Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kellene szeretnem az...

Miért kellene szeretnem az apámat? Mit tegyek, hogy felfogják, számomra ők nem léteznek?

Figyelt kérdés

Kiskoromban váltak el, apával nincs semmilyen kapcsolatom, pár havonta beszélünk, de ennyi.

A felesége utál, van két gyerekük, de a szomszédok gyerekeivel közelebbi a kapcsolatom, mint velük. A kisebbik gyerekük fél éves, eddig egyszer sem láttam.

Viszont mama (apa apukája) és apa nővére annyira erőltetik, hogy márpedig nekem szeretnem kell apát, hogy már hányingerem van tőle. A nagynéném folyton ismételgeti, hogy ezt még visszakapom az élettől, nem a nevelőapám az igazi apám, bármennyire is megvásárolt a pénzével, ajándékaival.

Mama meg folyton odahívja apát, ha ott vagyok náluk, utána nem érti, miért megyek el 3 percen belül. Megbeszéltük, hogy elmegyünk egy színházba, erre ma mondta, hogy ő mégsem tud jönni, de apa eljön szívesen...

De én nem kérek sem belőle, sem pedig a "családjából".

Mamáékkal és a nagynénémékkel eddig jó volt a kapcsolatom, nagyon szerettem náluk/velük lenni, de már egyre nyomasztóbb ez.

16L


2014. júl. 6. 18:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
66%
Azon kívül, hogy elvált anyukádtól, tett valamit, amivel ezt kiérdemelte? Az, hogy az új felesége "utál" egy dolog. Egy kapcsolat nem csak egy, hanem 2 emberen is múlik. Értsd: RAJTAD is, nem csak az apádon..... Úgyhogy én egyenlőre nem neked adok igazat.....
2014. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%

"Nem akarom, hogy apa szeressen."


Na ez viszont kifejezetten egy hisztis gyerek hozzáállása.... Szegény apád......

2014. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
53%
12-es, a kérdező 16 éves GYEREK, akinek 5 éves korában elváltak a szülei, mert az apja beújított egy másik csajt... ezután évekig alig kereste, most hirtelen valamiért feltámadt benne a mintaapa, és még ő a szegény, amiért a lánya nem ugrik azonnal lelkesen a nyakába?
2014. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Nem csak anyától hallottam a válást. Apa anyukájával is beszéltem erről és ő is elmondta, hogy anyának mindenben igaza van.

Nem kell nekem az ő szeretete. Van egy nevelőapám, aki a saját lányának tekint, érzelmileg és anyagilag is támogat.

Olyan a felesége, amilyennek leírom. Elmondta, hogy nem akar a házukban látni és igen, ezt a szemembe mondta, 7 éves koromban.

Apára sosem számíthattam semmikor, mindent a nevelőapám intézett el, ő volt ott a ballagásomon, ő jön értem a reptérre, ha hazajövök valahonnan, még akkor is, ha az az éjszaka közepén van. Ő volt az, aki elvitt engem és a 3 legjobb barátnőmet Hollandiába, Miley Cyrus koncertre.

Mikor ezeket elmondtam apának, annyit mondott, hogy azért, mert ő gazdag, sokat keres. Nem, nem azért vezetett több, mint 1000 km-t, mert gazdag és nem azért nem dolgozott több napig. Hanem mert neki voltam annyira fontos, hogy ezt megtegye értem és neki sem volt egy leányálom az a néhány nap, de akkor is elviselte.

Az apám sose tette volna ezt meg értem. Sosem számíthattam rá, semmiben. Bármit kértem tőle, vagy nem tette meg, vagy kibújt a feladat alól. Csak csalódtam benne egész életemben.

2014. júl. 6. 19:22
 15/32 anonim ***** válasza:
21%
Hát....szerintem is gyerekesen viselkedsz egy kicsit és ezt 13 évesen mondom. Tudod, az én szüleim 2 hónapja váltak el és apa alkoholista volt minden nap lelkileg terrorizált , és én is utáltam DE muszáj volt vele találkoznom mert mégis csak az apám. Bár mostanában én se szivesen találkozom vele mert tudtommal úgy volt megbeszélve hogy találkozunk gyakran, én mindig hívom de ő épp kocsmában van mindig sőt amikor 10 kmre vagyok tőle busszal 10 perc alatt ott lennék , ha meg találkozunk csak ad egy söprűt hogy takarítsak, meg mondja hogy milyen kövér vagyok (józanul) szóval meguntam. Majd ő hív ha annyira akar..megértem a helyzeted tényleg, de mégis csak az apád egy pár mondatot beszélsz vele és ennyi..nem hiszem hogy annyira belehalnál.
2014. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Azt a k@rva... úgy látom, itt a nagyi meg a nagynéni, mindenki 0-ás, aki nem szidja a kérdezőt... Igaz, itt már régen nem hasznosság, hanem szimpátia alapján megy ez a pontozásnak nevezett marháskodás.
2014. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Ja, mert akkor rögtön ki van nyalva a s.ggem, ha törődnek velem... Értem.

