Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogyan viszonyultok...

Szülők! Hogyan viszonyultok otthon lakó dolgozó gyermekeitekhez?

Figyelt kérdés

Adott a gyermeketek, 20-22 éves. Veletek él még, de dolgozik. Hazaadni nem sokat tud a minimálbérből, mivel félretenni is akar a jövőre. Kb 20 ezer Ft elég lenne? 30-40et pedig félretesz.

És a dolgaiba mennyire szólnátok bele?


2014. júl. 9. 09:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen otthon laktam anyámnál egy évig. Ketten voltunk.

Kifizettem a számlák felét, és fizetéskor ennivalót vásároltam. Havonta kétszer.


Egyáltalán nem szólt bele az életembe.

2014. júl. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem lenne így a gyerekem, akkor (amennyiben sokat spórol, nem elveri) nem kellene egy fillért se beleadnia semmibe.

Tehát 100 ropiból ha 70-et eltesz, akkor felőlem 30-at arra költ amire akar, nekem nem kell a kis pénze.

Nem vagyok a főbérlője, hanem az anyja.

Ha anyagi gondjaink lennének, akkor megbeszélném vele, hogy mennyit tudna nélkülözni stb.

De ez az én véleményem, más máshogy csinálja.

2014. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Én alig tudok 30-40et felretenni, 20at meg hazaadok. De sokszor azt mondják oruljek hogy nem veszik el mindet, es szeretnek mindenbe beleszolni meg iranyitani akarnak, nehogy azt higyjem hogy az a 20 olyan sok es hogy akkor en mar donthetek magamnak csak hogy mikor megyek el pl. itthonrol vagy mikor alszok paromnal..
2014. júl. 9. 10:54
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

22 éves vagyok, itthon lakok, tanulok még, de dolgozok is mellette, ami 85-100ezer ft körül mozog havonta. Nem adok haza semennyit, nem kérik, ill. nem fogadják el. Nem vagyunk szegények és a szüleim is azt mondták, hogy spóroljak, ők veszik el az én pénzemet, attól, hogy dolgozok még az ő gyerekük vagyok és nem egy fejőstehén, akitől egyből el kell szedni fél fizetését, mintha albérletben laknék.

Viszont azért mindent én veszek magamnak, élelmiszert is teljesen külön, mivel egy betegség miatt teljesen máshogy kell étkeznem, mint ők. ha szórakozni megyek, még mindig bennük van, hogy adják a pénzt taxira meg mindenre. :)

Szerencsésnek érzem magam, hogy köztünk jó maradt a viszony azután is, hogy betöltöttem a 18-at és nem kaptak vérszemet egyből, hogy na felnőttél, takarodjál dolgozni és hó elején tedd a fizetésed az asztalra, különben kidobnak.

2014. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
*nem veszik el a pénzem :)
2014. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
13-as válaszra tanácsként: költözzetek össze a pároddal egy albiba, ha ez vidék, akkor 30-ért már van egy rendes lakás, ha Bp, akkor költözzetek többen, pl. 3-an és akkor is csak ennyi a ti részetek:)
2014. júl. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
22éves koromba kezdtem dolgozni...75ezret kerestem..abból haza kellett adnom 25ezret...ami nem lenne sok.de anyám tőlem a fizetés napján elkérte a pénzt. a faszijának meg egy forintot nem kellett az asztalra letennie..holott én napi 1x ettem otthon a faszi meg 5percenként zabált. ugy elt/ mint a kiralyfi full ingyen(ott lakik ő is meg lakott is)én napi szinten kb másfél órát voltam otthon,mert haza mentem a melóból 3kor..és 4-4:30korul mar mentem a paromhoz..kb oda kellett volna fizetnem :D anyu elkért 25ezret és amikor leültem kajalni akkot jottek a beszolasok,ha furodni mentem mar kiabalta h zarjam el a vizet...ha neha neha a baratom atjott aludni akkor mar anyu magyarazott h rezsit fog tole kerni..stb..pedig nem evett nalunk,nem furdott nalunk,otthon mielott jott lefurdott..aztan 8honap melo utan ugy dontottunk hogy osszekoltozunk immar 3eve..es eszmeletlen jo dontes volt. imadok vele lakni :) imadok vele elni :)
2014. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
25 éves vagyok, otthon lakom.Minimálbéres irodai állással, és tőlem csak a 8000Ft-os erzsébet-utalványt kérik el. Pedig nem vagyunk péntesek. A kis pénzemből kifizetem a bérletem, telefont, egyszer bevásárolok otthonra úgy magamtól és kb. 40ezer így is megmarad.
2014. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy amíg élek, nálam nem fizet az ételért a gyerekem. A lakásért sem. Ha van neki rávaló pénze, úgyis hozzátesz, ami telik. Ha nincs, akkor meg majd hozzátesz, amikor lesz neki.
2014. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még kicsi a gyerekem!

Én nem kérnék tőle pénzt, ha rendesen félre rak magának a jövőre, de viszont ha azt látnám h csak elherdálja akkor igenis kérnék és én tenném el neki! Életébe nem szólnék bele csak annyira amennyire együtt lakáskor sztem szükséges..pl.: éjszaka közepén ne randalírozzon a házban, ha vki meghív szóljon h tudjak kicsit készülni ilyenek, de kicsit sem kötném meg!

2014. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!