Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kellene szeretnem az...

Miért kellene szeretnem az apámat? Mit tegyek, hogy felfogják, számomra ők nem léteznek?

Figyelt kérdés

Kiskoromban váltak el, apával nincs semmilyen kapcsolatom, pár havonta beszélünk, de ennyi.

A felesége utál, van két gyerekük, de a szomszédok gyerekeivel közelebbi a kapcsolatom, mint velük. A kisebbik gyerekük fél éves, eddig egyszer sem láttam.

Viszont mama (apa apukája) és apa nővére annyira erőltetik, hogy márpedig nekem szeretnem kell apát, hogy már hányingerem van tőle. A nagynéném folyton ismételgeti, hogy ezt még visszakapom az élettől, nem a nevelőapám az igazi apám, bármennyire is megvásárolt a pénzével, ajándékaival.

Mama meg folyton odahívja apát, ha ott vagyok náluk, utána nem érti, miért megyek el 3 percen belül. Megbeszéltük, hogy elmegyünk egy színházba, erre ma mondta, hogy ő mégsem tud jönni, de apa eljön szívesen...

De én nem kérek sem belőle, sem pedig a "családjából".

Mamáékkal és a nagynénémékkel eddig jó volt a kapcsolatom, nagyon szerettem náluk/velük lenni, de már egyre nyomasztóbb ez.

16L


2014. júl. 6. 18:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
60%

Azoknak, akik szerint két emberen múlik a dolog: a GYEREK SOHA, SEMMIBEN NEM HIBÁS. Minden felelőség a szülőé. Az, hogy egy gyerek -függetlenül attól, hogy 5-10-16 vagy 25 éves- ennyire nagyon nem akarja, hogy az apjának köze legyen hozzá, arról tett.


És azt se felejtsük el, hogy a kérdezőnek van egy apja. Aki neveli, és ott áll mellette mindenben. Nyugodtan mondd meg a nagyanyádnak és nagynénédnek, hogy te tartod a kapcsolatot az apáddal, minden nap beszélgettek, szereted őt, és mindig ott van neked. Ő a nevelőapád, akinek a nevéből elhagyjatod a béna "nevelő" szót, hiszen ő az apád.

2014. júl. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

"a GYEREK SOHA, SEMMIBEN NEM HIBÁS"


A gyerek nem is, csakhogy a kerdezo nem gyerek mar.


"ennyire nagyon nem akarja, hogy az apjának köze legyen hozzá, arról tett. "


Mit? Mert eddig annyit tudunk, hogy otthagyta az anyjat. Es? Ezer meg oka lehetett ra.


". Ő a nevelőapád, akinek a nevéből elhagyjatod a béna "nevelő" szót, hiszen ő az apád"


Senki sem akarja hogy ne szeresse a neveloapjat, a neveloapjanak ehhez az egesz sztorihoz semmi koze nincs.


Hacsak annyi nem hogy elegge eroteljesen kapar a nevelt lanyanal, hogy jofejnek tunjon, o meg ezt veszi termeszetesnek. Miley Cyrus koncert Hollandiaban? WTF? En imadom a lanyom, de tuti nem vinnem el ilyenre, azert mindennek van hatara.

2014. júl. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Elhagyta az anyját. Igen. Meg a kérdezőt is.
2014. júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Az hogy elhagyta az anyjat az fobenjaro bun? Nem ismerjuk a hatteret, sot a kerdezo sem ismeri, csak azt tudja amit az anyja elmeselt neki, az meg szuksegszeruen csak az egyik oldala a dolgoknak.
2014. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

De, ismerem a sztorit. Ő is elmondta, hogy anyának igaza van... Vagyis hallottam egy beszélgetésüket.

Elhagyta anyát egy undorító nőért, aztán az első gyerekük születése után vissza akart jönni, de anya elküldte.

Velem sem foglalkozik, mert a nő nem szeret (nem mehetek hozzájuk, a nő beszélt mamával, hogy én nekem nem kellene örökölnöm utánuk, mert már nem tartozom oda, stb). Tudom, hogy boldogtalan az élete, de megérdemli.

Anya sosem uszított ellene, semmi rosszat nem mondott róla, pedig lett volna rá oka.

2014. júl. 7. 11:09
 26/32 anonim ***** válasza:
34%

"Elhagyta anyát egy undorító nőért"


Ezt nem a te dolgod megitelni egyreszt. Masreszt az emberek kovetnek el hibakat, te is. Harmadreszt ha egy kapcsolat rendben van, akkor abba haramdik fel nem tud beferkozni, tehat a szuleid kozott nem volt rendben a kapcsolat, es ezert lehet hogy edesanyad is felelos, sot 99%-ra mondanam hogy felelos.


