Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kellene szeretnem az...

Miért kellene szeretnem az apámat? Mit tegyek, hogy felfogják, számomra ők nem léteznek?

Figyelt kérdés

Kiskoromban váltak el, apával nincs semmilyen kapcsolatom, pár havonta beszélünk, de ennyi.

A felesége utál, van két gyerekük, de a szomszédok gyerekeivel közelebbi a kapcsolatom, mint velük. A kisebbik gyerekük fél éves, eddig egyszer sem láttam.

Viszont mama (apa apukája) és apa nővére annyira erőltetik, hogy márpedig nekem szeretnem kell apát, hogy már hányingerem van tőle. A nagynéném folyton ismételgeti, hogy ezt még visszakapom az élettől, nem a nevelőapám az igazi apám, bármennyire is megvásárolt a pénzével, ajándékaival.

Mama meg folyton odahívja apát, ha ott vagyok náluk, utána nem érti, miért megyek el 3 percen belül. Megbeszéltük, hogy elmegyünk egy színházba, erre ma mondta, hogy ő mégsem tud jönni, de apa eljön szívesen...

De én nem kérek sem belőle, sem pedig a "családjából".

Mamáékkal és a nagynénémékkel eddig jó volt a kapcsolatom, nagyon szerettem náluk/velük lenni, de már egyre nyomasztóbb ez.

16L


2014. júl. 6. 18:05
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

" Ha te nem kellettél neki, akkor ő miért kelljen neked"


Ez egy eleg eros, gyerekes leegyszerusitese a dolgoknak. Barmi lehetett a hatterben, amirol a kerdezo nem tud mert nem kotottek az orrara. Persze az is lehet hogy az apja tenyleg nem akart vele foglalkozni, csak most jott ra hogy hibat kovetett el.


Ezert kell vele beszelni. Aztan ha nem mukodik akkor nem mukodik, az apa csaladja is belatja hogy a gyerek mindent megtett ami jozan esszel elvarhato.


Egyebkent meg nyugodan lehet a nagynenivel meg a nagyival is beszelgetni errol, hogy akerdezonek konkretan mi baja az apjaval, es talan ok is tudnak hozzatenni a tortenethez.

2014. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Most nagyon le leszek pontozva de nem érdekel..én nagyon hasonló helyzetben vagyok, csak az apám és a "nevelőapám" is sz@r alak. Apai ágon csak az egyik unokatestvéremet szeretem, de vele is csak évente egyszer-kétszer tudok beszélni :/


Kérdező! Ha nem szereted az apádat akkor nem szereted és le van zárva a történet! Nem ismerjük a teljes történetet, nincs jogunk elítélni téged. Csináld azt amit eddig, a féltestvéreidhez legyél jófej ha megérdemlik, és csókolom

2014. júl. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!