Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van rám kiakadva,...

Miért van rám kiakadva, amikor ő fizette és tudta, hogy mi lesz? Csak szerintem nem jogos ez?

Figyelt kérdés

A nyáron elég keveset leszek itthon, 4 napja jöttem haza, de holnap már utazom máshová és ez egész nyáron így lesz, pár napokat (2-3) leszek egyhuzamban itthon.

Apa ma reggel mondta, hogy nem igaz, hogy sose vagyok itthon és hogy tavaly is ez volt, jövőre lehet, kicsit kevesebb dolgot kéne kitalálnom, de ezt tök furán mondta.

Most meg bejött, és flegmáb megkérdezte, hogy akkor neki holnap megint el kell mennie pénzt váltani?! Én meg mondtam, hogy tekintve, hogy nem ugyanaz a fizetőeszköz, mint ahol voltam és nem csak kártyákat akarok vinni, ezért ja, jó lenne. Erre meg rám csapta az ajtót...


Nem értem, hogy mi a baja, amikor tudta jól, hogy keveset leszek itthon, hiszen ő fizette ezeket, nem csak bejelentem pár naponta, hogy x nap/hét múlva jövök.

Ha akkor nem csak helyeselt volna, akkor talán most nem kellene duzzognia, mint egy kisgyereknek.



2014. jún. 22. 11:50
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Gimnazista vagyok... hogy fizetném ezeket magamnak???

Nem csak egy bankautomata nekem, ezt ő is tudja. Csak nincs olyan közeli kapcsolatunk.

Azért akarok már papírpénzt kivinni, mert legutóbb is az volt, hogy már csak kártya volt nálam és azzal meg nem tudtam fizetni, ezért a többiek fizettek helyettem. Szóval mindig van nálam vésztartaléknak.


Nem neki kell elmennie, csak megkérdezte, hogy ő menjen-e, én pedig mondtam, hogy igen. Ha baj neki, akkor minek kérdezi meg?

2014. jún. 22. 12:15
 12/45 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván azért van kiakadva, mert egy hálátlan, flegma kis sz*rházi vagy.
2014. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Miért lennék az?!
2014. jún. 22. 12:20
 14/45 anonim ***** válasza:
80%
Mert az ő pénzén végigutazod a nyarat és semmire sem tarod. Csupán ezért.
2014. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Hol írtam olyat, hogy semmire se tartom?
2014. jún. 22. 12:22
 16/45 anonim ***** válasza:
84%
A modorodból és a leírásodból elég egyértelmű sajnos.
2014. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

Nem tartom annak, bár tény, hogy nincs túl jó kapcsolatunk.

Lehet, hogy amiatt, mert kiskoromban néztem/hallottam, ahogy veri, bántja anyát, vagy mert tönkretette a barátommal a kapcsolatunkat, akivel még ma is találkozgatunk, de csak titokban, vagy azért, mert szinte korombeli lányokkal van együtt ideig-óráig és elvárja, hogy úgy tegyek, mintha ez normális lenne...

Majdnem 2 hétig nem voltam itthon, egyszer nem hívott fel, hogy odaértünk-e, minden rendben van-e.

2014. jún. 22. 12:38
 18/45 anonim ***** válasza:
81%

Na ezért:

"Én meg mondtam, hogy tekintve, hogy nem ugyanaz a fizetőeszköz, mint ahol voltam"


Azt nem lehetett volna mondani, hogy "Igen, légyszives? Köszönöm szépen.".

2014. jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
86%
De a pénze az kell, ugye?
2014. jún. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
94%

Figyi, próbálj meg felnőni és gerincet növeszteni és dönts el mit miért szeretnél. Nem bírod apucit mert ilyen olyan dolgokat művelt, de azért jól jön, hogy fizet neked nem kis dolgokat? És nem tetszik, hogy szóvá teszi, hogy lehetnél itthon többet?

Tudod, szerintem ti egyfajta ki nem mondott megállapodást kötöttetek. Apuci tejel, te pedig jó kislány leszel. Viszont kettőtök közül úgy tűnik, hogy apuka az aki teszi a dolgát, te pedig felmarkolod a lét és onnantól kezdve nem érdekel semmi, csak fel vagy háborodva.


Ha nem akarsz ilyen cirkuszt, akkor egyszerű a dolog. Ne fogadd el apuci pénzét és akkor nem "kell(ene)" teljesítened jó kislányi kötelezettségedet, miszerint otthon is töltesz némi időt. Vagy spórold össze magadnak az útiköltséget.

Vagy hálás kislány leszel és tiszteletet mutatsz apukád felé, amiért fizeti neked az egész nyarat. El se hiszed milyen szerencsés helyzetben vagy, ha másért nem is, de ezért igazán lehetnél kicsit alázatosabb és megköszönhetnéd a dolgot. És próbáld meg hihetően tenni.

2014. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!