Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan teszem, hogy nem...

Jogosan teszem, hogy nem mondok el édesanyámnak semmit?

Figyelt kérdés

Mindig is titkolóztam, magamban tartottam a dolgokat, de most már rájöttem, hogy miért.

Ha édesanyámon múlna, SOHA, SEHOVA nem mennék el, SEMMIT nem csinálnék.

18 éves vagyok, de nem engedni ki este 6 után biciklizni. Soha nem voltam még bulizni. Ha nincs itthon, mindig aggódik, nehogy "magamra gyújtsam a házat", vagy valami hasonló bajt csináljak.

A legutóbbi eset, ami után eldöntöttem, hogy nem fogom többet beavatni a dolgaimba: el akartam adni pár kinőtt, jó állapotú ruhámat a neten, előtte megkérdeztem, nem-e gond. De gond, megtiltotta, hogy bármit is eladjak, még azt is, amit a zsebpénzemből vettem. Pedig csak hasznom lenne, több hely lenne a szekrényben, és még egy kis zsebpénzhez is jutnék! Egy olyan ruhadarabot nem ad eladni, ami már 5 éve porosodik a szekrényemben, és soha nem is vettem fel, mert nem jó rám!!!


2014. jún. 22. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
18 évesen azt csinálsz,amit akarsz.
2014. jún. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem. 18 évesen nem csinálsz azt, amit akarsz.

Értsétek már meg, hogy a felnőttség nem azt jelenti, hogy tojok a szüleimre, azt csinálok, amit akarok, de közben elvárom, hogy tartsanak el, fizessék a nyaralásomat meg a bulijaimat. A felnőttség a felelősségvállalást jelenti.

Például azt, hogy ha problémám van a szüleimmel, akkor nem a neten nyafogok, hanem velük beszélem ezt meg és próbálunk meg kompromisszumos megoldást keresni. Tudom, erre majd jön a válasz, hogy de vele nem lehet beszélni. Na ez jelenti azt, hogy marha messze vagy még a felnőttségtől.

2014. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
anyád egy diktátor! minél hamarabb húzz el otthonról, mert a te életedet teszi tönkre!
2014. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
2. válaszoló! igenis vannak akikkel nem lehet beszêlni. az én anyukám is hasonló, nem lehet vele normálisan megbeszélni semmit vita nêlkül, pedig ugyan felnőtt vagyok, én is anyuka, és nem élek vele
2014. jún. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Abban igazat adok, hogy nem vagyok felnőtt, nem is érzem magam annak, de kisgyerek sem vagyok!

Még van egy évem hátra a középiskolából, de utána kollégiumba költözöm, mert szó szerint megfulladok itthon!

2014. jún. 22. 22:12
 6/6 anonim ***** válasza:
A kollégium jó ötlet. Tényleg ki kell otthonról mozdulnod, mert ez, amit leírtál, tényleg sok. Én 18 évesen 8-ig mehettem el szó nélkül, ha később értem haza, vagy ott aludtam valamelyik barátomnál, hazatelefonáltam, hogy tudják, mizu. Bizalom, amivel soha nem is éltem vissza.
2014. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!