjához, meg az élettársához,ott sz első 1 évben jó volt, majd ott se tartott rendet, nem segített stb.

Kiment külföldre az apja kifizette a repjegyet, hogy tanul nyelvet, járjon ott suliba 1 évet végezzen el, majd vissza jön keres itt munkát. Így szólt a megállapodás!


Hát az apja, azt mondta, hogy nem fogadja vissza, és nem is tartja el! Hozzá nem jöhet haza!

Az anyja megint nem fogadja vissza, a nevelő apja nem engedi stb. Azt mondja, 20 évesnem köteles eltartani!

Az aoja is ezt mondja!


Most nem tud hova vissza jönni, mert nem erre számított, hogy nem fogadják vissza sehova!

Mert meg volt beszélve, hogy az apjához jön vissza, de az apja azt mondja, se pénzt, de szállást nem ad! Wzt nem tartom igazságosnak, mert ha meg volt beszélve, hogy oda jöhet vissza, akkor magyarán az apja hazudott neki!



Jogos? Szerintem nem, mert hiába felnőtt, az anyja csak az anyja marad, az apja meg csak az apja!

De ő tehet róla? Nem segített, most ők se segítenek neki?


Te is ezt tennéd?

20 éves a haverom!



2014. jún. 19. 19:22
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
77%

18: Mivel több mint 2000 kilométerre van, elég nehéz lenne....


De 20 évesen én már dolgoztam és hozzájárultam egy kisebb összeggel a családi költségvetéshez. Amúgy ha egyetemre mentem volna, akkor se akartak volna kirakni otthonról.

Azzal nincs baj, ha valakit segítenek a szülei, hogy tanuljon amíg szakmát szerez, vagy ha kevés a fizetése sok szülő mondja, hogy inkább lakjon otthon mint albérletre dobjon ki pénzt. Ott a gond, ha ezzel visszaél a gyerek.


Az illetőnek mégis milyen céljai vannak? Mit akar kezdeni magával otthon? Élősködik tovább a szülei nyakán úgy hogy arra nem képes, hogy normálisan viselkedjen?

Mit tanult az elmúlt egy év alatt? Nem az angolra célzok, hanem önállóságról, kötelességekről (mert bizony nem csak jogok vannak ám), családi kapcsolatokról és felelősségről? Ha hazaköltözik, miben változtatna a korábbi viselkedésén?


Amúgy van az a pont, amikor az a legjobb, ha a szülő félreáll és hagyja, hogy a gyereke magától lábra álljon. Amikor az egyik gyerekem görkorcsolyázni tanult, egy órát támogattam, el nem engedtem a kezét. Egy lépést se tudott tenni. A ház előtt voltunk, amikor megérkezett az apja.Mondtam, hogy fogja, nehogy elessen, felszaladok egy kardigánért. Mire 2 perc múlva leértem, a gyerek már egyedül csoszogott. Az apja nem pátyolgatta, elengedte a kezét és lökött rajta egyet.

A kérdésben szereplő "ismerősnek", aki gyanítom hogy maga a kérdező és az egyik válaszoló, lehet, hogy az lenne a legjobb lecke ha önállóan kellene megállnia a lábán és végre összekapná magát.

2014. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!