Elég "érdekes" a felfogásod.

2014. júl. 6. 20:04
 18/32 anonim ***** válasza:
Most miért is lettem lepontozva?
2014. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:

Látom kapsz itt hideget-meleget. Nyilván nem látok bele, hogy miket éltél át pontosan apukád, és az új felesége miatt. Sajnos elő szokott fordulni, hogy egy férfi teljesen hátat fordít a családjának, hiába van ott a gyerek is. Gondolom fiatal volt még ő is, bár tényleg nem akarom őt mentegetni. Nem tudhatod te sem, hogy mik játszódtak le akkor a fejében. De ahogy így olvasom a leírásodat, apukád nem tett annyira nagyon szörnyű dolgot (pl.: nem bántott soha se téged, sem anyukádat). Ezzel nem akarom azt mondani, hogy semmi rosszat nem tett. Tudom milyen az, ha az egyik szülőd nem tekint olyan fontosnak, mint az új családját. Szomorú, de valamilyen módon ez "természetes". Velük van minden este, ha hazamegy, te meg csak látogató vagy náluk, nem érzed ott jól magad, érzed, hogy nem oda tartozol. Ez sajnos gyakori szerintem. És az új felesége még rátett egy nagy lapáttal. Elég durva, hogy egy kisgyereknek ilyeneket mond... Nem csodálom, hogy nem szívesen jártál ezután hozzájuk. Itt viszont már apukád eléggé hibás volt, ki kellett volna állnia melletted. Nem lett volna szabad hagynia, hogy ilyeneket mondjon neked az a nő. Ez nagyon rosszul eshetett neked akkor, és hiába mondod azt, hogy már nem érdekel, biztos érdekel, csak úgy könnyebb, ha úgy teszel, mintha nem, és egy idő után már magadat is megtéveszted. Úgy tűnik, rossz irányba befolyásolta a kapcsolatotokat apukáddal, ő meg elég gyenge jellem lehet, ha ezt hagyta neki.

Ahogy látom, szerencsére anyukád ott volt melletted, és még az új férjével is jó kapcsolatban vagy. Így megvan az apa figura az életedben. Ők mit mondanak erre a helyzetre? Szerintem anyukád véleményét is kikérheted. Én úgy gondolom, hogy adhatnál apukádnak egy esélyt, hogy megmagyarázza, hogy mit miért tett. Úgy tűnik jóvá akarja tenni a múltat, amit nyilván nem lehet, nem tudja kitörölni az elmúlt időszakot. De talán ha beszélgetsz vele, (szigorúan kettesben, a felesége nélkül!!!) rájössz, hogy nem olyan rossz ember. Én biztos kíváncsi lennék a magyarázatára. Úgy tűnik, hogy kellett neki idő, mire rájött, hogy hibázott, mert elhanyagolt téged. Egy ilyen múltat nehéz, talán lehetetlen hátrahagyni. Ott fog maradni egy tüske valószínűleg örökre benned, de szerintem hallgasd meg az ő nézőpontját is tényleg. Azzal még nem veszthetsz semmit.

Mamáddal meg nagynénéddel meg ülj le beszélgetni. Mondd meg nekik, hogy nem a gének tesznek valakit a családoddá. (Nyilván azok technikailag, de érted.) A nevelőapád mindent megtesz érted, amit egy apukától megkaphatsz. És ez szerintem a legfontosabb. A szeretetedet meg nem megvásárolta, hanem kiérdemelte. :)

2014. júl. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
47%

En csak azt nem ertem, hogy milyen alapon iteled meg TE 16 evesen az apad.


Elmondasod szerint semmi rosszat nem tett, csak elhagyta anyadat. Akarmilyen furcsa is: ez nem fobenjaro halalos bun.


Az emberi kapcsolatok mar csak ilyenek, valtoznak ahogy az emberek maguk is. Majd te is meg fogod tapasztalni.


Az hogy apad uj felesege milyen, ahhoz meg semmi kozod az egvilagon. Apadat utalod mert hulye az uj felesege? Nem erzed mennyire szanalmasan gyerekes ez? Persze hogy erezned, akkor nem csinalnad.


Hogy apad mit miert csinalt ugy ahogy, azt nem tudod. Anyad nezopontjabol latod a vilagot, de az szuksegszeruen a dolgoknak csak az egyik fele. Lehet ha lattad volna pontosan mi hogyan tortent, most szegyellned magad.


En azt nem ertem hogy minek ez a hiszti, nem vagy eleg felnott ahhoz hogy leulj apaddal beszelgetni?

2014. júl. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!