"Velem sem foglalkozik"


Az eddigiekbol az jon le hogy foglalkozna, csak nem hagyod.


" a nő nem szeret (nem mehetek hozzájuk, a nő beszélt mamával, hogy én nekem nem kellene örökölnöm utánuk, mert már nem tartozom oda"


Lenyegtelen. Arrol van szo hogy apaddal milyen a kapcsolatod, nem a csaladjaval.


"Tudom, hogy boldogtalan az élete, de megérdemli. "


Ki vagy te, hogy eliteld? Igaza van a nagynenednek: az elet meg fog ra tanitani, hogy nem lehet ilyen nagy arccal elitelni senkit, mert visszakapod.


Ha eleg intelligens lennel (ugy tunik nem vagy) akkor adnal egy eselyt az apadnak. Mondjuk le lehetne vele ulni beszelgetni negyszemkozt, ahol higgadtan elmondhatnad neki a fenntartasaidat, aztan o is elmondhatna neked hogy az o lelket mi nyomja. Ha nem mukodik, akkor nem mukodik, de legalabb te megtetted amit kell. A csaladjat meg ne keverd ide allandoan, meg a neveloapadat se, nekik az apadhoz valo viszonyodhoz semmi kozuk nincs.


Persze jatszhatod a sertettet tovabb is, van aki ezt a musort nyomja egesz eleteben, es megkeseredve, frusztraltan hal meg, de te tudod.

2014. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

" sot 99%-ra mondanam hogy felelos. "


Ez felreertheto: SZoval az edesanyad is valoszinuleg reszben felelos azert, mert apad lelepett. Egy kapcsolatban mindig ket fel van, csak akit elhagynak az szereti aldozatnak beallitani magat.

2014. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Hát akkor szerinted nem vagyok intelligens... Jaj, mi lesz velem, ha egy anonim oldalon nem gondolnak annak???

Nem vagyok se megkeseredett, se frusztrált. Boldog vagyok és igyekszem őket kizárni az életemből, csak néhányan ezt nem akarják elfogadni.

Nem ő keres magától, tudom, hogy mama mondogatja neki. Nekem olyan ember szeretete, figyelme nem kell, aki egy papucs és nem áll ki a saját lányáért.

2014. júl. 7. 11:46
 29/32 anonim válasza:

Azért nyilván befolyásolja az ember apjához való kapcsolatát, hogy milyen az új feleséggel való viszony. Normális esetben be kellene látnia a nőnek, hogy te ugyanúgy az apukád gyereke vagy, mint az ő közös gyerekeik, és ugyanúgy kijárt volna neked amikor kicsi voltál, hogy akkor foglalkozzon veled apukád. Meg most is, bár most már te nem tartasz igényt erre. Mivel ezt ő nem keresett sokáig, ezért természetes a reakciód, mostanra elhiszem, ha eleged lett az egész helyzetből, és egyszerűbb, ha simán kizárod apukádat. Főleg úgy, hogy megvan a saját családod.

Tudom, hogy az ilyen "pótanyák" egyébként nagyon meg tudják nehezíteni egy gyerek életét. Nem csodálom, hogy eleged van belőle. És apukádnak kellett volna kiállnia melletted amikor még kicsi voltál.

1-2 válaszoló most komolyan elvárta volna egy 5 évestől, hogy kiálljon magáért egy felnőttel szemben?! A kisgyerekeknek még tényleg csak az kell, hogy foglalkozzanak velük, és kedvesek legyenek velük. Nem lett volna azzal semmi gond, ha elmegy az apukája, de igényt tart a rendszeres láthatásra, és fontosnak tartja, hogy jó maradjon a kapcsolata a gyerekével. Nem úgy tűnik, hogy anyukád valaha is távolt tartott volna téged tőle, és nem engedte volna, hogy találkozzatok. Innentől kezdve ez nem rajta múlott.

Viszont most keres apukád. És elég kitartónak tűnik. Annak ellenére, hogy a felesége mit gondol. Én tényleg azt gondolom, hogy nem árt, ha megbeszéled vele a dolgokat. Utána is dönthetsz úgy, hogy nem akarod látni többet.

2014. júl. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
De egyébkén én is hasonlóan reagálnék a helyzetre szerintem. Ha te nem kellettél neki, akkor ő miért kelljen neked, nem...? Viszont az valószínűleg benned marad sajnos, hogy nem tudod miért van ez, miért nem voltál elég jó neki. Ez nem téged minősít, hanem őt.
2014. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!