Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya folyton zaklat, hogy...

Anya folyton zaklat, hogy mondjam el mikor jön meg?

Figyelt kérdés
Nagyon idegsít,mert tudni akarja, hogy mikor jön meg havonta. De én nem akarom elmondani neki, sőt senkinek. Úgy érzem rám tartozik, de zaklat vele. Mit csináljak? :(

2014. júl. 2. 23:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

Csak aggódik, de miért nem ülsz le vele megbeszélni? Kommunikációról még nem hallottál? Csodákra képes.


Odahívod. "Anya, minden normális a havimmal, légy szíves ne kérdezősködj állandóan, mert zavar/rosszul esik... Ha baj lesz, akkor szólok."

2014. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

6-ossal mélységesen egyetértek!


Oké, tételezzük fel, hogy tényleg csak aggódik. Akkor szerintem annyit tehetsz, kérdező, hogy minden oké a menzeszeddel, ha nem lenne oké, akkor ígéred, szólni fogsz. De ne kelljen már beszámolnod erről, ne kérdezgessen feszt, mert téged ez zavar. Ennyi. Nincs ebben semmi.


Aki azt mondja, hogy jaj, az anyád, meg hogy szeret téged stb., azt hadd világosítsam fel, hogy vannak ám olyan családok, ahol durván el vannak mosódva a határon, és nem tisztelik a másik magánszféráját, akkor sem, ha "csak" (!!!) egy tinédzserről van szó. Ez szépen meg tudja ám rontani az anya-lánya kapcsolatot, esetleg rosszabb esetben még a lánynak a nőiességgel/-hez való viszonyát is!!


OFF


Én ilyen családból jövök, tök betegesen volt kezelve az egész nőiesség, menstruáció, nőgyógyász stb. téma. Ennek köszönhetően 28 éves koromig szűz voltam, féltem a szextől, nem azért, mert nem volt rá alkalom, hanem én is betegesen álltam hozzá. 6 éve járok pszichológushoz. Olyanok voltak kisebb koromban, míg anyámmal egy háztartásban éltem, hogy mindig tudta valahonnan, hogy tesóm vagy én menstruálok-e (nem kérdezte pedig!). Meg mikor 23 évesen volt egy barátom, akkor is családi ebéd közben jegyezte meg rosszallóan, hogy majd akkor el kéne mennem nőgyógyászhoz is, mindezt olyan hangsúllyal, hogy kis k...a vagyok. (Ezzel a pasival nem feküdtem le.)


Továbbá: 17 évesen megtudta egyik barátnőmről, hogy nőgyógy.-nál volt. Elmondta mindenféle kis k.-nak (a csajnak volt már 1,5 éve barátja, egyáltalán nem volt olyan típus).


Meg olyanokat mondott 14 éves koromban, hogy ne használjak tampont, mert kitágulok tőle (!!!).


ON


Ezeket csak azért meséltem el, hogy illusztráljam, vannak olyan nők, akik betegesen állnak ezekhez a női dolgokhoz. Kérdező! Ezzel nem akarom mondani, hogy a te anyukád is ilyen. Nem ismerem a teljes sztorit. De mondom: annyit simán megtehetsz, hogy jelzed neki, hogy ne kérdezgessen, cserébe megígéred, hogy ha vmi bajod van, hozzá fordulsz bizalommal.


29/N

2014. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2014. júl. 8. 13:01
 14/14 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Anyukád már nem zaklat vele?
2021. nov. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!